Chora z miłości

Paulina Połomska Wydawnictwo: Paulina Połomska literatura obyczajowa, romans
Paulina Połomska
2023-02-22
2023-02-22
relacje dramat problemy manipulacja rodzina obsesja debiut selfpublishing literatura polska sarkazm emocje

Joachim Kershaw - zimny, narcystyczny, bezlitosny. Te słowa najlepiej opisują Lamparta, który czyha na swoją zdobycz.

Vonda Bonner - ofiara, daje sobą manipulować. Te dwa słowa idealnie pasują do pani kierownik salonu ślubnego.

Joachim i Vonda nigdy nie powinni byli się spotkać, lecz los chciał inaczej. Oboje poznali się w klubie ojca Kershawa, gdzie Joachim zjawił się, aby skończyć z jedną ofiarą, lecz znalazł inną, bardziej przyciągająca uwagę... Vonda dała się wciągnąć w gierki Kershawa. Ach jakiż był on uroczy, przystojny i z poczuciem humoru. Myślałby kto, że to prawdziwa twarz Joachima, ale niestety pozory mylą. Z Kershawa, aż wylewa się toksyczność, lecz Vonda tego nie dostrzega omamiona urokiem mężczyzny. Kobieta dalej brnie w to piekło jakie przygotował dla niej Joachim...
Lecz czy ta znajomość przyniesie jej coś dobrego?

Przyznaję, że ta książka zbyt długo czekała na swoją kolej, czego szczerze żałuję. "Chora z miłości" nie jest kolejną przesłodzoną historią. Nie znajdziecie tu bajkowej miłości, chociaż 🤔 zależy jakie bajki czytacie... Kiedy zaczęłam czytać pierwsze strony, już wiedziałam, że ta książka mnie pochłonie. Choć początek był spokojny, to narrator był wręcz nietuzinkowy. Uprzedzam, że książka nie jest dla każdego, ponieważ znajdziecie tu toksyczne relacje, a także zaburzenia psychiczne oraz niezdrowe zażyłości. Nie jest to lekka lektura, a swoją objętością może zadziwić. Jak na debiutancką książkę jest naprawdę odważna, ponieważ nie każdy byłby w stanie napisać w tak niesamowity sposób o chorych relacjach międzyludzkich. Do tego potrzeba nie tylko odwagi, ale i umiejętności poprowadzenia fabuły, a także umieszczenia w książce tak sarkastycznego narratora jaki się tu znalazł. Jestem pod wrażeniem twórczości Pauliny Połomskiej i z niecierpliwością czekam na jej kolejne książki 💙

Pomimo trudnych tematów warto sięgnąć po tę książkę 😉

Sięgając po tę książkę miałem pragnienie "zamalowania" swojej rzeczywistości. Literki tej historii stały się niby pędzlem- osamotnionym wśród palety barw – w którym zamalowywałem białe płótno – płótno życia – zdarzeniami, których doświadczałem podczas czytania.

#chorazmiłości to "podróż" po meandrach ludzkiego życia. Za pomocą ciekawie zarysowanych portretów bohaterek i bohaterów Autorka Paulina Połomska poprowadziła mnie labiryntem, w którym natrafiłem na toksyczne relacje, niezdrowe zażyłości, zaburzenia psychiczne czy potencjalne myśli samobójcze. A wszystko to raz za razem okraszone sporą dawką humoru i sarkazmu.

Rodzina.
Przyjaźń.

Ta opowieść to historia o relacjach – rodzinnych i przyjacielskich – przepełnionych ogromną ilością tajemnic. Strona po stronie Autorka przeplatała ją mnóstwem różnorodnych wydarzeń przez co akcja była dynamiczna i chciało się czytać i czytać i czytać.

To nie jest milutka, lekka lektura. Zalecam, by sięgały po nią osoby pełnoletnie.

Książka mnie pochłonęła od pierwszych stron. Będąc w interakcji z tą opowieścią mój umysł pracował na pełnych obrotach – myślałem, analizowałem i wysnuwałem dla siebie wnioski.

Gratuluję Autorce mocnego i wyrazistego debiutu. Dziękuję za propozycję współpracy i egzemplarz książki. To była inna, ale bardzo ważna podróż czytelnicza, która wzbudziła ogromną ciekawość – czekam na więcej!

Polecam!
Czytaj!

„Samotnie oglądając wieczorami filmy, odczuwała brak ważnego ogniwa w swoim życiu, a kieliszek szkockiej nie dodawał entuzjazmu. Tak jak i sytuacja rodzinna.(…)Być może pragnęła dobrej partii, która zagwarantowałaby jej owo spełnienie. Tyle, że Kershaw nie był dobrą partią. I to naprawdę przykre, jak ślepo wierzyła w czystość jego intencji.
***
Joachim to człowiek, którego ciężko zdefiniować jednym określeniem. Jest zimny, narcystyczny, zraniony, despotyczny i bezlitosny. Emocje, które w nim buzują, wykraczają niejednokrotnie poza przyjęte normy. To postać wyjątkowa i tragiczna zarazem. To właśnie Joachim łączyć będzie historię dwóch sióstr. Kobiet młodych, które obsesyjnie chcą wkroczyć do jego zaburzonego świata. Przemoc, mrok, złe myśli i pragnienia są tu na porządku dziennym. Trzeba odwagi, by się z nimi zmierzyć…
Sięgając po „Chorą z miłości” spodziewałam się emocji, ale to co otrzymałam, potrafi człowieka zmiażdżyć. Nie jest to lektura łatwa, a historia ma drugie, a nawet trzecie dno. Książka napisana jest w sposób nietypowy. Łączy dialogi bohaterów, ich przemyślenia, działania, a jednocześnie narracyjnie wplata wyjątkowy sarkazm. Bardzo podobał mi się pomysł z grafikami, które odnoszą się do treści. Brawo. Lektura 18+ daje do myślenia. Pokazuje świat, zaburzenia i dysfunkcyjne relacje, które chyba by mi nigdy nawet nie przyszły do głowy. „Chora z miłości” to połączenie dramatu psychologicznego z gigantyczną huśtawką socjopatycznych wrażeń, o których nie można przestać myśleć, nawet po zakończeniu.

***
Joachim to człowiek, którego...

Witajcie ✨Lubicie mocne fabuły w książkach? Tu taka znajdziecie @paulina.polomska.autorka stworzyłaś arcydzieło pełne emocji nie do opisania ... dziękuję że mogłam ja bliżej poznać ✨

💀Chora z Miłości

Siostrzane kości
Od Belzebuba ocali
Ambicje ojcowskie
Z prochu w całość scali

Książka wciąga swoją historią od pierwszych stron. Poznajemy tu specyficznych bohaterów którzy stopniowo będą się nam ukazywać w całej swojej zakazanej doskonałości.
Miłość tu ukazana jest bardzo odległa i odmienna od tych które sobie wyobrażamy. Macie przed sobą istny rollercoaster emocji i zwrotów. Dramat psychologiczny ma to do siebie że nie ma presji szufladkowania zdarzeń czy fabuł. Znacie narcystycznych fanatyków ? Tu takowy będzie od samego początku zaborczy, toksyczny..
I kobieta która zadurzyła się w nim aż za bardzo co nigdy nie powinno zaistnieć. Vonda i Joachim to w pełni zmanipulowana relacja która będzie naprawdę ciężka. Tajemnice, chore relacje i to dosłownie 🙈 a wszystko okraszone nuta sarkazmu.
Bolesne wspomnienia kto z nas ich nie ma, ale czy zawsze muszą zaważyć na życiu które pcha nas w dół..
Książka wywiera naprawdę skrajne emocje ale to powoduje że po prostu nie da się jej odłożyć bez zakończenia.
Nieprzewidywalna, nieszablonowa, nieobliczalna ale wciągająca jak uzależnienie. To była naprawdę świetna fabuła która sponiewierała mój umysł, dla wrażliwszych jest to książka 18+ także nie każdy powinien po nią sięgnąć bo inaczej was zaskoczy brutalne otrzeźwienie i nie mówimy tu o romansie który zapewne macie na myśli. To książka przepełniona emocjami, nie zawsze tymi zdrowymi, to historia skażona jak jad toczący tą dziwna relację. Świetna nietuzinkowa i niespotykana tak bym ją określiła 😀

💀Chora z Miłości

Od Belzebuba ocali
Ambicje ojcowskie
Z prochu w całość scali

Książka wciąga swoją...

