Rozpoznaję owady

Okładka książki Rozpoznaję owady Patrycja Zarawska
Okładka książki Rozpoznaję owady
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2023-06-04
2023-06-04
przyroda książka dla dzieci

"Rozpoznaję owady" to rozszerzenie podstawowej serii Młodzi Przyrodnicy.

W książce znalazły się opisy kilkudziesięciu gatunków owadów, które można spotkać w Polsce. Podzielono je na kategorie: motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotooki, muchówki, błonkoskrzydłe i prostoskrzydłe, które oznaczono kolorami dla łatwiejszej nawigacji. Każdego owada szczegółowo scharakteryzowano: opisano wielkość, wygląd i zwyczaje, typowe siedliska oraz miesiące, w które można go zaobserwować. Do informacji dodano obrazowe piktogramy.

Oprócz starannie dobranych faktów w książce znalazły się również ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków, a także informacje ogólne o owadach, np. po czym rozpoznać owada i jak wygląda cykl życiowy różnych owadów.

Warto sięgnąć po tę serię, ponieważ skupia ona książki, z którymi warto się wybrać na spacer oraz zawiera piękne i realistyczne ilustracje.

Pozostałe książki z serii to "Rozpoznaję drzewa" oraz "Rozpoznaję ptaki".

"Rozpoznaję owady" to rozszerzenie podstawowej serii Młodzi Przyrodnicy.

Potwora buczynówka, brudnica nieparka, kołatek domowy, odorek zieloniak, błyszczek elegancik, zajadek domowy, plujka pospolita czy sąsiad dziwaczek. Brzmi intrygująco? Uroczo? Zabawnie?

Jednych fascynują, innych przerażają. Robale, insekty lub po prostu owady. Ich królestwo jest ogromne, a różnorodność i liczba gatunków zaskakująca. Spotykamy je na swojej drodze każdego dnia, ale w pędzie życia rzadko pochylamy się nad ich mikrymi ciałkami, aby poznać ich zwyczaje, styl życia i móc zachwycić się ich urodą. Lecz teraz już dość wymówek, bo w serii Młodzi Przyrodnicy ukazała się książka będąca swoistym przewodnikiem po świecie owadów.

„Rozpoznaję owady” to nie tylko prezentacje wiele spotykanych z ok. 30 tys. występujących w Polsce owadów, ale także wskazuje na miejsce ich występowania, opisuje cechy charakterystyczne ich budowy ciała czy stylu życia. Dokonano podziału owadów na 11 grup, a w wielu z nich wyodrębniono także podgrupy. Znalazły się wśród nich m.in. motyle, chrząszcze, pluskwiaki, modliszki, muchówki czy ważki. Każda grupa została scharakteryzowana, a poszczególne gatunki opisane przy pomocy słów i grafik oraz obdarzone realistyczną ilustracją (coś jak portret owada 😊).

Dużo ciekawostek, przystępny język, chociaż zawierający trudne zwroty (większość wyjaśniona w słowniczku pojęć),piękne ilustracje i bogactwo owadzich bohaterów – kolejna udana i naprawdę ciekawa publikacja z tej serii. Niezastąpiona w czasie buszowania w trawach, krzewach, drzewach i kwiatach w poszukiwaniu jakiegoś żyjątka. A dzięki poręcznemu formatowi i usztywnianej okładce świetnie sprawdzi się w czasie wypraw na łono natury.

