Okładka książki Stan przedcukrzycowy: dieta i plan działania. Jak ustrzec się przed cukrzycą i żyć zdrowiej Alice Figueroa
Alice Figueroa Wydawnictwo: Publicat zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Prediabetes Diet and Action Plan: A Guide to Reverse Prediabetes and Start New Healthy Habits
Publicat
2022-05-18
2022-05-18
Paulina Kielan
zdrowie stan przedcukrzycowy cukrzyca insulinooporność dieta

Kupiłam, żeby zrobić sobie detoks. Zachęciło mnie hasło na okładce "14-dniowy plan". Jednak okazało się, że te jadłospisy nie są dla mnie. Może jestem zbyt prostym człowiekiem ? :) Kto wie...

Natomiast sama książka, bez jadłospisów (które nie są pode mnie) jak najbardziej na plus. Duża dawka wiedzy nie tylko na temat co można i czego nie można jeść. Mamy tu także wzmianki o sporcie, o zdrowiu psychicznym i śnie. Będzie na mojej półce tak długo jak się w końcu naucze jak prawidłowo żyć. :)

Taką książkę warto mieć w swojej biblioteczce, nie tylko kiedy łapie nas już taki stan, ale i wtedy kiedy czujemy, że może nas dopaść. Książka jest fajnie napisana, rozpisana.
Początkowo jesteśmy wprowadzeni i dowiadujemy się co to za stan, jak mu zapobiegać.
Książka jest fajnie napisana, po wprowadzeniu mamy rozdział o odżywianiu, jak czytać etykiety czy jak zrobić zapasy z głową. Jakie produkty są polecane, a które ograniczyć. Ja w sumie jeszcze przed przeczytaniem tej książki te właśnie produkty ograniczyłam i tych co powinno się unikać, unikam.
Mamy też rozdział o zdrowiu psychicznym i fizycznym, jak uprawiać sport, jakie robić ćwiczenia. W środku znajdziemy pytania i puste miejsca na wpisanie swoich odpowiedzi, co uważam jest bardzo fajne. Wszystko można mieć w jednym miejscu, a nie na luźnych kartkach.

W drugiej części mamy jadłospis, listę zakupów i przepisy. Podoba mi się ten jadłospis, bo rozpisany jest na każdy dzień tygodnia, na śniadanie, przekąskę, obiad, przekąskę i kolację. Trochę martwi mnie lista zakupów i przepisy, bo jest trochę droższych produktów, ale myślę, że w większości można znaleźć równie dobre zamienniki.
Przepisy są zarówno na przekąski i desery, jak i pożywne dania główne. Różne sałatki, aż w szoku jestem, że jest ich tyle. Śniadania też są ciekawe, choć z nimi to mi jest różnie, nie zawsze po drodze z takimi. Oczywiście śniadania nigdy nie odpuszczam, bo uważam to za najważniejszy posiłek dnia, który daje mi energię na resztę dnia.
Powiem wam, że nie jest łatwo wprowadzać od razu duże zmiany, dlatego zmiany wprowadzamy po trochu. Ja już część zmian wprowadziłam wcześniej, bo bez książki wiadomo, że wiele rzeczy najlepiej ograniczać lub sobie odpuścić, np fast food. Mi najciężej zrezygnować z lodów ;) Choć powyżej jest fajny przepis na wegańskie lody.
Książkę nie napisał ktoś kto się nie zna, a autorką jest dietetyczka i specjalistka z dziedziny zdrowego odżywiania. Piszę też, by zmiany wprowadzać powoli, małymi kroczkami, ale sukcesywnie. Nic na siłę i nic na szybko, bo osiągniemy nie to co byśmy chcieli.

Stan przed cukrzycowy polecam nie tylko narażonym na niego, ale i dla tych, którzy wolą zapobiegać niż leczyć. Tak jak ja. Na prawdę warto mieć taki poradnik, w którym można też sobie robić swoje zapiski.

