Pola i Piotruś. Urodziny

Okładka książki Pola i Piotruś. Urodziny Camilla Reid, Axel Scheffler
Okładka książki Pola i Piotruś. Urodziny
Camilla ReidAxel Scheffler Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Pola i Piotruś (tom 3) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2022-09-28
2022-09-28
32 min.
Ewa Borówka

Okładka książki Karol Kleczka i jego ulubiona książeczka Julia Donaldson, Axel Scheffler
Karol Kleczka ... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Koszatka ma katar Julia Donaldson, Axel Scheffler
Koszatka ma katar Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Pan Żabka na wycieczce Julia Donaldson, Axel Scheffler
Pan Żabka na w... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo i prz... Julia Donaldson, Ax...

Jako, że mam w domu Piotrusia to te książki poza swoją wartością, mają wartość sentymentalną :)

Ale do brzegu. Cały cykl jest naprawdę warty polecenia. Pełny empatii, przyjaźni i typowych, codziennych problemów 3-5 latków.
Bez zawstydzania, pouczania czy grożenia pokazywane są sytuacje trudne dla dzieci. I ich możliwe rozwiązania.

A ilustracje przyciągają oko (w końcu tworzył je ilustrator Gruffalo)

Tym razem dzień jest szczególny, bo Pola ma urodziny. Poza prezentem Piotruś przygotował dla Poli tort. I tu pojawia się problem, mały wypadek i płacz. Ale jak to u Poli i Piotrusia, radzą sobie z nim i impreza okazuje się jeszcze ciekawsza.

Polecam gorąco

A ilustracje przyciągają oko (w końcu...

Seria "POLA I PIOTRUŚ" od @wydawnictwo_wilga skierowana jest do młodszych odbiorców. Bardzo kolorowe ilustracje zdecydowanie przykuwają uwagę dzieci. Grafiki zostały dopracowane do najmniejszego szczegółu. Bardzo przyjazne postacie świetnie umilają czas wolny. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z tą serią i nadal nam się podoba. Masywne strony sprawiają, że książeczki posłużą na dłużej. Te pozornie krótkie propozycje posiadają głębsze znaczenie. Przybliżają podstawowe wartości, jakimi są przyjaźń, życzliwość, wyrozumiałość oraz wiele więcej.
Mocno polecamy!
"Pola i Piotruś. Urodziny" to cudowna propozycja. Piotruś wpada na urodziny do Póki i wręcza jej wspaniały prezent. Dodatkowo postanawia wręczyć jej tort. Niestety niosąc go upada, a tort ląduje na głowie Poli. Robi się bardzo smutno. Szybko jednak wpadają na genialny pomysł...
"Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka" to kolejna propozycja z serii. Pola pakuje się, ponieważ zostaje na noc u Piotrusia. Zwierzątka świetnie się bawią, dopóki Pola nie uświadamia sobie, że zapomniała ulubionej przytulanki, bez której nie potrafi zasnąć. Czy Pola i Piotruś poradzą sobie z tym problemem?

Pola wybiera się na nocowanie do swojego przyjaciela. Pakując się dziewczynka zapomina o swojej ulubionej przytulance, jednak początkowo nie przeszkadza jej to, ponieważ świetnie bawią się z Piotrusiem. Jednak wieczorem Poli doskwiera smutek. Co w tej sytuacji zrobi Piotruś?

To opowieść o tym jak dla dzieci ważne są wieczorne rytuały oraz jak życzliwość i wsparcie są ważne w przyjaźni.
Cała seria to urocze książeczki i wyjątkowe lektury, pomagające najmłodszym i pokazujące jak radzić sobie w różnych, trudnych dla dzieci chwilach.
Uczą zrozumienia, empatii i wspierają ciepłe relacje.

Krótkie, proste zdania, a ile w nich treści.

Zapraszam was do świata Poli i Piotrusia, gdzie podczas obrazowej przygody przeżyjecie wraz z bohaterami emocje, których pewnie nie brak w waszych domach.

Komu nie zdarzyła się wpadka podczas nauki toalety?
Kto nie nabił sobie guza szarżując na hulajnodze?
Kto nie potknął się wywracając do góry nogami i niszcząc coś na czy mu zależy?
Kto nie zapomniał ulubionej maskotki na nocowanie u przyjaciela?

Życiowe prawda!

Kolorowe te obrazy, takie dziecięce wprost! A jaka nauka empatii i bezinteresowna chęć niesienia pomocy przyjacielowi.

Urocze opowiastki doczekały się dwóch kolejnych tomów w @wydawnictwo_wilga

♥️Pola i Piotruś Urodziny

Piotruś sprawia Poli przyjemność na urodzinowej imprezie pysznym tortem. Kiedy niespodziewanie się potyka, bohaterowie muszą znaleźć nowy sposób na łakocie dla siebie i swoich towarzyszów.

