Resident Evil

Resident Evil
Boss Fight Books
2020-08-11
2020-08-11
Resident Evil gry komputerowe felieton publicystyka

To moja druga książką z kolei z serii Boss Fight Books. Niestety gorsza niż moje pierwsze spotkanie. Połowa książki, dosłownie połowa!, jest streszczeniem fabuły całej gry. To jest kompletne nieporozumienie. Gdybym chciał streszczenia to uruchomiłbym filmik na Youtubie, albo poszukał tekstu na fanowskich stronach o Resident Evil. To nie jest treść dodana do tej książki. Co prawda autor pisze swoje przemyślenia na temat pewnych zabiegów budowania poczucia grozy, ale to nie tak powinno wyglądać. Łaskawie powinno umieścić się informacje, „UWAGA: książka tylko dla tych co ukończyli grę. Są liczne spoilery.”. Ja akurat tę grę ukończyłem, ale nie po to się płaci za książkę, aby połowa tekstu była po prostu przywołaniem całej fabuły gry.

Natomiast na plus jest druga połowa, która jest wymieszana pomiędzy streszczenie, o którym pisałem wyżej. Autor porozmawiał z osobami, które były zaangażowane w podkładanie głosów bohaterom z gry. Wyjaśnione jest jak to wyglądało od środka i dlaczego dialogi są takie „sztampowe”. Ponadto są wywiady z aktorami z intra gry, które zasłynęło swoją kiczowatością i jakością kina klasy „C”. Szkoda, że tylko połowa tekstu, no może 60%, faktycznie zasługuję na przeczytanie i poświęcenie swoich pieniędzy. Ja nie żałuję, bo a) kupiłem pakiet w Humble Bundle za niecałe 80zł kilka takich pozycji, i b) mimo wszystko dobrze mi się czytało całość.

Dodaj cytat z książki Resident Evil