Okładka książki Slow down. Bądź tu i teraz. Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury Laura Brand
Laura Brand Wydawnictwo: Znak emotikon Seria: Slow Down literatura dziecięca
2023-04-26
2023-04-26
56 min.

Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...
Okładka książki Precelek i letnia burza Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i let... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Cioci buzi Agata Komosa-Styczeń, Anna Oparkowska
Cioci buzi Agata Komosa-Stycze...

Otaczający nas świat jest piękny. Przyroda jest fascynującą i niezmierzoną podróżą, w której każda jej część odgrywa istotną rolę. Często nie dostrzegamy cudów natury, pędząc wciąż do przodu, z synchronicznym brakiem czasu na rzeczy, sprawiające nam przyjemność. Pięknie napisana i ilustrowana książka od Wydawnictwa Emotikon, zachęca nas do zatrzymania się na chwilę i spojrzenia na piękno otaczającej nas przyrody.

Wyciszenie i zachwyt nad otaczającym nas światem, możemy dostrzec w drobnych elementach: pracy pszczół, życiu polnego konika, świetlika rozbłyskującego w ciemności, czy biedronce właśnie porzucającej postać poczwarki. Małe cuda wydarzające się blisko nas, działają kojąco na psychiczną kondycję i pokazują, że planeta jest piękna, a życie na niej to przywilej. Dopracowane w każdym szczególe ilustracje i barwna, pełna ciekawostek treść, zaspokoi ciekawość niejednego dziecka.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon.

Mamo, poczytasz mi książkę? Takie zdanie słyszę codziennie wieczorem i jestem dumna z moich dzieci, że kochają książki. Możemy się wtedy wyciszyć po całym dniu pracy i zabawy. Wszystkie myśli odchodzą w zapomnienie, jesteśmy tylko my i świat książki. Nic więcej się nie liczy. Tylko tu i teraz.
A gdybyś tak przez jeden dzień był mrówką, albo świetlikiem?

Świat małych zwierząt i owadów potrafi zaskakiwać. Są obok nas. W zasadzie ich życie nie różni się bardzo od naszego. Pracują, jedzą, śpią, budują lub zmieniają mieszkania, walczą o przetrwanie, rozmnażają się. Cudownie jest oglądać te małe stworzonka, w ich małym świecie.

Zatrzymaj się na chwilę. Przestań biec. Oddychaj. Jeśli jeszcze ich nie dostrzegłeś, to usiądź wygodnie na trawie, na łące, w swoim ogrodzie, zamknij oczy i posłuchaj...Ciiii… Kiedy usłyszysz, otwórz oczy i zobacz. Na kwiatku usiadł motylek, który dopiero co się przemienił. Za nim pszczoła zbiera nektar. Pod gałązką mrówka ciągnie kawałek liścia do mrowiska.

Ta książka, jest napisana tak, aby między wierszami nakarmić nas wiedzą, zachwycić naturą pokazując jej piękno. Natura daje nam niezwykłe cuda, tylko musimy się nauczyć je dostrzegać.

Kiedy będziesz następnym razem w lesie, w ogrodzie, na łonie natury popatrz przez chwilę wyraźniej. To co dostrzeżesz będzie nieocenione. Bo liczy się tylko tu i teraz.

Czy jesteś uważny? Czy zauważasz zmiany jakie zachodzą wokół Ciebie?
Uważności uczy mnie córka każdego dnia i jestem jej za to ogromnie wdzięczna.

A gdybyś tak przez jeden dzień był mrówką, albo świetlikiem?

Świat małych...

To kolejna książka z pod skrzydeł Wydawnictwa Znak Emotikon, która mnie zachwyciła. Tym razem ta pięknie wydana książka, pozwala dzieciom odkryć magię otaczającego ich świata. W wyjątkowy sposób pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może być niewidoczne.

"Slow down, bądź tu i teraz" to przepiękna podróż do świata przyrody, która zachęca czytelnia aby zwolnić i wyostrzyć zmysły, w tym wzrok i uważnie przyjrzeć się otaczającemu nas światu. Zaglądając do książki, znajdziemy 20 przedstawicieli ze świata zwierząt i roślin, którzy w swoim zwyczanym życiu nas zachwycą, a czego mogliśmy nie dostrzec wcześniej.

