Wilde Child

Okładka książki Wilde Child Eloisa James
Okładka książki Wilde Child
Eloisa James Wydawnictwo: Avon Cykl: Zakochani do szaleństwa (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Zakochani do szaleństwa (tom 6)
Avon
2021-03-30
2021-03-30

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Eloise James znowu nie zawodzi. Muszę nawet przyznać, że z każdym kolejnym tomem coraz bardziej lubię tę nieco zwariowaną, ale jakże sympatyczną patchworkową rodzinę Wilde'ów. Ich oddanie, lojalność i miłość do bliskich podkreślane na każdym kroku sprawiają, że czytelnik sam może poczuć się jak ich krewny. Nie przeszkadza mi fakt, że wszystkie historie są przewidywalne już od pierwszych stron ani to, że czasami są dość naiwne. Dla tak wyrazistych i charyzmatycznych postaci warto sięgnąć po romanse pani James i zanurzyć się w ich świecie. Zabawa gwarantowana.

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną częścią serii od Eloisy James i pokręconą rodzinką Wilde’ów. Poznajemy losy złotowłosej Joan, która postanawia przyłączyć się do trupy teatralnej i grać tam mężczyznę, oraz księcia, którego ona parodiuje, a który próbować będzie uratować jej reputację.

Autorka skupiła się na postaciach, a nie na fabule, co bardzo mi się podobało. Dzięki temu poznałam ich bliżej i polubiłam za wzajemną lojalność i troskę, a ich przekomarzanie się było dowcipne i słodkie! Relacja, która się pojawiła była idealna, pełna pocałunków i chemii. Miło było przyglądać się historii dwojga pasujących do siebie osób, które w tym romansie historycznym po prostu zachwycają 😍.

Muszę przyznać, że często mnie pokazane tu sytuacje rozbawiały i prawie cały czas czytałam z uśmiechem. Chociażby dlatego można przeczytać - fajne odprężenie. Przyjemnie zbudowane tło, czyli postacie drugoplanowe - a od początku tej serii najbardziej podobala mi się ciotka Knowe ;) Znam Hamleta ale chętnie zobaczyłabym wersję komediową :) Momentami przychodziła mi do glowy myśl - a może ta pozycja powinna mieć tytuł "Powiedz tak księciu"...

Już dawno żaden romans nie wciągnął mnie w takim stopniu, żebym nie mogła odkleić się od niego do 4 rano. Świetnie napisany, pełen rozbrajającego humoru i ognistej chemii między bohaterami- jak dla mnie jest to najlepsza część z serii o "Wilde'ach". Chętnie wrócę do tej powieści, ląduje na półce moich romansowych ulubieńców. Polecam serdecznie!

Szósty tom cyklu o Wilde'ach Eloisy James, "Córka Wilde'ów", jest jak na razie ostatnim. Tytuł może wydawać się trochę dziwny, tym bardziej, że dwa poprzednie tomy opowiadały o jej siostrach. Tyle że Joan, ze swoimi jasnymi włosami, tak nietypowymi dla rodziny, jest żywym dowodem na niewierność jej matki, byłej drugiej żony księcia Wilde'a, która uciekła z pewnym Prusakiem tuż po urodzeniu Joan. Pokątnie ludzie szepczą, że dziewczyna nie jest arystokratką z krwi. I wychowana w takim poczuciu Joan nie zważając na opinię innych, żyje, jak jej się podoba. Teraz na przykład pragnie wystąpić z przyjezdnym teatrem, grając rolę Hamleta!

Od dawna znajomym rodziny jest przyszły książę Eversley, Thaddeus, którego kwestię macie w początkowym cytacie. Znamy go z poprzednich tomów jako sztywnego i bardzo układnego dżentelmena. Jednak Joan potrafi obudzić w nim kompletnie inne uczucia, rozpoczynając od dużej opiekuńczości wobec jej szalonego zamiaru.

Powiem Wam, że ta historia bardzo mi się spodobała. Czytałam o niej z wielką przyjemnością, śmiejąc się niejednokrotnie, ale też popadając w zadumę nad przedstawianymi zdarzeniami. Duet Joan i Thaddeusa aż iskrzył na kartach książki, tym bardziej, że są od siebie tak bardzo różni! Po hulaszczych i dość specyficznych kreacjach braci Wilde'ów (których też uwielbiam, żeby nie było!),nasz książę Eversley wyróżnia się dość znacznie. Postacie drugoplanowe również dodają kolorytu, jak choćby okropny ojciec Thaddeusa. Jedna z końcowych scen z nim związanych to złoto!

Mamy tu trochę pikanterii, więc pamiętajcie, że to książki dla dorosłych. Ale nie bójcie się, nie znajdziecie tu żadnych odpychających opisów. To doprawdy świetne romanse historyczne i mam nadzieję, że dostaniemy ich od Eloisy James jeszcze więcej!

Lekki, uroczy aczkolwiek przeciętny roman historyczny. Czytałam lepsze ale i gorsze. Mimo wszystko na zimnowy wieczór polecam.

Lekki romans o osiemnastowiecznej patchworkowej rodzinie Wilde'ów. Córka drugiej żony księcia Lindow, porzucona przez matkę, zaadoptowana i wychowana przez ojczyma. I przyszły książę, przyjaciel braci i szwagrów. Przyjemna historia z przedstawieniem Hamleta w tle. W sumie tak skonstruowana, że można zapomnieć o historycznym kostiumie i spokojnie mogłaby się toczyć współcześnie.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny