Czerwony pluskwiak Liczi

Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
673
612

Na półkach: , , ,

Bohaterami czterdziestego drugiego numeru kolekcji "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" są chrząszcze z rodziny jelonkowatych. Poznajemy budowę ciała tych owadów, ich występowanie na mapie świata, rozmnażanie i rozwój. W dużej mierze skupiono się na walkach chrząszczy o samicę. Jest to ujęte już na początku, powtórzone raz jeszcze przy okazji omawiania rozmnażania rozmnażania, a także poświęcono temu zagadnieniu osobny rozdział. Trochę odniosłam wrażenie wyczerpania tematu. Plusem jest rozdział, gdzie omówiono jak hodować chrząszcze w domowych warunkach.

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2023/12/czerwony-pluskwiak-liczi.html

Bohaterami czterdziestego drugiego numeru kolekcji "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" są chrząszcze z rodziny jelonkowatych. Poznajemy budowę ciała tych owadów, ich występowanie na mapie świata, rozmnażanie i rozwój. W dużej mierze skupiono się na walkach chrząszczy o samicę. Jest to ujęte już na początku, powtórzone raz jeszcze przy okazji omawiania rozmnażania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
965
965

Na półkach: ,

"Kiedy poczuje zagrożenie, wydziela cuchnący płyn odczuwalny z odległości 30 cm". Tak, to znana broń pluskwiaków z rodzaju Tessaratoma. Prawdziwy okaz pluskwiaka, który należy do wymienionego rodzaju został dołączony do czterdziestego drugiego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". W numerze najwięcej informacji znajdziemy nie o pluskwiakach, ale o pewnej rodzinie chrząszczy. Chodzi o jelonkowate.
W dziale "Z bliska..." znajdziemy dwa artykuły. Pierwszy, jednostronicowy, wstępny pt. "Ależ poroże!" wprowadza w świat jelonkowatych. Drugi, dwustronicowy pt. "Gotowe do walki" omawia budowę tychże chrząszczy. W dziale "Środowisko" umieszczono dwustronicowy artykuł pt. "Mieszkańcy martwych lasów". Artykuł mówi o środowiskach życia jelonkowatych oraz ukazuje i krótko opisuje kilku przedstawicieli tej rodziny. W dziale "Zwyczaje" można odnaleźć dwustronicowy artykuł pt. "Podwójne życie". Artykuł opisuje życie jelonkowatych i skupia się na informacjach związanych głównie z rozmnażaniem, stadiami larwalnymi, odżywianiem i godami u jelonkowatych. Dział "Obrona i atak" reprezentuje dwustronicowy artykuł pt. "Zwarci w pojedynku". Artykuł przekazuje informacje związane z walkami samców z wymienionej już wielokrotnie rodziny chrząszczy. Dział "Niezwykła natura" zawiera dwa artykuły. Pierwszy, dłuższy, dwustronicowy pt. "Lepiej późno..." ukazuje i charakteryzuje pięć owadów, które cechują się bardzo długo trwającym okresem larwalnym. Drugi, jednostronicowy artykuł pt. "Hodowla chrząszczy" ma za zadanie przybliżyć czytelnikom zagadnienie związane z hodowlą chrząszczy jelonkowatych. Ostatni tekst (z niego pochodzi pierwsze zdanie niniejszej opinii) przekazuje najważniejsze informacje, które odnoszą się do okazu pluskwiaka, który dołączony został do omawianego numeru.
Kilka błędów i nieścisłości nie pozwala mi na wystawienie oceny najwyższej. Numer i tak bardzo ciekawy, świetnie ilustrowany. Wysoka ocena u mnie musiała się pojawić. Jaka to ocena? Prawie maksymalna.

"Kiedy poczuje zagrożenie, wydziela cuchnący płyn odczuwalny z odległości 30 cm". Tak, to znana broń pluskwiaków z rodzaju Tessaratoma. Prawdziwy okaz pluskwiaka, który należy do wymienionego rodzaju został dołączony do czterdziestego drugiego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". W numerze najwięcej informacji znajdziemy nie o pluskwiakach, ale o pewnej rodzinie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Posiadam
    1
  • 🏡Posiadam $
    1
  • 🔚Ukończone w roku 2023▶
    1
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czerwony pluskwiak Liczi


Podobne książki

Przeczytaj także