Tajemnica Hotelu Grandspejszyn

literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
2022-10-12
2022-10-12

Książka, którą aż chce się czytać dalej, dalej i dalej :) Fajnie budowane napięcie wciąga dzieci i dorosłych. Rozdziały rozsądnie podzielone co pozwala elastycznie podzielić książkę na wieczorne czytanie bez konieczności przerywania w połowie rozdziału.
Co prawda motyw kosmicznych bąbli dosyć specyficzny, ale da się zaakceptować ;)
Polecam

Co prawda motyw kosmicznych bąbli dosyć specyficzny, ale da się zaakceptować ;)
Polecam

Największą zaletą tej książki są piękne, urocze ilustracje. Takie... z duszą. Doskonale przedstawiają postaci i przenoszą do hotelu oraz jego okolic lepiej niż słowa.
Ponieważ magia, o której jest mowa w tej historii, nie przemawia ani do mnie, ani do moich synów :-(
Często, jak już wciągnęłam się w jakiś dialog, on nagle się urywał i na następnej stronie rozpoczynał się nowy rozdział - niekiedy pomagało to wzmożyć moją ciekawość, ale częściej zniechęcało do lektury.
Ogólnie, zawiodłam się. Liczyłam na ciepłą i przeuroczą historię, która będzie dotyczyła tytułowego hotelu...

Zapraszam Was dzisiaj w pewne wyjątkowe i magiczne miejsce- Hotel Grandspejszyn. Ten, kto przystąpi jego skrzypiący próg i zostanie poczęstowany przez właścicieli - Łilkinsona i Elkę-szklaneczką soku z berberysu, poczuje się jak w domu. Ta książka zabierze Was w niezwykły świat magii i przyjaźni.

Wyobraźcie sobie, że to miejsce, zanim zostało spisane i zilustrowane przez autorkę Annę Mietelską, powstało w głowie małej Hani-córeczki autorki. Cały hotel mieścił się w jej pokoju na trzech poziomach szafki wiszącej nad komodą.

"Tajemnica Hotelu Grandspejszyn", z wyd. @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia, to po prostu przytulny dom, gdzie przypadkowi bohaterowie, pomimo braku pokrewieństwa między sobą, stają się rodziną.
Właścicielami hotelu, jak i samymi gośćmi są różne "zwierzątka", które mają bardzo ciekawe charaktery oraz różne historie za sobą.

Pewnego dnia, pojawia się tajemniczy przybysz Miś, uczony astronom, który twierdzi, że Zielonej Kotlinie grozi zupełna zagłada. Pomimo strachu i wielu niewiadomych, zwierzątka postanawiają wziąźć sprawy w swoje "łapki" i uratować ukochane miejsce, Kotlinę, a może i cały świat!

Całość czyta się z lekkością, a lekturze towarzyszą przepiękne ilustracje stworzone przez samą autorkę, które przypominają rysunki. Dodają wszystkiemu kunsztu i ciepła.

Czy zwierzątkom uda się uratować dom? Sprawdźcie koniecznie. Nas ta historia totalnie zauroczyła.

Wyobraźcie sobie, że to miejsce, zanim zostało spisane i zilustrowane przez...

Zabiorę Was do świata ogarniętego spokojem, dającego poczucie bezpieczeństwa i ukojenia, świata pełnego łagodności, subtelności i różnorodności, która łączy się w spójną całość. Nie miejcie żadnych obaw, gdyż miejsce to jest przyjazne dla każdego, a jego drzwi stoją otworem dla przybyszów. Zapraszam Was do Hotelu Grandspejszyn w Zielonej Kotlinie, który prowadzą Łilkinson i Ella dając schronienie i przestrzeń do bycia sobą postaciom o różnym temperamentach, zainteresowaniach, potrzebach i historiach.

W tym bogactwie charakterów skrywa się urok tej opowieści, lecz jest to tylko jeden z elementów, który go tworzy.„Tajemnica Hotelu Grandspejszyn” Anny Mitelskiej to piękna baśń o współpracy i byciu razem, delikatnie tknięta magią z kosmiczną otoczką, ale pomimo to bardzo swojska.Świat wykreowany przez autorkę jest pełen ciepła, a tytułowy hotel to oaza spokoju, która daje ukojenie, a jednocześnie dzięki ciekawej akcji rozgrywającej się w Zielonej Kotlinie, w którą zaangażowani są wszyscy bohaterowie nie niepokoi nudą i zbytnią infantylnością.Ta ostatnia jest w niej uroczo zbilansowana, co nadaje całości subtelności, w najpiękniejszym dziecięcym wydaniu.