Można powiedzieć, że książka przestawia nam małe cudy przyrody takie jak np koliber spijający nektar z kwiatów, ślimak chowający się do skorupki, pszczoły chłodzące miód czy świetliki rozbłyskujące w nocy. A czy mogą nas zachwycić rośliny? Oczywiście bo i one mogą pochwalić się wyjątkowymi umiejętnościami jak np niesione daleko przez wiatr nasiona mniszka pospolitego, czyli tzw popularne „dmuchawce”. I kwiaty, które ożywają tylko po zachodzie słońca. Albo porosty, które zmieniają swój kolor, a nawet zachowanie pod wpływem wody!

W środku dzieje się magia, która zachęca nas aby zwolnić i zwrócić uwagę na rzeczy, w biegu nie dostrzegane. Jednak ta magia dotyczy też samego wydania książki. Złocona okładka, gruby papier, ciekawa, lekka czcionka i fantastyczne, szczegółowe ilustracje zachęcają do poznania książki bliżej.

Wartościowa wiedza w przystępniej formie to zdecydowanie największy atut tej książki dla młodszych czytelników - dasz się skusić?

@book.moodpl

„Slow down. Bądź tu i teraz. Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury” to już kolejna ilustrowana książka z serii „Slow Down”. Jest to piękne wydanie książki dla najmłodszych, ale i starszy czytelnik będzie usatysfakcjonowany tą pozycją. Książka bogata jest w przecudowne ilustracje przyrody, zwierząt, roślin. Autorka w swojej książce wyjaśnia dzieciom zjawiska natury, uczy spostrzegawczości, zwraca uwagę na te małe rzeczy, które nas otaczają, a czasami w pędzie nie zwraca się na nie uwagi. Książka na pewno wzbudza ogromne zainteresowanie cudami dnia codziennego. Z książki oprócz wiedzy z gatunku flory i fauny, czy ciekawostek, możemy wynieść wiele wartościowych rzeczy, skłania ona do refleksji. W książce znajdziemy odpowiedź na proste pytania: jak ślimak chowa się do skorupki, jak kwiaty kwitną, dokąd wiatr niesie nasiona, jak pszczoły chłodzą miód, jak dwa płatki śniegu stają się jednym, jak żaba chwyta muchę, jak chrząszcz zapyla kwiaty. Każde z tych wydarzeń, jak i wiele więcej jakie zostały przedstawione w książce. Ale też inne, które dzieją się w każdej minucie naszego życia, a nie zwracamy na nie uwagi. To coś niesamowitego, jak przyroda rozwija się codziennie, a my nie zwracamy w pędzie dnia codziennego na nią uwagi. Czasami warto zatrzymać się i popatrzeć na otaczającą nas przyrodę. Książka jest tak pięknie wydana, że ciężko od niej oderwać oczy. Do tego płynie z niej mądrość i wartościowa treść. Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, aby pokazać tę książkę swoim pociechom. Coś pięknego.

@book.moodpl

„Slow down. Bądź tu i teraz. Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury” to książka, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. Trzeba powiedzieć, że idealnie pasuje do tej pory roku. 👌 To kolejna książka z serii "Slow down" tym razem autorstwa Laury Brand, która wyjaśnia dzieciom w fascynujący sposób zjawiska natury, a także uczy wrażliwości i uważności na to, co znajduje się wokół nas. To książka w duchu slow down, w której znajduje się kolejna porcja informacji o przyrodzie pozwalających się wyciszyć i jednocześnie odkryć bogactwo fauny i flory. Dzięki tej książce dzieci będą miały okazję zobaczyć, że natura ze swoim bogactwem jest wszędzie. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/slow-down-badz-tu-i-teraz-opowiesci-o_30.html