Kochani dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki

"Stan przedcukrzycowy
Dieta i plan działania "
Alice Figueroa
Wydawnictwo Pulbicat

Bardzo ładnie i przejrzyście wydana książka o stanie przedcukrzycowym zwanym insulinoopornością. Niestety jak większość naszego społeczeństwa ja również zmagam się z tą chorobą, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy dostałam tą książkę do recenzji. Jest to skarbnica wiedzy dla początkujących swoją walkę z tą dolegliwością, chociaż muszę przyznać, że pomimo wiedzy jaką posiadam w tym temacie, to również i z tej książki dowiedziałam się czegoś nowego. Mamy tutaj rozdział poświęcony tematyce insulinooporności od wyjaśnienia zagadnienia po aktywność fizyczną, dobry sen i odżywianie a kończąc kolejnym rozdziałem z jadłospisem na dwa tygodnie i przepisami.
Najważniejsze fakty, cenne wskazówki i pomocne narzędzia. Wszystko przejrzyście i w jednym miejscu wyjaśnione i opisane przez dyplomowaną dietetyczkę, która pomaga takim ludziom jak ja w wyjściu z tej choroby. Jak cukrzyca jest nie do pokonania tak insulinooporność można pokonać i żyć zdrowo.
Polecam wszystkim spragnionych wiedzy w tej tematyce jak i komuś, kto lubi nowe przepisy a przede wszystkim zdrowe.

Kochani dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki

"Stan przedcukrzycowy
Dieta i plan działania "
Alice Figueroa
Wydawnictwo Pulbicat

Jednym z moich głównych zamierzeń jest promowanie zdrowego stylu życia. Stąd moje literackie wybory skupiające się na poradnikach wszelkiej maści. Dzielę się tylko tymi najbardziej wartościowymi - tymi, które mogą zmienić czyjeś życie.

Alice Figueroa, dietetyk i specjalista z dziedziny zdrowego odżywiania w książce „Stan przedcukrzycowy. Dieta i plan działania” tłumaczy czym jest stan przedcukrzycowy, w sposób zrozumiały dla każdego laika. Zwraca uwaga na to co dzieje się zanim pojawia się cukrzyca, i co można zrobić, żeby nie dopuścić do nieodwracalnego. Podkreślając fakt, że to zaburzenie metaboliczne nie daje początkowo żadnych objawów i może rozwijać się latami. Tłumaczy również jakie są czynniki ryzyka wystąpienia stanu przedcukrzycowego, oraz co ma na to bezpośredni wpływ.

Autorka pisze, że w każdym momencie życia można coś zmienić. Nie trzeba, a nawet nie należy robić tego nagle, przewracając nasze życie do góry nogami. Planuj zakupy z głową, czytaj etykiety, wysypiaj się, wprowadź do swojego życia aktywność fizyczną. Bądź z siebie dumny, nie trzymaj się sztywno wytyczonych ram. Sprawdź co ci pasuje i dostosuj dietę do swoich preferencji i możliwości budżetowych. Ot, w wielkim skrócie.

Oprócz tego w książce znajdziemy dwutygodniowy jadłospis i plan działania. Dodatkowo 50 przepisów różnego kalibru – każdy znajdzie coś dla siebie i dziennik realizacji planu.

Jest wiele przeszkód na drodze do zdrowego trybu życia. Warto jednak wyeliminowywać je bezpowrotnie, małymi krokami. Inwestycja we własne zdrowie jest nieoceniona. Więc jeśli ten poradnik ma ci w tym pomóc i dać kopa do działania, to chyba warto wydać te trzy dyszki. Nieprawdaż?

Właśnie zabieram się za tę książkę :)

Właśnie zabieram się za tę książkę :)

dla początkujących w tej materii ok, dla zaawansowanych - nic nowego. Przepisy dość wymyślne, acz do zrobienia. Choć ja dla siebie osobiście nie znalazłam zbyt wiele...

• • Poradniki | Psychologia
  • Psychologia-zdrowie