Hotel Grandspejszyn jest ostoją dla mieszkańców, jednak przypadkowe odkrycie sprawia, że ich dalsze losy znajdują się w niebezpieczeństwie. Wspólnie podejmują więc próbę zażegnania niebezpieczeństwa, i chociaż każdy z nich jest inny, to każdy wnosi coś do tej historii.

Ta opowieść jest przesiąknięta ciepłem niczym letnie popołudnie, delikatna jak muśnięcie bryzy na rozgrzanej skórze i piękna niczym kwiecista łąka. Autorka stworzyła niesamowity klimat, który przyciąga i od którego nie sposób się oderwać. Subtelne i miękkie ilustracje zachwycają i roztapiają serca. Nadają całości melancholijnego klimatu retro.

Wydanie również zachwyca – piękne, staranne, przywołujące na myśl ekskluzywne wydania klasyki.

Ta książka mnie oczarowała, jednak… nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego autorka stosuje obcobrzmiące nazwy własne zapisywane po polsku. Bardzo mnie to raziło w trakcie czytania i miałam nieodpartą ochotę zmienić je na jakieś rodzime lub bajkowe imiona.

To lektura, która może naprawdę zaskoczyć. Autorce Annie Mietelskiej udało się stworzyć wyjątkowy klimat opowieści, w której już sam tytuł zachęca do czytania. To historia idealna na zimę, która wciągnie chyba każdego miłośnika książek. ❤️ Hotel Grandspejszyn to magiczne miejsce pełne ciepła, gdzie każdy czuje się mile widziany. Właściciele są przyjaźnie nastawieni do gości. Łilkinson częstuje gości sokiem z berberysu, a jego żona Ella gotuje najlepsze dania na świecie. Mieszkańcy hotelu są także wyjątkowi: Mo z długimi uszami, nieśmiały kot Dżersi, baletnica Ajmi i nieco nerwowy Pan Libling. Ich spokojne życie toczy się w wolnym rytmie aż do momentu, gdy astronom Pan Miś odkrywa na niebie zbliżający się w kierunku Ziemi obiekt. To będzie z pewnością koniec świata... 🌠Bohaterowie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zapobiec tej katastrofie. Czy z pomocą nauki, wiary i magii im się to uda? Oto pytanie, na które znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce. To lektura, dzięki której nie będzie nudy przez kilka zimowych wieczorów. Pełna tajemnic, niesamowitych zwrotów akcji i wspaniałych ilustracji samej autorki książka zaciekawi chyba każde dziecko lubiące zagadki i przygody. 👏 Więcej na: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/01/tajemnica-hotelu-grandspejszyn.html

„Są rzeczy, których umysł nie pojmuje (…) Po prostu trzeba je przyjąć. Odpowiedź może pojawić się w najmniej spodziewanej chwili. Albo nigdy.”

Hotel Grandpejszyn to miejsce magiczne, w którym nie dość, że można odpocząć, to jeszcze każdy smutek czy zmartwienie odchodzą w zapomnienie. Miejsce dla każdego, który szuka bezpiecznego schronienia, bądź po prostu miejsca w którym może zatrzymać się i przeczekać przechodzącą nieopodal nawałnicę. Właściciele hotelu to niezwykle przyjazne zwierzątka, którzy uwielbiają przyjmować nowych gości i z przyjemnością każdego częstują szklaneczką soku z berberysu. I choć hotel swoje lata świetności ma już za sobą i gdzieniegdzie wymaga porządnego remontu, przez cały czas ktoś w nim pomieszkuje. To istna oaza spokoju, w której każdy czuje się bezpiecznie i z ogromną przyjemnością spędza w niej czas. Każdy z mieszkańców jest wyjątkowy, inny i niezwykle ciekawy. Gdy pewnego dnia u drzwi pojawia się pan Miś, podający się za prawnuka Lorda Berlingtona i twierdzi, że Zielonej Kotlinie grozi zagłada, mieszkańcy Hotelu zrobią wszystko aby temu zapobiec… pytanie tylko, czy tej zagładzie da się w ogóle zapobiec…

Anna Mietelski stworzyła przecudowną historię, którą czyta się z niezwykłą przyjemnością. Rozpoczynając przygodę z mieszkańcami hotelu Grandpejszyn, nie spodziewałam się, że dostanę tak ciekawą i rozbudowaną opowieść, w której bohaterowie są aż tak oryginalni. Każdy z nich wnosi coś do tej historii, jednocześnie podkreślając swoją wyjątkowość i wyjątkowość Hotelu Granspejszyn. Oprócz niezwykle absorbującej historii, ogromnie podoba mi się samo wydanie książki i przecudowne ilustracje, które uprzyjemniały mi czytanie. Postacie namalowane osobiście przez autorkę idealnie pasują do tej historii i ja jestem nią zachwycona! Ogromnie polecam nie tylko młodym czytelnikom, bo i dla starszego odbiorcy ta historia będzie wyjątkowa!

