His Other Woman

Bookouture
2021-07-29
2021-07-29

Okładka książki Śmiertelna terapia Mark Edwards, Louise Voss
Śmiertelna ter... Mark Edwards, Louis...
Okładka książki Killing Cupid Mark Edwards, Louise Voss
Killing Cupid Mark Edwards, Louis...

Jeśli to thriller to ja jestem ślimakiem. Książka jest okej, warto ją przeczytać ale nigdy bym jej nie nazwała thrillerem, mystery, najbliżej jej do dramatu, obyczajówki. Musiała być dosyć interesująca, ponieważ po 3 tygodniach od wysłuchania wersji audio pamiętam jej treść, nawet zakończenie!

Poniżej opiszę całą fabułę, bardziej dla siebie w przyszłości - żebym nie musiała ponownie czytać książki, ale jeśli kogoś interesuje, zapraszam.
Facet kilka tygodni przed ślubem córki wybiera się w samotną podróż do Hiszpanii, żeby wziąć udział w wędrówce na Santiago de Compostela, na lądowisku przesiadkowym zmienia zdanie i postanawia na krótki czas wyskoczyć na narty. Podczas jednego ze zjazdów ulega wypadkowi, jako NN trafia do szpitala gdzie okazuje się, że stracił pamięć. Na miejscu poznaje bratanicę/siostrzenicę? innego pacjenta i zakochuje się w niej. Po opuszczeniu szpitala wprowadza się do niej, kobieta zachodzi w ciążę. W tym samym czasie jego rodzina, w tym żona próbują go znaleźć, szukają oczywiście w innym kraju i pomimo, że to praktycznie nie możliwe, nie są w stanie mężczyzny odnaleźć. Żona ostatecznie odnajduje męża, jemu wraca pamięć w chwili gdy ją spotyka i razem wracają do domu. Przez kolejne miesiące ich małżeństwo powoli się rozsypuje, żona odchodzi od męża - przy okazji odkrywając w sobie homoseksualną stronę (co moim zdaniem jest już przegięciem i wciskaniem na siłę wątku LGBT). Oczywiście mężczyzna próbuje od razu znaleźć nową partnerkę, umawia się na randki przez internet, próbuje skontaktować się z kochanką, która całkowicie się od niego odcina. Ostatecznie znajduje zarówno kochankę, ich wspólne dziecko jak i jej męża z którym w czasie romansu była w nieformalnej separacji. Mężczyzna wraca ze złamanym sercem do domu, rozmawia z żoną i postanawiają, że do siebie wrócą. Koniec.

Poniżej opiszę całą fabułę, bardziej dla siebie w przyszłości - żebym nie...

Dodaj cytat z książki His Other Woman