Przyrodnia siostra

Okładka książki Przyrodnia siostra Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Przyrodnia siostra
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: Motyle w nosie literatura obyczajowa, romans
Motyle w nosie
2022-07-09
2022-07-09

„Przyrodnia siostra” to krótki e-book, rozpoczynający serię Motylowa Biblioteczka Wirtualna. To opowieść o Zosiu, która po śmierci mamy pragnie odszukać swojego biologicznego ojca, którego nie miała okazji nigdy poznać. Gdy dociera do nowego domu, wszystko wydaje się być inne niż sobie to dziewczyna wyobrażała. Rodzina domniemanego rodzica przyjmuje ją w swoje progi a najbliższy sercu okazuje się potencjalny przyrodni brat, Rafał. Między młodymi, niemal od pierwszej chwili wytwarza się więź, ale i uczucia, których rodzeństwo nie powinno do siebie czuć.

Zosia to pełna ciepła osoba, którą los doświadczył najpierw brakiem ojca a następnie chorobą matki. Pozbawiona beztroskiego życia i jakiejkolwiek bliskich, dziewczyna pragnie być po prostu kochaną i potrzebną. Te uczucia otrzymuje od Rafała, ambitnego, rozpoczynającego piłkarską karierę brata. Dziewczyna od początku przypada mu do gustu i urzeka swoją skromnością, tym, że niczego od niego nie oczekuje co jest czymś nowym co wzbudza w nim instynkt opiekuńczy i coraz więcej uczuć, którymi nigdy nie darzył żadnej kobiety. Uczucie z dnia na dzień wydaje się silniejsze od granic jakie ich dzielą. Czy pozwolą sobie na więcej? Czy Zosia zyska rodzinę, której tak pragnęła?

Jest to lekka, lecz pełna emocji historia, którą czyta się niezwykle przyjemnie, zresztą jak każdą pozycję wychodzącą spod pióra autorki. Czyta się ją w mgnieniu oka, więc umili z pewnością popołudnie. Książka dostępna jest w wersji e-book, którą możecie przeczytać, między innymi na Legimi.

"Przyrodnia siostra" Agnieszki Kowalskiej-Bojar to bardzo dobre krótkie opowiadanie z wątkiem zakazanej miłości.

Główna bohaterka Zosia, odnajduje swojego ojca, po śmierci matki. Niestety zostaje przez pomyłkę uznana za nową gosposię. Gdy w końcu wyjaśnia cel swojej wizyty, Greta obecna żona poszukiwanego ojca, żąda badań DNA. Ta historia jak sama bohaterka napomknęła, zaczyna się jak bajka o Kopciuszku. Mamy złą macochę, dwóch przyrodnich braci, biedną dziewczynę, która spełnia zachcianki macochy i nieobecnego ( przez chwilę ) ojca.

I jesteście ciekawi kto będzie księciem a kto dobrą wróżką ?

Ja wam tego nie zdradzę 😘 Musicie dowiedzieć się tego sami 😁.

Poznałam pióro autorki od tej mocnej i brutalnej strony, więc dla mnie to nowość poznać pisarkę z tak lekkiej strony.

Nic w tej historii nie było takie na jakie wyglądało. Zaczynając od uroczego sąsiada, który nie wzbudził zaufania Zosi a kończąc na bardzo intrygującym zakończeniu, które wprawiło mnie w niemały szok. Bardzo spodobałam mi się narracja jaką posługuje się autorka. Miałam wrażenie, że stoję z boku i śledzę losy bohaterów na żywo. Jestem zachwycona tym opowiadaniem.

Książkę czyta się bardzo szybko i jest dostępna na Legimi więc ogromnie polecam dodać na wirtualną biblioteczkę ♥️ Jest naprawdę warta spędzonego czasu 😍

„Zosia zamyśliła się. Miała spore szanse na życiową rolę kopciuszka. Okrutna macocha, dwóch beztroskich, egoistycznie nastawionych braci przyrodnich i ojciec, który wyjechał w daleką podróż…”
Zosia po śmierci matki postanawia odszukać ojca. Z pomocą znajomego policjanta udaje jej się to i o to stoi pod jego drzwiami. Początkowo zostaje wzięta za gosposię, która miała przyjść w sprawie pracy. Gdy prawdziwy cel wizyty zostaje ujawniony wszyscy są w szoku. Obecna żona mężczyzny żąda badań genetycznych. Do tego czasu dziewczyna może mieszkać z nimi. Pomiędzy Zosią i jej przyrodnim bratem Rafałem zaczyna coś iskrzyć. Rodzi się zakazane uczucie które nie powinno mieć miejsca w końcu są spokrewnieni. Ale czy na pewno ? Na dodatek Zosia wpadła w oko sąsiadowi, który ma co do niej plan. Czy uda mu się go zrealizować ? Czy relacja rodzeństwa zakończy się na etapie wzajemnej fascynacji ? A co jeśli wszystko rozwinie się w nieodpowiednią stronę ?
Bardzo lubię twórczość autorki i nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji. Nie jest to co prawda cała książka lecz opowiadanie. Takie akurat na raz do poczytania. Jednak wkręciłam się i polubiłam bohaterów, z zapartym tchem czytałam ich przygodę. Jak zwykle zostałam zaskoczona przez autorkę tym co tam się działo. Czas spędzony z nimi był krótki ale przyjemny. Czekam na dalsze historyjki Agi i na pewno po nie sięgnę.