Zapraszam Was dziś w pewne wyjątkowe miejsce. Do niezwykłego hotelu, w którym przy każdym kroku lekko skrzypi podłoga, w którym sympatyczni gospodarze poczęstują cię szklaneczką berberysu. Do miejsca magicznego i niezwykle ciepłego, w którym na pewno poczujecie się bezpiecznie.

Hotel Grandspejszyn to oaza, w której znajdują schronienie przeróżne osoby. Każda z tych postaci jest wyjątkowa i ma za sobą niezwykle ciekawą historię.

Czytając tę książkę poznacie losy Pana Liblinga, Ajmi czy kota Dżersiego. Ich drogi splatają się w hotelu każde z nich odnajduje w nim swój dom.
Cóż to musi być za miejsce? Czytając przekonacie się o jego niezwykłości.

Do Hotelu Grandspejszyn przybywa jeszcze jeden tajemniczy gość, Pan Miś - astronom. Jego przybycie wiąże się z pewnym odkryciem. Co odkryje Pan Miś? Kto był przodkiem tego niezwykłego gościa? Czy ziemię czeka jakieś niebezpieczeństwo?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania czekają na Was na kartach tej niezwykłej książki. Czyta się ją z lekkością, a lekturze towarzyszą przepiękne ilustracje przypominające rysunki. Całość jest fantastyczna!

Urocza książeczka, której fabuła dzieje się w niezwykle przyjemnym i przytulnym hoteliku Grandspejszyn prowadzonym przez przemiłych właścicieli Ellę i Łilkinsona. To miejsce otwarte dla wszystkich, w którym każdy czuje się jak u siebie. Bohaterami tej książki są zwierzęta. Łilkinson jest furtem, pan Libling ryjkowcem, siostry Mo i Ajmi zwisłouchami, Pan Miś jest niedźwiadkiem, Wędrowiec norkowcem, a Dżersi kotem. Klimat tej opowieści stoi dla mnie na pograniczu Muminków w związku z przytulnym domostwem i plejadą barwnych charakterów, a przez zwierzęcych bohaterów kojarzy mi się również z książką Kennetha Grahama "O czym szumią wierzby". Urok "Tajemnicy hotelu Grandspejszyn" nie ogranicza się jedynie do atmosfery. Jest tu też tytułowa tajemnica, a nawet zbliżająca się i zagrażająca światu katastrofa. Dzięki pomysłowości i wspólnemu działaniu bohaterów udaje się uratować hotel i Zieloną Kotlinę.
Książka jest przepięknie ilustrowana przez samą autorkę Annę Mietelską.
Naprawdę warto przeczytać i zakupić w prezencie. 🥰

Jeśli szukacie mądrej, pełnej ciepła i humoru książki dla małych i tych całkiem dużych to przedstawiam wam " Tajemnice hotelu Grandspejszyn".

Hotel prowadzony jest przez małżeństwo, Ellę i Łilkinsona. Są to małe, urocze zwierzątka, które wiodą spokojne życie. Mieszkańcami hotelu są również niezwykle istotki baletnica Ajmi, wynalazczyni Mo, nerwowy pan Libling, oraz tajemniczy kot Dżersi, który skradł moje serce.

Pewnego dnia spokój i sielskie życie mieszkańców hotelu zmienia się nie do poznania, gdy przybywa Pan Miś. Jest on astrologiem i odkrywa, że Zieloną Kotlinę czeka zagłada. Przerażeni mieszkańcy hotelu wraz z Panem Misiem łączą siły, by uratować swoje ukochane miejsce na świecie.

Ale ta książka mnie rozczuliła ! Nie tylko piękną okładką oraz przepięknymi ilustracjami autorki, ale treścią ! Dlaczego za czasów mojego dzieciństwa nie było takich książek ? 🥺

Hotel Grandspejszyn to ciepła i urocza książka, pełna tajemniczych przygód i niesamowitych historii. Barwne postacie i magiczne ilustracje sprawią, że książka zostanie w mojej pamięci na długo.

Polecam nie tylko dzieciom. Ja podczas czytania bawiłam się doskonale i myślami przeniosłam się do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam