Podręcznik antymanipulacji

2023-06-28
2023-06-28
Michał Kompanowski

Okładka książki Mowa ciała Gregory Hartley, Maryann Karinch
Mowa ciała Gregory Hartley, Ma...
Okładka książki Find Out Anything From Anyone, Anytime. Secrets of Calculated Questioning From a Veteran Interrogator Maryann Karinch, James Pyle
Find Out Anyth... Maryann Karinch, Ja...
Okładka książki Znam Cię na wylot. Jak rozpoznać treści i emocje mowy ciała Gregory Hartley, Maryann Karinch
Znam Cię na wy... Gregory Hartley, Ma...

Jak manipulować, nie będąc zmanipulowanym

Tytuł jest mylący, to jest podręcznik manipulacji w szczególnych warunkach - np. jak zachęcić do powiedzenia prawdy w warunkach przesłuchania. Tytuł byłby lepszy, gdyby brzmiał "Prawda i tylko prawda".

Treść książki jest bardzo ciekawa, warto przeczytać, może pomóc w codziennych kontaktach z innym ludźmi.

Mylący tytuł, powinien brzmieć:
Jak wydobyć z ludzi prawdę, nie używając manipulacji (no, najwyżej odrobinę-p. str. 284 "minimalizacja").
Uważam, że książka jest bardzo wartościowa. Przyda się przy najbliższym przesłuchiwaniu jakiegoś terrorysty, albo pytaniu o świeżość wędlin w sklepie spożywczym.

Mylący tytuł, powinien brzmieć:

Trochę zawodzi minimalne odnoszenie się autorki do spraw z życia codziennego - takich, z którymi każdy by się utożsamił. Ciekawe ciekawostki o działalności służb zbrojnych czy dziennikarzy.

• Samodzielne
  • Rozwojowe