♥️Pola i Piotruś Ulubiona przytulanka

Pola zostaję na noc u Piotrusia, jednak zapomina swojej zielonej żabci przytulanki, Piotruś zdobywa się na niebywały gest by pomóc jej zasnąć.

I muszę, bo się uduszę, wspomnieć o gąbczastych okładkach, są rewelacyjne! Nic tylko macać, pstrykać i ugniatać.

Jesli wybieracie się do malucha z wizytą, to wybór tej książki na upominek będzie doskonały!
@zaczytanapsychomama

Krótkie, proste zdania, a ile w nich treści.

Komu nie zdarzyła się wpadka podczas nauki toalety?
Kto nie nabił sobie guza szarżując na hulajnodze?
Kto nie potknął się wywracając do góry nogami i niszcząc coś na czy mu...

Są takie książki, ktore raz otworzone wnoszą w nasze życie tyle radości, że nie mamy ochoty odkładać ich na półkę. Znasz to? Masz takie tytuły? Kiedy w naszym domu pojawiła się seria "Pola i Piotruś " tym razem najmniejsze rączki nie mogły pohamować apetytu na dobrą opowieść! Opowiada ona o pięknej relacji, jaką łączy tytułowych bohaterów. Na kartach historii pojawiają dlsie rozmaite problemy, które dzięki kreatywności I pozytywnemu nastawieniu udaje się przekuć w coś dobrego i dać sobie szansę na dobrą zabawę. "Ulubiona przytulanka" to opowieść o nocowaniu Poli w domu Piotrusia. Pamiętasz może swoją pierwszą nocowankę poza domem? To wyjątkowe wydarzenie! Pola z niecierpliwością szykuje się na ten wspaniały wieczór i zabiera ze sobą wszystkie najważniejsze rzeczy! Wspólnie przeżywają wspaniałe przygody. Bawią się w lekarza, piratów a nawet jedzą pyszne spaghetti! Bo które dziecko go nie lubi?!🤭 Ale... co jeśli okaże się, że nasza myszka zapomni z domu ukochanej zabawki do snu? Czy Piotrusiowi uda się zażegnać kryzys? To moje pierwsze spotkanie z tą serią a już zostałam utwierdzona w przekonaniu, że koniecznie potrzebujemy poprzednich! Urok. Optymizm. Lekkość. To przede wszystkim cechuje te publikacje. Nasycenie kolorów, pozytywne nastawienie i wartościową treść działają na korzyść. Autorzy, Camilla Reid i Axel Scheffler, wykonali kolejną doskonałą robotę! Spędzanie wieczorów w takim towarzystwem to czysta przyjemność.

Z przyjemnością chciałam pokazać Wam najnowsze tomy przygód Poli i Piotrusia ❤️

"Pola i Piotruś. Urodziny" opowiada o przyjęciu urodzinowym Poli. Kiedy do jej domu przychodzi Piotruś z prezentem, Pola nie posiada się z radości, że będzie dzielić z przyjacielem ten ważny dzień.

Dzieci szybko pochłonęły urodzinowe zabawy. W końcu przyszedł czas na ucztę. Piotruś przyniósł dla Poli tort! Niestety potknął się na zabawce i cały tort upadł na Polę i stół.

Kiedy opadły emocje dzieciaki bardzo zaradnie postanowiły zamiast torta upiec babeczki dla gości. To były niezapomniane urodziny!

Seria o Poli i Piotrusiu to pięknie ilustrowane książeczki w twardej oprawie, które skradły nasze serca. Każda historia opowiada perypetie przyjaciół, odnosząc się także do trudnych zdarzeń i ukazując pełen szacunku i empatii sposób pokonywania trudności.

Bardzo polecamy ❤️

Z przyjemnością chciałam pokazać Wam najnowsze tomy przygód Poli i Piotrusia ❤️

Znacie serię o Poli i Piotrusiu?

To książeczki dedykowane najmłodszym odbiorcom, przepięknie wydane,super kolorowe i urocze 😉
Pola i Piotruś to para przyjaciół, którzy przeżywają razem różne sytuacje. Te zdarzenia będą na pewno bliskie maluszkom,bo choć dotyczą tak normalnych spraw jak organizacja urodzin czy wspólne nocowanie,to dla tych przyjaciół jest to ogromne przeżycie. Książeczki idealnie oddają dziecięce emocje,dylematy,wzloty i upadki.

W "Ulubionej przytulance" Pola nocuje u Piotrusia. Wszystko jest cudownie do pory spania,gdy okazuje się,że Pola nie wzięła swojej ulubionej przytulanki...Piotruś ratuje ją swoim misiem,do którego jest mocno przywiązany, jednak chce by Pola czuła się u niego dobrze.