Bzyczało Wam dziś coś koło ucha? 😉🦟🐝🐞
Wiosna, lato, jesień - to właśnie wtedy kontrolę nad światem przejmują one - wszędobylskie owady! Niektóre piękne, inne odrażające, zabójcze lub pożyteczne. Jest ich tak wiele, że ciężko spamiętać nazwy nawet części tej grupy zwierząt.
Trzeba też przyznać, że niektóre nazwy są naprawdę interesujące, zresztą sami się przekonajcie 😏
W książce "Rozpoznaję owady" z serii "Młodzi przyrodnicy" znajdziecie m.in. barczatkę dębówkę, potworę buczynówkę, topielicę, sąsiada dziwaczka, zmarwlocika purpuropaskiego, czy makatkę zbójnicką 😁 nie zmyślam!
Wszystkie pięknie narysowane i opisane!
Znacie choć jednego z tych owadów? Oczywiście są tu też opisy powszechniej znanych owadów 😉
Zachęcam wszystkich (nie tylko dzieci) do poznania tej książki ☺️

Bzyczało Wam dziś coś koło ucha? 😉🦟🐝🐞
W...

Dziś chciałam Wam pokazać najnowszy tom fenomenalnej serii "Młodzi Przyrodnicy", która wielokrotnie towarzyszy nam podczas spacerów i odkrywania bogactwa świata przyrody.

"Rozpoznaję owady" to bardzo poręczny i wygodny atlas tytułowych stworzeń, który świetnie sprawdzi się podczas każdej mikrowyprawy.

Znajdziecie w nim najważniejsze informacje ze świata owadów, jak porady po czym rozpoznać owada, informacje o tym jak żyją owady i jak przygotować się do ich obserwacji, a także przydatne określenia (np co to jest nimfa, imago, ssawka czy pokładełko).

Następna część książki zaprasza już na konkretne obserwacje i prezentuje podstawowe gatunki owadów, które spotkamy w Polsce w podziale na:
👉 motyle,
👉 muchówki,
👉 błonoskrzydłe,
👉 prostoskrzydłe i
👉 modliszki.

To świetny przewodnik po świecie owadów, który zawiera nie tylko realistyczne grafiki, dzięki którym łatwo rozpoznamy napotkanego osobnika, ale także dane o ich wielkości, rodzaju preferowanego siedliska czy okresie w roku kiedy można je napotkać.

Najnowszy tom serii w niczym nie ustępuje poprzednim. Jest równie dobrze opracowany i ciekawy. Ilość danych nie przytłacza, jest idealna dla młodych głów, a jednocześnie na tyle kompletna, że faktycznie bardzo pomaga w obserwacji owadów.

Polecam z całego serca!

Znajdziecie w nim najważniejsze informacje ze świata owadów, jak porady...

Seria „Młodzi przyrodnicy” od Wydawnictwa Wilga ma do zaoferowania ogrom różnych tytułów dla dzieciaków w różnych kategoriach wiekowych, które mają zbliżyć nasze pociechy do przyrody, trochę bawić i jednocześnie edukować. Kilka różnych już mamy, kilka widziałam i miałam okazje póki co tylko przeglądać, ale muszę Wam powiedzieć, że to jedna z tych serii, która na pewno zostanie z nami na dłużej.

Tym razem w moje rączki wpadła „Rozpoznaję owady”. Jest to książeczka dla troszkę starszych młodych przyrodników. Takich w wieku 6-8 lat i więcej 🐞.

Mała poręczna forma, z gumeczką, która imituje dziennik prawdziwego owadowego odkrywcy! Mi się skojarzyła troszkę z podręcznikami do przyrody w takiej przyjaźniejszej formie. Oczywiście z ładnymi ilustracjami oraz wartościowymi treściami.
Dużo ciekawostek, konkretne informacje przystosowane do młodego wieku czytelnika.

Jeżeli macie obok siebie gdzieś małego miłośnika przyrody, to myśle, że będzie to bardzo fajny prezent! 🐝
Z cyklu „Rozpoznaję..” ukazały się jeszcze „Rozpoznaję ptaki”🦉 oraz „Rozpoznaję drzewa” 🌳.

Jako małe dziecko podczas zabaw na dworze oglądałam maleńkie stworzonka żyjące w trawach, biegałam za motylami i uciekałam przed osami. Uwielbiałam oglądać motyle, ale nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że jest tyle ich odmian.