Chora z miłości to książka która zawiera treści zdecydowanie dla osób 🔞 18+ ,znajdziemy tu toksyczność, relację rodzinne oraz niezdrową zażyłość.
Oraz moim zdaniem osobę z osobowością dyssocjalną ,mowa tu o głównym bohaterze .
Joachim w skrócie? Socjopaci są inteligentni, bez skrupułów, agresywni. Przybierają maskę normalności, czasem wręcz czaru osobistego, by tylko osiągnąć zamierzone cele własne. Nie ma dla nich znaczenia, że przy okazji rujnują innym życie.
~ Co dalej w tej jakże ciekawej powieści? Otóż Pan Władca poznaje kobietę imieniem Vonda ,którą bez problemu okręca sobie wokół palca ,aby następnie przerzuć i wypluć. Podczas gdy kobieta stara się dojść do siebie ,w rękach mężczyzny znajduje się siostra ofiary.
Ale moi kochani aby nie było lekko ,tym spotkaniem trafia kosą w kamień 🔥 bo co jeśli socjopata napotka na swej drodze swoje kobiece odbicie i to równie pokręcone o ile nie mocniej ??
Czy będzie tu dramat ,a może Bestia nie będzie do końca Bestią?
Tego już wam tu nie zdradzę, jeśli lubicie książki z nie łatwą tematyką ale również książki które zapadają w pamięć i nie chcą przestać w tobie siedzieć, to Chora z miłości jest dla was 🖤📖
Autorka stworzyła coś na prawdę genialnego a narrator w książce to strzał w dziesiątkę, ta pozycja od dzisiaj zdecydowanie należy do moich ulubieńców ❤️ nie pozostaje mi nic innego tylko czekać na kolejną książkę tej Pani 🫶

Książką przeznaczona jest dla czytelników 18+."Chora z miłości" to debiut,który napisała Paulina Połomska.

Główny bohater Joachim Kershaw od pierwszych stron wzbudził moje zainteresowanie swoją nieobliczalnością.Jest bardzo,bardzo ale to bardzo toksyczną postacią ,która potrafi zmanipulować ludzi wokół siebie.

Na jego drodze stanęła Vonda pani kierownik salonu Ślubnego,która poznając Joachima totalnie się w nim zadurzyła,jednak to tylko był urok rzucony przez mężczyznę.Ich losy nigdy nie powinny się złączyć…

Nic nie dzieje się bez przyczyny ,gdyż dzięki niej Kershaw poznaję Debre ,która jest z charakteru taka sama jak on! Ich miłość jest toksyczna na każdym polu…

To była bardzo niezdrowa książka,ale tak bardzo wciągająca !Wiecie jak to jest ,to było jak uzależnienie…Chciałam wiedzieć co będzie dalej kończąc każdy rozdział ,tak bardzo toksycznie to było wcinające ..Każdy bohater miał powód swojej psychozy i polubiłam się z każdym.Nie mogę zapomnieć wspomnieć Wam o narratorze,który odgrywa dużą rolę w tej historii ,a kim on jest bądź co tutaj robi najlepiej jak sami się o tym przekonacie😌.

Lektura podobała mi się do tego stopnia ,że postanowiłam zaznaczać w niej fragmenty ,które wzbudziły we mnie "wow" bądź zaskoczył plot wydarzeń.Każdy kolor markera odpowiada jednej z trzech głównych postaci.To jest pierwsza książka,którą "pomazałam" i będę ją polecać każdemu ,kto potrzebuje "Chorej z miłości" książki ❤️.