W "Urodzinach" Pola świętuje swój wielki dzień. Niestety,przez przypadek,Piotruś niszczy tort. Choć Poli jest ogromnie przykro,rozumie,że wypadki się zdarzają...wspólnie robią babeczki i świętują już bez żadnych niespodzianek 😉

Od tych książeczek bije ciepło. Czuć tu magię prawdziwej przyjaźni i życzliwość,a dzieci mogą obserwować jak warto się zachowywać i dbać o drugą osobę. To także mała lekcja rozwiązywania trudnych sytuacji.
Mnie jak zwykle zachwycają ilustracje,stworzone przez autora,który ilustrował również "Gruffalo". Bardzo charakterystyczne,nasycone kolorami,a do tego pięknie wypełniają całe strony.
Nie mogę nie wspomnieć też,że format jest nieco większy,a okładki super-grube i fajne w dotyku 😁
Moi chłopcy są już nieco starsi niż dedykowany wiek,czyli 0-2,ale uwielbiają te książeczki!

W serii ukazaly się także "Plama" i "Hulajnoga".

Znacie serię o Poli i Piotrusiu?

Tytuł: "Pola i Piotruś ulubiona przytulanka/urodziny"
Autor: Camilla Reid & Alex Scheffler
Wydawnictwo: @wydawnictwo_wilga
Wiek: 0-2

Uwielbiam czytać swojej Zośce bajki. Uwielbiam tę chwilę gdy ona nie może oderwać swoich niebieskich oczek od pięknych kolorowych ilustracji. Gdy słucha w skupieniu i żadnym moim pytaniem nie jestem w stanie jej zaskoczyć.

"Pola i Piotruś" skradli nie tylko moje serce, ale przede wszystkim jej.

Już sama okładka zachwyca. Piękna, gruba i miękka. Dużo większa od kartek przez co są one zabezpieczone. A wnętrze? Barwne, wyraźne obrazki. Prosta i krótka treść dzięki której mały czytelnik szybciej przyswaja jej znaczenie.

Książeczki te są historią pięknej przyjaźni między królikiem Piotrusiem a myszką Polą. Dzieci dowiedzą się z nich,że nie ma sytuacji bez wyjścia a dzielenie się nawet najulubieńszą zabawką to nic strasznego. Że taki mały gest może mieć wielkie znaczenie dla tej drugiej osoby a dla nas samych nie musi być on katastrofą. Wręcz przeciwnie ten gest i nam może sprawić wielką radość.

Książeczki niby dla wieku 0-2 . Moja Zośka ma prawie 3 latka i uważam, że przypadną one do gustu nawet tym ciut starszym. Jak już wspomniałam są one przepięknie wykonane więc uważam, że nie powinno ich zabraknąć w domowych dziecięcych biblioteczkach dlatego gorąco je obie polecam.

Tytuł: "Pola i Piotruś ulubiona przytulanka/urodziny"
Autor: Camilla Reid & Alex Scheffler
Wydawnictwo: @wydawnictwo_wilga
Wiek: 0-2

"Pola i Piotruś"...

Seria POLA I PIOTRUŚ jest zdecydowanie jedną z najśliczniejszych serii dla najmłodszych jaką miałam w rękach. Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Wilga wprowadza tych bohaterów na polski rynek. Po HULAJNODZE i PLAMIE przyszedł czas na URODZINY i jak to w urodziny - mamy prezenty i piękny tort.
Ta część opowiada w tradycyjnie prosty sposób o przyjaźni, zwykłym, ludzkim radzeniu sobie z przeciwnościami i o umiejętności przekształcania tego, co złe, w to co dobre. POLA I PIOTRUŚ są wspaniałymi kumplami, potrafią się dogadać i odznaczają się dojrzałością, która to nawet w sytuacji kryzysowej, jak tortowa katastrofa - pozwala im świetnie się bawić.
Książka ta lśni dzięki ilustracjom Axela Schefflera, którego talent, wrażliwość, umiejętność opowiadania za sprawą detali sprawia, że ciepło bije z tych publikacji. Uwielbiam ich barwność i przejrzystość. To naprawdę piękne książki, a prostota tekstu Camilli Reid dodaje książkom jasności i idealnie nadaje się dla małych dzieci.
Seria jest wspaniale wydana, dmuchana okładka i rewelacyjny papier, oraz świetny format - to wszystko sprawia, że warto mieć je w biblioteczce. Dzieci będą zachwycone i od małego nauczą się współpracy i zamieniania kryzysu w sukces.

wszystkiego najlepszego!
7/10
POLA I PIOTRUŚ
Wydawnictwo Wilga

Ta część opowiada w tradycyjnie prosty sposób o przyjaźni, zwykłym, ludzkim...

Duuuuuże litery, mało tekstu, ciekawa historia. Szkoda tylko, że ilustracje niezbyt ładne.

• Dziecionkowe
  • Przeczytane Marcelince