"Przyrodnia siostra" Agnieszki Kowalskiej-Bojar trudno nazwać powieścią. To nowela o charakterze harlequina. Krótka forma, banalna i przewidywalna, ale takie właśnie są książki z tego gatunku. Sięgając po tę lekturę, tego się spodziewałam i na to liczyłam. Na dziś potrzebowałam jakiejś "gumy do żucia" dla mózgu, więc przerwałam czytanie znacznie bardziej wymagającej lektury i po niewiele ponad godzinnym czytaniu, czuję się w pełni usatysfakcjonowana i zrelaksowana. Taka właśnie jest ta książka i tak ją oceniam.

Fabuła prosta zrozumiała. Ona dwudziestosześcioletnia dziewczyna z małej miejscowości, tuż po śmierci matki. On nieco młodszy, przystojny i popularny piłkarz. Ona odmawiała sobie wszystkiego, aby wystarczyło na leczenie chorej matki, on dobrze zarabiający, z bogatego domu. Nic o sobie nie wiedzieli, aż do chwili kiedy Zuzanna, będąc na rozdrożu życiowym, nie stanęła na progu jego rodzinnego domu informując wszystkich, że jest córką głowy rodziny. Między młodymi trochę zaiskrzyło, a trochę zagrzmiało, tak bywa, gdy rodzi się miłość. Jednak ta miłość jest z tych zakazanych, ale czy na pewno? Zrobili badania DNA, a teraz czekają na jego wynik. Jednak dziewczyna nie ma wątpliwości, matka by jej przecież nie oszukała.

Bohaterów jest kilku, wszyscy dobrze zarysowani i charakterystyczni. Czytając łatwo sobie wyobrazić zarówno postaci, jak i wydarzenia czy miejsca.

Krótka forma, którą znalazłam na stronach jednej z najlepiej zaopatrzonych bibliotek, czyli Legimi. Odniosłam wrażenie, że jest wydana tylko w wersji elektronicznej w postaci e-booka. Odpowiednia lektura na letnie, słoneczne wakacje, ale sprawdzi się z pewnością w pochmurne, chłodne dni. Kubek parującego napoju, czy dla odmiany, chłodny napój, podczas czytania, mile widziany, ale nie jest obowiązkowy.

Wcześniej nie czytałam książek pani Agnieszki, ale myślę, że po tak udanym spotkaniu z lekturą zainteresuję się innymi pozycjami.

Macie godzinkę i szukacie czegoś lekkiego, krótkiego i banalnego? To ta książka może się sprawdzić. Historia jakich wiele, ale na tym polega cały jej urok. Polecam mniej wymagającym czytelnikom.

No dobra, gdyby była dłuższa byłoby co poczytać, bo to zajęło godzinkę i na dodatek miałam wrażenie, że już coś takiego czytałam.

Ciekawa historia. Nic nie jest oczywiste jakby mogło się wydawać na początku. Gorąco polecam, miło spędzony czas

Okładka jakby znajoma, jakbym już widziała tych ludzi, tą identyczną wręcz stylistykę....u Tammary Webber w "Tak blisko..." I "Tak krucho". Swojego pomysłu zabrakło? Strach pomyśleć co w środku🤨

na jedno popołudnie, jest ok :)

na jedno popołudnie, jest ok :)

Super, totalnie w moim stylu. Uwielbiam kontrowersje, a tu ich nie brakuje. Szkoda tylko, że to taka krótka historia. Polecam

Fajne pióro, lekki styl. Dziwna, króciutka historyjka. Koncepcja niezła, ale na pewno wymaga większego rozwinięcia, zwłaszcza wątków pobocznych. Bez zachwytu tym razem.

• E-booki
  • Przeczytane - 2024
  • Romans
  • Romans/Erotyka/Obyczajowa

Dodaj cytat z książki Przyrodnia siostra