Na jego drodze stanęła Vonda pani kierownik salonu...

#reklama
#współpracareklamowa

Pięknie dziekuje @paulina.polomska.autorka za egzemplarz do recenzji !

Czy potraficie zauwazyc toksycznych ludzi ? Czy dajecie sobie z nimi radę (że tak to ujmę)?

"Jak krwawi to przestanie. Jak kocha, to też przestanie."

"Zapełnia kielich łza
Co twoją duszę toczy
Czy wino czy szkocka
Jednako kłuje oczy"

Vonda i Joachim - ich relacja pokazuje jak często ja sama miałam takie sytuacje, toksyczne...z których nie potrafiłam wyjść i tak samo mną manipulowano.

" #Chora z miłości "
Książka zdecydowanie nie jest dla każdego i na okładce jest ostrzeżenie +18 co jak dla mnie jest super! Jednak uważam, że osoby o słabych nerwach też nie powinny jej czytać.
Główny bohater od pierwszych stron wzbudza niechęć, jednak z każdą kolejną stroną poznajemy go bliżej i z czasem zaczyna rozumieć jego zachowanie. W pewnym momencie zaczęłam mu nawet współczuć.
Wiecie jak działa pierwsze wrażenie?
Tutaj właśnie było z mojej strony bardzo mylne.
Bezwzględny manipulator, każdy musi tańczyć jak On zagra. Wykorzystać kobietę by innej zrobić na złość, wszyscy muszą być mu oddani, bezwzględny.

Powieść jest bardzo emocjonalna.
Totalny rollercoaster.
Podobała mi się, to za mało powiedziane ! Jestem oczarowana, zachwycona! Po prostu wow !!
Jest do genialny debiut, czekam na więcej,
Akcja rozgrywa się w teraźniejszości i narrację mamy w trzeciej osobie.

Kershaw najpierw spotyka się. Jedna kobieta, następnie "bierze się " za jej siostrę, która dosłownie jest chora z miłości od pierwszego wejrzenia. Między nimi pojawia się pewna więź. Ich relacja jest cholernie toksyczna, chaotyczna i pełna bólu i cierpienia.

Uważam też, że Lampart sądzi iż jest sam. Nie widzi swojego lojalnego pracownika Reesa, oraz Debry.
Oczywiście Debre pokochałam całym serduszkiem.

No i oczywiście jest bohaterka Aria 🤩🤩

"Rees kochanie przyjedź" - Paulinka Ty wiesz 🤣🤣🤣

Cholera ludzie czytajcie, bo warto !!

#reklama
#współpracareklamowa

Pięknie dziekuje @paulina.polomska.autorka za egzemplarz do recenzji !

"Jak krwawi to przestanie. Jak kocha, to też przestanie."

"Zapełnia kielich łza
Co twoją duszę toczy
Czy wino czy szkocka
Jednako kłuje oczy"

Vonda i Joachim - ich relacja...

Joachim Kershaw to agresywny, toksyczny narcyz, egocentryczny samotnik, który innych traktuje jak marionetki i na dodatek jest rudy. A jak mawiają rude to wredne 😉
Vonda i Debra Boner to siostry, które los stawia na drodze Joachima. Vonda starsza z sióstr jest uczynna i kochająca, ale to nie przeszkadza by dla Joachima stała się celem do realizacji jego planu. Debra młodsza z sióstr posiadająca swoiste podejście do życia po przebytych traumach.

Jak potoczą się losy na pozór tak różnych bohaterów? Czy Joachim zrealizuje swój plan?

Uwielbiam debiuty. Po przeczytaniu fragmentu, który dostałam od autorki w celu zapoznania się i podjęcia decyzji czy mam ochotę ja zrecenzować przepadłam i chciałam więcej.

To książka, która wciąga, szokuje i co wrażliwszych nawet za boli, jednocześnie ukazując, że szczęście jest pojęciem względnym i każdy je inaczej odbiera.
Fabuła jest niekonwencjonalna, zaskakująca, przepełniona emocjami. Dobrze wykreowani bohaterzy, pokręcone i chore relacje, bolesne wspomnienia, sekrety rodzinne które są tematem tabu, sarkastyczny narrator, który potrafił złagodzić „cięższe” momenty sprawiły ze nie miałam ochoty odkładać książki. Rozterki czy wybory nie raz sprawiły że zagłębiałam się w psychikę i starałam się ich zrozumieć.
Kolejnym plusem jest ostrzeżenie ,że książka przeznaczona jest dla czytelników 18+ ze względu na jej treść.

Joachim Kershaw, nie jest znany ze swojego wielkiego serca, choć niektórzy z pewnością określą go mianem dżentelmena i niezwykle przystojnego mężczyzny. Za maską, podziwianą przez większość, skrywa się jednak bezwzględny, pozbawiony uczuć, empatii, człowiek, zdolny do praktycznie każdego czynu. Za nic mający ludzkie cierpienie, sam nie waha się zadać odpowiedniego ciosu. Byle by cel uświęcał środki. Nie dopuszcza do siebie nikogo, zaciekle walczy o swoją autonomię, pilnując swojej prywatności a zarazem będąc mistrzem manipulacji. Jednak na jego drodze staje kobieta, która dostrzega piękno w mroku. Czy uda jej się dotrzeć do tego co może być głęboko ukryte? Czy nie zawaha się wejść w ten mrok?

Autorka rewelacyjnie wykreowała postacie. Przede wszystkim są złożone i nieszablonowe. Trudno się do nich ustosunkować, jednoznacznie stwierdzić, czy pałamy do nich sympatią czy raczej niechęcią, a może wręcz obrzydzeniem. To sprawia, że ta książka jest właśnie tak niesamowita w odbiorze. Nie znajdziecie tu motylków i pszczółek, które opowiedzą Wam o słodkiej miłości, którą zapałały do siebie dwie skrzywdzone osoby. Poznamy tu jednak bohaterów, których życie ukształtowało w specyficzny sposób. Mogli się poddać przeciwnościom, jednak podjęli wolę walki. Każde z nich na swój sposób poradziło sobie z własną traumą. Życie tworzy dziwaków, ludzi oderwanych od rzeczywistości, czasem obawiających się własnego cienia a czasami kreuje wręcz potwory. Jak będzie w przypadku Joachima, Debry i Vondy?

Relacja głównych bohaterów jest, powiedziałabym anormalna dla zwyczajnego człowieka, który ma obraz zdrowej relacji przed oczami. To co tu otrzymujemy dalekie jest od standardowych związków. W tym przypadku na próżno szukać konwenansów i stereotypów, to relacja dwóch osób oparta na fascynacji drugą osobą, jej zachowaniem i dostrzeżeniem drugiego dna w jej postępowaniu.

Książka ma sporą objętość. Napisana jest w przyjemny sposób choć styl autorki jest charakterystyczny i nie każdemu może przypaść do gustu. Zwłaszcza za sprawą nietypowej narracji, która podsuwa myśli, rozwiązania, spostrzeżenia. #sarkastycznynarrator jest z pewnością cechą rozpoznawczą pióra Pauliny Połomskiej. W „Chorej z miłości” autorka porusza niezwykle ważne tematy, a dokładnie obdziera je z szat i pokazuje ich konsekwencje. W nietypowy sposób ukazuje co przemoc, brak miłości i akceptacji potrafią zrobić z człowiekiem, jak mogą ukształtować jego jestestwo. Z pewnością nie jest to łatwa i lekka lektura niemniej warta jest przeczytania.

Niesamowita książka, historia pochłonęła mnie od samego początku. :3
A emocje towarzyszyły mi od pierwszych stron do samego zakończenia, które było zaskakujące. <3
Joachim Kershav...toksyczny i nieobliczalny, w połączeniu z moją ulubioną bohaterką, Debrą tworzą nieobliczalną mieszankę.
<3 <3

Niesamowita książka, historia pochłonęła mnie od samego początku. :3