Boys run the riot, tom 4

Okładka książki Boys run the riot, tom 4 Keito Gaku
Okładka książki Boys run the riot, tom 4
Keito Gaku Wydawnictwo: Waneko Cykl: Boys run the riot (tom 4) komiksy
komiksy
Boys run the riot (tom 4)
ボーイズ・ラン・ザ・ライオット
Waneko
2023-04-15
2023-04-15
Anna Wrzesiak
Dramat Okruchy życia Seinen Uczniowie/studenci; Japonia Realizm

Okładka książki Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Kei Urana
Gachiakuta #3 Hideyoshi Andou, Ke...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 Jeremy Adams, Tom King, Amancay Nahuelpan, Daniel Sampere, Rafa Sandoval, Joshua Williamson
Mroczny kryzys... Jeremy Adams, Tom K...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...

2084

Dobrze, ze w tej serii nie bylo niepotrzebnych zapychaczy ani za duzo prawienia moralow i rozwodzenia sie nad uczuciami bohaterow ;) 4 tomy to idealna liczba w tym przypadku by przekazac wszystko co sie chcialo jak nalezy ^....^ Mamy zamiast tego wartosciowa zyciowa opowiesc i bardzo prawdziwie napisane postacie. Wiadomo, ze jako grupa niedoswiadczonych projektantow z liceum cudow powalajacych na kolana nie stworzyli.... ale sama ich idea i przekaz oraz starania sprawialy, ze dobrze czytalo sie ten tytul. Zakonczenie moze troszke zbyt idealnie sie potoczylo z happy endem choc to, ze nie jest ono do konca zamkniete sprawia, ze ma sie kilka wlasnych przemyslen ;> Zdecydowanie mozna polecac ta mange wszystkim fanom tematow LGBT oraz tym, ktorzy chca lepiej zrozumiec takie osoby ;3

[Recenzja tomów 1-4]
Ostatnio cała okolica przed dworcem została obklejona plakatami, przedstawiającymi wizerunek chłopaka w białej koszulce z napisem „No game no shame”.
O co chodzi?
Plakaty promują nową markę „Boys run the riot” stworzoną przez trzech licealistów. Pomimo swoich początków, udało im się już sprzedać kilka koszulek.
Czy jest to początek sukcesu?
A może to wszystko ich przerośnie?
W końcu nie jest łatwo utrzymać się na rynku mody o czym cały czas przypominają im osoby z branży.

„Tu nie ma drogi na skróty.”

Mam już za sobą cztery tomy i mogę powiedzieć, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
Myślałam, że główni bohaterowie stworzą coś wyjątkowego, coś co sprawi, że będę zbierać szczękę z podłogi.
Tylko, że do niczego takiego nie dochodzi.

-Ale właśnie to sprawia, że ten tytuł wyróżnia się na tle innych pozycji!

Bo co mogą osiągnąć nastolatkowie, którzy nie znają się na projektowaniu ubrań i których ogranicza budżet?

Mimo tego ich zapał i wola walki sprawiły, że byłam w stanie uwierzyć, że mogą dokonać czegoś niemożliwego.
-Otwarte zakończenie pozwoliło mi dalej w to wierzyć.

Boys run the riot jest plastycznym tytułem, który nie skupia się tylko i wyłącznie na modzie, ale na ludziach, którzy walczą z uprzedzeniami.
Jest to tytuł, który nie traktuje w sposób powierzchowny kwestii związanych z tożsamością płciową. Pozwala nam spojrzeć na to z zupełnie innej perspektywy i zobaczyć z czym zmagają się takie osoby na co dzień.

Oprócz cudownej historii, manga ma do zaoferowania wymiarowych bohaterów, których łączy wyjątkowa więź. Oczywiście trafią się osoby, które będą uprzedzone do Ryou i takie, które pomimo tego, że będą chciały pomóc, wyrządzą więcej szkód. Dlatego nie dostaniecie tutaj samych „idealnych” postaci. Każdy popełnia błędy i niestety nie każdy, potrafi zaakceptować pewne rzeczy.

Podsumowanie: Boys run the riot to wartościowa manga, która w delikatny sposób porusza wiele ważnych tematów.
Bez wątpienia jest to tytuł z którym każdy powinien się zapoznać.

„Tym, kto sprawia, że cierpisz… Tym, kto cię ogranicza… Jesteś bez wątpienia ty sam.”

[Recenzja tomów 1-4]
O co chodzi?
Czy jest to początek sukcesu?
A może...

MODNY KONIEC

I kolejna seria dobiega końca. Tym razem padło na „Boys run the Riot”. Opowieść właściwie ledwie się zaczęła, a już dobiega końca. Bo cztery tomiki w świecie japońskiego komiksu to właściwie tyle, co nic. Dobrze jednak, że ta opowieść dłużej nie trwała (bo i co tu można było więcej dopowiadać, zapełniać) dzięki czemu zyskała klarowną, nierozwlekłą formę i konkretne podejście do tematu. A teraz mamy finał, przewidywalny, ale bardzo sympatyczny. I czego chcieć więcej?

Pora by bohaterowie wrócili do akcji. Ale muszą zacząć wszystko od zera. Czy taka praca ma w ogóle sens? Wtedy jednak na scenie pojawia się on, Joe, który w branży modowej siedzi od dwóch dekad i wie, co i jak. Ma też propozycję, by Ryou i reszta pokazali się na jego wystawie, ale czy cokolwiek z tego wyniknie?

MODNY KONIEC

1931

Morał na koniec. Zakończenie otwarte. Szału nie robi, można przeczytać.
W jakimś stopniu przypomina mi to mangę "Nasze marzenia o zmierzchu". Czemu? Nie jestem w stanie tego powiedzieć, wytłumaczyć, określić się.

Morał na koniec. Zakończenie otwarte. Szału nie robi, można przeczytać.

• Manga
  • W mojej kolekcji