Świat pędzi. Ciągle w pośpiechu wykonujemy te bardziej i mniej codzienne czynności. Czy tego chcemy uczyć dzieci? Tak niewiele trzeba, by dostrzec to, czego żyjąc w biegu nie dostrzegamy, a może nie staramy się tego zrobić? Nieważne, gdzie jesteśmy, dookoła nas dzieją się fascynujące rzeczy. Wystarczy tylko chcieć je zobaczyć. Przyroda jest fascynująca, odkryjmy to razem.
Kiedy coś nas przytłacza, warto zwolnić, oczyścić umysł. To samo tyczy się dzieci. Warto zaproponować im podglądanie przyrody i pokazać, jak fascynujący świat kryje się dookoła. I wcale nie trzeba wyruszać na egzotyczne wycieczki, dużo z magii dzieje się tuż obok, choć się nad tym nie zastanawiamy.
A może warto przyjrzeć się mniszkowi lekarskiemu, potocznie zwanemu mleczem? Rośnie nawet tam, gdzie wydawałoby się to niezbyt możliwe. Najpierw podziwiamy jego żółte kwiaty, które zamykają się, a ponownie się otwierając prezentują biały puch gotowy do tego, aby poniósł go wiatr. Budowa pyłków umożliwia im przenoszenie się z wiatrem na duże odległości. Wiedzieliście, że to rośliny lecznicze są bogate w pyłek i nektar tak uwielbiane przez owady?
Zapewne wiele razy widzieliście kaczki, które zajmowały się toaletą swoich piór. Czy wiecie, że mogły wtedy pokrywać je olejem? Specjalna wydzielina z gruczołu znajdującego się nad kuprem zatrzymuje wilgoć i ciepło i pomaga unosić się kaczkom na wodzie.
W książce tej autorka wzięła pod lupę m.in także wodorosty, płatki śniegu, kolibry, żaby zjadające muchy czy myszy. Każda z tych historii jest zwyczajna i wyjątkowa jednocześnie. Opowiedziana w kilkunastu zdaniach, pięknie zilustrowana, przedstawia fascynującą przyrodę. Jednocześnie ma w sobie coś, co koi nerwy, uspokaja, ale zachęca także do odkrywania i obserwacji. Aż chce się iść do lasu albo na łąkę, aby poszukać mniszka lekarskiego lub poczynić swoje własne obserwacje.

„Slow down bądź tu i teraz . Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury" to książka, która zachwyca. Zdumiewa nie tylko piękną okładką, czy treścią. Zdumiewa ilustracjami i tym, że potrafi czytelnika skłonić do tego, aby potrafił zachwycić się drobiazgami, które go otaczają. Aby dostrzegł konika polnego skaczącego w trawie, świetlika rozbłyskującego w ciemnościach, zaobserwował jak biedronka porzuca postać poczwarki, czy zauważył jak chrząszcz zapyla kwiat magnolii, która aktualnie kwitnie.

Spotkaj się z tym, co tu i teraz!
Pozwól sobie na chwilę oddechu i zatrzymania w świecie, który pędzi coraz szybciej! Gdziekolwiek jesteś zauważ małe cuda, które dzieją się o każdej porze dnia i nocy wokół Ciebie.

Ta książka jest dla każdego. Bez względu na to ile macie lat i na jakim etapie życia aktualnie jesteście. Magia, która dzieje się w świecie roślin i zwierząt zachwyci także Ciebie! Pozwoli się wyciszyć, zachwycić i co najważniejsze odnaleźć równowagę.
Zwolnij, oddychaj głęboko, a zobaczysz, że Twoje myśli staną się radośniejsze.

Świat jest cudem, a właściwie mozaiką milionów małych cudów. Wystarczy zatrzymać się na moment i rozejrzeć. Ta pozycja to najnowsza część popularnonaukowej serii Wydawnictwa Znak Emotikon. To pięknie wydane książki, które pozwalają dzieciom odkryć magię otaczającego ich świata. Dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może być niewidoczne. Chociażby spacerująca po liściu biedronka. Ten uroczy owad budzi skojarzenia ze szczęściem i zachwyca dzieci. Ale niewiele maluchów wie, że wcześniej wyglądała zupełnie inaczej. Autorka pokaże im, jak biedronka porzuca postać poczwarki i przybiera świetnie im znane, czerwone ubranko w czarne kropki. Dzieci będą mogły też dokładnie przyjrzeć się, jak żaba chwyta muchę swoim długim językiem, jak skacze konik polny, czy jak gąsienica buduje namiot z liścia.

Takich małych, wielkich cudów jest tu dużo, dużo więcej. Chociażby koliber spijający nektar z kwiatów, ślimak chowający się do skorupki, pszczoły chłodzące miód, czy świetliki rozbłyskujące w mroku nocy. Są też zachwycające umiejętności rośli, np. niesione daleko przez wiatr nasiona mniszka pospolitego, czyli kochane przez dzieci „dmuchawce”. I kwiaty, które ożywają tylko po zachodzie słońca. Albo porosty, które zmieniają swój kolor, a nawet zachowanie pod wpływem wody!

