Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą

Okładka książki Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą Anna Maria Wesołowska, Agnieszka Wojciechowska
Okładka książki Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą
Anna Maria WesołowskaAgnieszka Wojciechowska Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2022-10-11
2022-10-11

Warto przeczytać tę książkę, zastanowić się, przemyśleć. Jest w niej miejsce na paragrafy, fakty, wynurzenia rozwódki i wdowy, widokówki z sali rozpraw. Opisy, jak dzieci walczą o dom, o rodziców przeciko komputerom, telefonom, nałogom, awanturom, wyzwiskom. Jak rodzice na sali ropraw rozpruwaja dom, który tworzyli i rwą łacha o każdą cząstkę, nawet o stół. Czy warto być egoistycznym i zmieniać kogoś na nowy model, bo raki mamy kaprys w danym momencie? Czy warto rozwalać dzieciom życie?

Okres świąteczny to czas, który można poświęcić na budowanie relacji z bliskimi. Szczególnie ważne są wtedy rozmowy między małżonkami, bo one pomagają zbudować lepszy dom dla dzieci. W ogóle umiejętność dogadywania się z rodziną na życiowe tematy jest niezwykle istotna. W tym temacie warto sięgnąć po książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Sensus „Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą”. To zapis rozmowy przeprowadzonej przez dwie doświadczone kobiety - sędzię Annę Marię Wesołowska i pedagog Agnieszką Wojciechowską, która może pomóc rodzicom uświadomić sobie, jak najlepiej spędzić wspólnie życiowy czas. Niestety dużo związków się rozpada, bo dorośli nie są w stanie się ze sobą dogadać. Ta książka może pomóc czytelnikom zrozumieć, co skłoniło ich do bycia razem, a także odnaleźć bliskość, troskę i miłość. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/nie-koccie-sie-jak-pomoc-dziecku-kiedy.html

Wiedzieliście,że w Polsce co trzecie małżeństwo się rozwodzi, a w Europie co drugie ! 😮
Mnie te liczby zszokowały ! Defacto do rozpadu małżeństwa dochodzi najczęściej w początkowych latach, kiedy na świecie często już pojawiają się dzieci. Dla nich chcemy wszystkiego co najlepsze, ale niestety rozpad rodziny zawsze odbije się na dziecku. Nie ma opcji by dziecko wyszło z tego bez szwanku. Rozpada się nasz świat, ale również dzieci . Ich poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane.

Książka ta to dialog dwóch doświadczonych kobiet sędzi Anny Marii Wesołowskiej oraz pedagog Agnieszki Wojciechowskiej. Poruszają temat miłości, konfliktów okołorozwodowych, małżeństw, rozwodów i dzieci, które cierpią najbardziej, gdy rodzice się kłócą, nie potrafią dojść do porozumienia. W rozmowach autorek przedstawiono mnóstwo przykładów z życia, pojawiają się również treści m.in. z kodeksu karnego, konstytucji, praw dziecka, kodeksu rodzinno-opiekuńczego .

Książka jest podzielona na 11 rozdziałów. Myślę,że to obowiązkowa lektura dla osób, których związek niestety dochodzi do rozpadu.

Książka "Nie kłóćcie się - Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą" to rozmowa dwóch wybitnych kobiet - wspaniałej sędzi w stanie spoczynku Anny Marii Wesołowskiej oraz wyśmienitej pedagog Agnieszki Wojciechowskiej.

Jest to wyjątkowy dialog, ukazujący najprawdziwsze oblicze miłości, które tak wiele z nas wciąż nie potrafi zrozumieć i wprowadzić do swojego serca. "Miłość jest przecież światłem, a kto chciałby żyć w ciemności?" - to zdanie jest wspaniałym przewodnikiem po każdej stronie książki, autorki przedstawiają nam realne przykłady rodzin, które wbrew tego co przyjmujemy za oczywiste, wybrały drogę ciemności i egoizmu, prowadzącą do autodestrukcji i krzywdy najbliższych.

Zawarte w książce fotografie rysunków dzieci z rodzin rozbitych, w trakcie rozwodu bądź trwających w ciągłych kłótniach i agresji, wręcz namacalnie potwierdzają jak wielki jest to problem w naszym społeczeństwie oraz jak bardzo ludzie potrzebują nauczyć się budować relację w oparciu o miłość. Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, niezależnie od wieku czy życiowego doświadczenia.

Pomóżmy światu żyć miłością, gdyż "Miłość jest mocą, ponieważ pomnaża to, co w nas najlepsze, i nie pozwala ludzkości zginąć w jej ślepym egoizmie".

• Rodzic wyedukowany

Dodaj cytat z książki Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku, kiedy rodzice się kłócą