Noc inna niż wszystkie

Okładka książki Noc inna niż wszystkie Robert Fujak
Okładka książki Noc inna niż wszystkie
Robert Fujak Wydawnictwo: Psychoskok literatura obyczajowa, romans
Psychoskok
2022-12-07
2021-09-23
9788381199728

NOC INNA NIŻ WSZYSTKIE 🌼
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Przechodzę z krótkim opowiadaniem, które mogłam przeczytać w formie e-booka.
,,Noc inna niż wszykie" opowiada o małżeństwie, które choć naznaczone przeszłością bardzo się kocha i wspiera. Mateusz kilka lat temu stracił pierwszą żonę w tragicznych okolicznościach ,bardzo przeżył stratę ukochanej kobiety. Lecz los był dla niego łaskawy. Poznał Basię swoją obecną żonę. Mimo że rodzice z obu stron nie akceptują ich związku, są razem i tworzą rodzinę.
Basia nawet nie zdaje sobie sprawy jaką straszną tajemnice ukrywją przed nią rodzice.
Między czasie wybucha epidemia covidu, wszytko zaczyna się zmieniać i dąży ku tagedi.
Co się wydarzy?
Jakie będą skutki wydarzeń i tajemnic ukrywanych w rodzinie?
I czy Mateusz i Basia będą szczęśliwi, czy nic i nikt tego nie zburzu dowiemy się w następnym opowiadaniu. 💕

NOC INNA NIŻ WSZYSTKIE 🌼
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Przechodzę z krótkim opowiadaniem, które mogłam przeczytać w formie e-booka.

Małżeństwo Basi i Mateusza kwitnie. Już niebawem na świecie mają powitać nowego członka rodziny. Mężczyzna ma za sobą trudną przeszłość, która odcisnęła nie mały ślad na jego psychice. Doświadczył bowiem straty osoby, którą kochał nad życie. Odebrano mu ją w sposób brutalny, jednocześnie pozostawiając rozległą ranę w sercu. Jednak Basi udało się tchnąć w Mateusza nowe życie.

Autor już na wstępie wiele wyjaśnia czytelnikowi.
Opowiadanie czyta się naprawdę błyskawicznie, aczkolwiek uczucia od początku miałam mieszane. Główni bohaterowie to prości ludzie z miasta, którzy bardzo się kochają. Niestety dużym minusem tej opowieści jest brak profesjonalnej redakcji tekstu. Nie mniej życzę Autorowi kolejnych dzieł w dorobku pisarskim. Aby każda kolejna wydana książka stanowiła nowe doświadczenie i niezapomnianą przygodę.

Książka, opierająca się na samych minusach. Dialogi zbędne, źle napisane, powtórzenia, bez sensu sformułowania. Historia, nie oparta na niczym. Przez większość książki, nie wiedziałam co się nawet dzieje. Bardziej opowiadanie niż książka. Mam wrażenie, że opowiadania napisane przez dzieci w szkole, są lepiej przemyślane. Nie spójne wydarzenia, ewidentny brak korekty. Cały czas powtarzane te same słowa i durne zachowanie bohaterów, tutaj to norma. Historia jest nie zrozumiała. W jednym akapicie mężczyzna płacze za żona, w następnym jest szczęśliwy z inna kobieta, nawet nie wiemy, czy to ta sama osoba. W jednym zdaniu „był 2 miesiące w szpitalu” a 10 stron dalej pisze, że „spędził tam rok”.
Dla mnie książka nie do polecenia. Niestety nie da się tego czytać.

⭐️/5
instagram-emcia.czyta

Dziś zapraszam Was na opinię kolejnego e-booka. Jest to " Noc inna niż wszystkie" Roberta Fujaka. O recenzję tego e-booka zostałam poproszona przez autora.

E-book ma niewiele ponad 90 stron. Jest on napisany w naprawdę prosty sposób. Chociaż jest w nim zawarte sporo zwrotów akcji oraz niedokończone historie bohaterów nie przeszkadza to w czytaniu. Możliwe, że taki był zamysł autora, a otwarte zakończenie daje możliwość dokończenia tych wątków. Jeśli lubicie takie krótkie historie polecam.

Dziękuję autorowi @robertfujakofficial za możliwość poznania jego twórczości.

Książka trudno to nazwać, raczej próba opowiadania. Niestety nie było mi dane doszukać się jakiegoś wątku, sensu tej treści. Dużo zapychaczy- masło maślane masłem polane.... Mogę zrozumieć, że ktoś próbuje swoich sił w pisaniu, ale niestety ta próba nie wypaliła.

Książka króciutka co ma swoje plusy, że po prostu można przeczytać ją na raz. Przede wszystkim pierwsze co mi rzuciło się w oczy bardzo przyjemna dla oka czcionka. "Noc inna niż wszystkie" to książka, która zaskakuje. Opisuje zdarzenia, które odmieniają życia bohaterów. Zaczyna się niby niepozornie od zwykłej, nocnej rozmowy małżonków, a kończy się na telefonie do dyspozytorni karetek. Ten telefon zmieni życie nie tylko osoby wykonującej telefon, ale będą to wydarzenia przełomowe dla całego kraju. Książka ma otwarte zakończenie co daje nadzieję czytelnikowi na albo kolejną część, albo dokończenie sobie w myślach tej historii. Fabularnie na pewno jest to ciekawy pomysł i ciekawe wykonanie. Wydaje mi się jednak, że warto popracować nad dialogami, ponieważ wydają się być prowadzone w dość podniosły sposób, a przecież to tylko zwykła rozmowa, choć prowadzana na poważny temat. Jednak to tylko moje zdanie, a z tego względu że nie mam drugiej połówki to akurat ja mogę być w błędzie. Mnie natomiast ciekawi to czy Basia i jej dziecko przeżyją czy Mateusz dozna kolejnej już w swoim życiu tragedii.

Książkę oceniam na 10 gwiazdek. Dużo historii, wiele zwrotów akcji a przede wszystkim ciekawy sposób przekazywania swoich rad które na pewno przydadzą się czytającym. Jestem pozytywnie zaskoczony tym że w tak krótkiej książce może znaleźć się wiele ciekawych historii. Gratuluję i życzę powodzenia.

Próbując ocenić książkę Roberta Fujaka pt. "Noc Inna Niż Wszystkie" trzeba zanalizować dwa aspekty. Pozytywy jak i negatywy.
W książce możemy dostrzec bardzo dobre strony w których autor zaskoczył ale też niezbyt zrozumiałe i zastanawiające chyba że taki był pomysł autora i to był świadomy kierunek.

Autor książki bardzo ciekawie opisuje dane rzeczy bądź akcje które się dzieją i ma do tego talent bo dobrze się to czyta. Treść historii została przemyślana i ukazana w bardzo tajemniczy, wprowadzający czytelnika ciekawy nastrój. Specyficznym i charakterystycznym elementem konstrukcji opowiadania są wtrącenia literata. Przedstawia on w nich swoje własne spostrzeżenia co do akcji która się dzieje oraz stosunek co do zachowań bohaterów. Dodatkowo autor mówi nam czym powinniśmy się kierować w życiu dając cenne wskazówki w nawiązaniu do konkretnych wydarzeń ukazanych w utworze. Przechodząc do minusów. Konstrukcja dzieła a głównie objętość stron jeśli chodzi o rozdziały jest nierównomierna i skokowa. Zauważyłem również pojedyncze błędy ortograficzne a w tak krótkiej książce nie powinny się pojawić. Szczególnie we współpracy z korektorem. Dostrzegłem, że są pewne rzeczy które są niewyjaśnione i trudno je zrozumieć (chyba że taki był zamysł autora). Można to porównać do filmu który trwa i nagle pojawiają się napisy końcowe. Jednak zależy to wszystko od indywidualnej interpretacji.
Ogółem oceniam książkę pozytywnie lecz są pewne niedociągnięcia. Życzę powodzenia w kolejnych wydaniach.

Autor książki bardzo ciekawie opisuje dane rzeczy bądź akcje które się...

Książka jedyna w swoim rodzaju. Ciekawa , trzymająca w napięciu i wzruszająca. Po prostu zajebista. Z wieloma akcjami ,mnóstwem emocji. Warta przeczytania

Książka krótka, ale za to treściwa. Z dużą ilością zwrotów akcji. Jest kilka niedopowiedzeń co dalej z bohaterami ale może to właśnie o to chodzi, że nie wszystko musi być podane na tacy.

• Niepełnosprawni/poważnie chorzy piszą
  • Współpraca