@wydawnictwo_wilga przychodzi z kolejną książkę z serii młodzi przyrodnicy "Rozpoznaję owady".
To dzięki tej książce dowiedziałam się czegoś więcej o tych najmniejszych zwierzętach żyjących w koło nas .

Książka została podzielona na 11 grup gatunków owadów m.in. motyle,chrząszcze, ważki, jętki, muchówki, złotooki prostyskrzydłe...

Znajdziemy tu takie informacje jak:
🌸Wymiar danego owada
🌸W jakich miejscach możemy je spotkać
🌸Jak są zbudowane
🌸W jakich miesiącach możemy je zobaczyć

Każdy owad został przedstawiony na ilustracji dzięki czemu wraz z tym poradnikiem możemy ruszyć na spacer i szybko dowiedzieć się czegoś więcej o owadach, które spotkaliśmy na naszej drodze 😊 Myślę, że to będzie również świetny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu

To dzięki tej książce dowiedziałam się czegoś więcej...

Były drzewa, były ptaku, czas na owady. Wydawnictwo Wilga przybliża młodym miłośnikom przyrody świat tych małych i niezwykle interesujących stworzeń.

W książce dzieci znajdą najważniejsze informacje o owadach – wielkość, wygląd, zwyczaje, czas i miejsce występowania. Treść podzielona jest na 11 kategorii: motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotooki, muchówki, błonkoskrzydłe, prostoskrzydłe i modluszki, czyli te, które najczęściej można spotkać w Polsce. Książka pełna jest realnych ilustracji, dzięki czemu dzieciom będzie łatwiej wszystko zapamiętać. Można też zabrać książkę w teren i bawić się w małego przyrodnika na łonie natury.

„Rozpoznaję owady” to bardzo dobra propozycja dla dzieci, które już uwielbiają przyrodę, jak i dla tych, w których ta miłość dopiero rozkwita.

,,Rozpoznaję owady. Młodzi przyrodnicy" od @wydawnictwo_wilga to książka idealna na popołudnie w ogrodzie. Mieszkamy na wsi, mamy sporą działkę i wiele roślin, więc wszystkich przyjaciół mogliśmy odszukać w tym zeszycie :)

Książka pełna jest ciekawych informacji, wiele ogólnych zagadnień oraz tych bardziej szczegółowych. Dowiecie się z niej jak wyglada cykl życia owada, po czym można go rozpoznać, jak prawidłowo go znaleźć czy ogladać...

W dalszej części książki możemy juz dość szczegółowo przyjrzeć się motylom, chrząszczom, pluskwiakom, modliczkom i wielu innym owadom... Każdy owad jest szczegółowo opisany- jak możemy go rozpoznać, gdzie spotkać, a takze pokazany na pięknych ilustracjach.

Z Serii Młodzi Przyrodnicy ukazały się również ptaki i drzewa jeśli Was zachęciłam :)

Wydawca: @wydawnictwo_wilga
Seria: Młodzi przyrodnicy
Data premiery: 12.04.2023
Wiek: 5+

#wilga #wydawnictwowilga #młodziprzyrodnicy #przyroda #natura #rozpoznajęowady #owady #nauka #dladzieci #książkidladzieci #czytam #czytambolubie #motyle

Powietrze zaczęło wypełniać płuca.
Oczy wreszcie dostrzegają więcej barw a głową wydaje się jakby... bardziej lekka. 🤍
Rozpoczęła się prawdziwa, już nie tylko kalendarzowa wiosna , można więc uciec na łono natury w poszukiwaniu słońca, sił na najbliższy tydzień i... niezwykłych owadów!

Czy mamy tutaj rodziców młodych fanów przyrody?🌱🌳🍂

Dziś mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną książkę z cyklu "Młodzi Przyrodnicy", skupiajacą naszą uwagę na tych najmniejszych stworzeniach, które często wrzucone są do jednego worka jako insekty, lub nieznaczące elementy ekosystemu.
Nic bardziej mylnego!

"Rozpoznaję owady" to publikacja, która zachwyca nie tylko doborem ilustracji, mnogością przedstawionych gatunków z dokładnością i innowacją, ale również formatem zachęcającm do aktywnego odkrywania świata przyrody razem z książką.

Kto więc z Was wie jak odróżnić owada od pozostałych małych zwierząt?
Zaskakujące jest to, że najwieksze znaczenie ma ilość odnóży, których ma być 6 a każdy z nich składa się z trzech elementów: głowy, tułowia i odwłoku. 🤭

Przechadzajac się po otaczającym nas środowisku naturalnym mamy szansę spotkać aż 30 tysięcy gatunków!
Gotowy więc zanurzyć się w jeden z najbardziej niesamowitych świat pełen profesjonalnych opisów, ciekawostek, kolorów i ogólnej magii świata zewnętrznego?

Poznaj motyle, które od teraz będą kojarzyć Ci się nie tylko z cytrynkiem czy rusałką.
Spójrz na ważki, które po bliższym poznaniu potrafią jeszcze bardziej zaskoczyć niż tylko wielkością i możliwościami lotniczymi.
Odkryj chrząszcze i dowiedz się gdzie znaleźć konkretne rodziny i co pożytecznego potrafią.

Świat pełen jest cudów do odkrycia.
Wystarczy zaopatrzyć się w szkło powiększające, aparat fotograficzny czy inne pomoce a także chęci.
"Rozpoznaje owady" pomoże z kolei usystematyzować wiedzę i sprawi, że łatwiej i piekniej będzie zaszczepić w dziecku nową-bezcenną wiedzę. 🤍

Powietrze zaczęło wypełniać płuca.

Czy mamy tutaj rodziców młodych fanów przyrody?🌱🌳🍂

Dziś mam przyjemność zaprezentować...

Za oknem piękna pogoda, która zachęca do spacerów po lesie czy parku. Dzisiaj chciałam zaproponować Wam by na taki spacer z dzieckiem zabrać „Rozpoznaję owady”. Na pewno urozmaici ona wędrówkę pomiędzy drzewami. Jest ona niewielka i zmieści się do każdej torebki czy plecaka. Warto jeszcze zabrać ze sobą notatnik oraz aparat fotograficzny. Świetna zabawa murowana!
Owady są wszędzie: w ogrodzie, w lesie, w sadzie, w parku, na łące, nad rzeką i jeziorem. Są zarówno na wsi jak i w mieście. Niektóre trzymają się z dala od człowieka, a niektóre jak muchy domowe są w naszym pobliżu. Jedne latają a inne mieszkają pod ziemią. Nie łapiemy ich do słoików, kartonów i innych pojemników. Możemy za to robić im zdjęcia i obserwować.
Dzięki przepięknej i bardzo ciekawej książeczce dla dzieci nauczymy się rozróżniać owada od pozostałych małych zwierząt. Poznamy jego budowę ciała, wygląd i wielkość, ale również jego zwyczaje, typowe siedliska oraz miesiące, w których można go zobaczyć.
Owadów mamy aż 30 tysięcy gatunków. W tej niewielkich rozmiarów książęce nie znajduje się aż tyle, ale jest ich naprawdę wiele. Podzielone one są na kategorie: motyle, chrząszcze, pluskwiaki, ważki, jętki, chruściki, złotookie, muchówki, błonkoskrzydłe, prostoskrzydłe i modliszki.
„Mali przyrodnicy Rozpoznaję owady” to już trzecia książka z tej serii. Pozostałe dwie to: „Rozpoznaję ptaki” „Rozpoznaję drzewa”. Każda z nich jest warta uwagi.
[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Owady są...

• Literatura popularnonaukowa
  • Przyrodnicze
  • Książki dla dzieci
  • Dzieci
  • Książki różne
  • Z Martą

Dodaj cytat z książki Rozpoznaję owady