Język SQL. Przyjazny podręcznik. Wydanie III

2022-07-19
2022-07-19
Piotr Cieślak, Beata Błaszczyk
SQL bazy danych programowanie

Książka O(!) Języku SQL, co oznacza mniej więcej tyle, że nie nauczymy się z niej samego języka. Przeczytamy za to czym jest, po co się go używa, jak wygląda i zrozumiemy kilka słów kluczowych.
Początkowe rozdziały książki faktycznie mają wtedy jakiekolwiek zastosowanie, jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z SQL, natomiast czytanie kolejnych jest po prostu bez sensu, bo i tak niewiadomo o czym to jest i mamy tylko jakiś lekki zarys.
Książka dobra dla osób, chcących się dowiedzieć czym jest SQL i czy się chce tego uczyć oraz dla osób, które już mają jakąś wiedzę i chcieliby sobie usystematyzować podstawy.

Książka świetna do poczytania dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czy podstawy SQL są skomplikowane.

Książka bardzo treściwa, przejrzysta.

U jej podstaw leży ciekawe założenie: aby poznać sposób funkcjonowania języka SQL (Structured Query Language),należy przeczytać książkę od deski do deski. Jest to odmienne podejście niż w większości poradników, gdzie konieczne jest bieżące eksperymentowanie z językiem. No właśnie; autor zaznacza, iż określenie "język SQL" nie jest przypadkowe - właśnie jako zjawisko językowe należy traktować niniejsze zagadnienie.

Sięgnąłem po tę pozycję w celu poznania sposobu funkcjonowania języka SQL, jego ogólnej struktury i zasad.

Książkę czyta się dobrze, wymaga jednak od czytelnika wysokiej koncentracji i skupienia, aby szare komórki mogły zacząć intensywnie pracować w trybie "logiczno-matematycznym”.

Zakładam, że w przypadku potrzeby korzystania z SQLa na co dzień, potrzebne byłoby bardziej praktyczne podejście. Dla moich potrzeb jednak ta książka wystarczyła.

Polecam tę pozycję jako w miarę przystępne wprowadzenie w świat Strukturalnego Języka Zapytań.

Książka bardzo treściwa, przejrzysta.

Kompetentna pozycja dotycząca podstaw języka zapytań SQL. Podręcznik dotyczy głównie podgrupy SQL czyli odpytywania baz danych za pomocą polecenia SELECT i jego wariancji.

bardzo dobra książka do przyswojenia podstaw zapytań i zagadnień SQL.

bardzo dobra książka do przyswojenia podstaw zapytań i zagadnień SQL.

Przyzwoita na sam początek przygody z SQL.

Przyzwoita na sam początek przygody z SQL.

Świetna książka na początek swojej przygody z SQL. :)

Świetna książka na początek swojej przygody z SQL. :)

• Informatyka
  • Posiadam na własność