Każdemu z tych 20 cudów poświęcona jest oddzielna rozkładówka, pięknie zilustrowana przez Freyę Hartas. Bardzo podoba mi się, że oprócz dawki wiedzy, autorka dzieli się też z nami klimatem chwili, plastycznie opisując otoczenie, dźwięki i pogodę. Wystarczy tylko zamknąć na moment oczy i poczuć magię przyrody.

Na końcu książki znajdziecie też rady, które pomogą dzieciom zatrzymać się i cieszyć chwilą, spędzoną na łonie natury.

Piękna jest ta książka. Spokojna, poetycka, czarująca. Zachęca do obserwacji przyrody i poszerza horyzonty. Polecam!

Czy nie macie czasami wrażenia, że ciągle jesteśmy w biegu? Chociaż posiadamy coraz więcej urządzeń, które teoretycznie oszczędzają nasz czas, to niestety wciąż cierpimy na jego deficyt.

To co smuci mnie jeszcze bardziej, to tak zwany "wyścig szczurów", który niestety zaczyna się już od najmłodszych lat.

Często w tym całym pędzie zapominamy o drobnostkach dzięki którym moglibyśmy spojrzeć na świat łaskawszym okiem.

Nasza planeta jest piękna- to prawdziwy cud. Na naszych oczach rozgrywają się wspaniałe pokazy, a życie pokazuje jak potrafi być silne. Chociaż wielu z nas przechodzi obok tych cudów obojętnie, to na szczęście wciąż jeszcze są wokół nas osoby, które zachwycają się małymi rzeczami i ponownie otwierają nam oczy.

Książka "Slow down bądź tu i teraz" jest już 3 częścią w cyklu i przyznam, że szczerze żałuję, iż nie miałam z tą serią doczynienia jeszcze wcześniej.

Opisy, które się tu znajdują, przepiękne ilustracje i kierowanie naszego wzroku w stronę natury to idealne połączenie, które sprawia, że na naszej twarzy wykwita uśmiech, a w sercu gości błogość.

To książka na wskroś edukacyjna- znajdziemy w niej mnóstwo ciekawostek ze świata roślin i zwierząt. Co ciekawe wiele z poruszonych tematów jest często pomijanych i dopiero ta pozycja daje nam szansę na bliższe spotkanie. To z pozoru mało istotne "fragmenty z życia", które składają się na cały nasz świat.

Nie jest to zwykła książka przyrodnicza, ale także recepta na szczęście. Pozycja, która daje nam do myślenia i skłania do cieszenia się życiem takim jakie jest.

Doceniamy każdą chwilę, znajdźmy czas na refleksję i cieszmy się z tego co mamy 🙂

Często w tym całym pędzie zapominamy o drobnostkach dzięki którym...

Zamknijcie oczy i zastanówcie się co Was uspokaja ? Jaka czynność, miejsce powoduje, że czujecie spokój, rozluźnienie ?

Dla niektórych miejscem , które niesie ukojenie dla duszy bywa obcowanie z przyrodą.

Laura Brand "Slow down bądź tu i teraz . Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury" to książka, która pokazuje nam piękno przyrody, świata, który jest w koło nas i jeśli trochę zwolnimy dostrzeżemy jego niezwykle piękno. Zobaczymy m.in. jak żaba chwyta muchę , jak pszczoły chłodzą miód, jak zwija się kulanka, a ślimak chowa się do swego domku. Z całą pewnością czytelnik z tej książki dowie się wielu ciekawych rzeczy, które go zachwycą ! Muszę przyznać, że dzięki tej lekturze ja również się wiele nauczyłam 🙂

Książka jest w dużej twardej oprawie, posiada piękne i barwne ilustracje z które szczegółowo pokazują dane czynności zwierząt.

Natura zachwyca nas na każdym kroku i dzięki tej książce możemy poznać z bliska fascynujące zachowania tych najmniejszych istot, które zauważymy dopiero gdy zwolnimy 🙂

• Fasolka
  • Do nabycia