Let me in

2023-02-22
New Adult

🫠

🫠

Nie zbyt się lubuje w takich gatunkach. Byla dla mnie dość przeciętna. Całkiem przyjemna, ale do zapomnienia

4.5/5
Pięknie napisana, wzruszająca i prawdziwa. Natalia Fromuth naprawdę potrafi napisać coś w lekki, lecz zarazem chwytający za serce sposób. Piękne przemyślenia. Świetnie napisany wątek artystyczny, walka z kompleksami i z pokochaniem siebie, poszukiwaniem siebie i wizji na życie. Bardzo komfortowa ❤️

4.5/5

Niestety przez zastój przeczytanie tej książki zajęło mi całe wakacje. Rzadko kiedy czytałam. Ale to był w tedy na prawdę dobrze spędzony czas. Przywiązałam się do bohaterów, szczerze ich polubiłam. Mieli coś w sobie. Aidan skradł moje serce. Jego humor, porównania, podejście...to prostu go kocham. Przeżywałam wszystko z nim i z Laylą. Ich historia mnie urzekła. Oboje utknęli na swoich bezludnych wyspach. Ich relacje rozwijała się powoli, delikatnie i co chwilę odkrywali siebie na nowo. Na końcu przez łzy nic nie widziałam tak właściwie. To w jaki sposób zostało opisane cierpienie...uderzyło mnie. Książka napisana w przyjemnym stylu, dobrze się ją pisało a każdy opis uczuć był czymś cudownym i niepowtarzalnym.

Zaczęło się dobrze, na tyle, że gdy nie mogłam skończyć słuchać audiobooka, stanęłam na głowie, żeby ściągnąć sobie książkę z biblioteki (ale nie na tyle dobrze, żeby ją kupować). Myślałam, że to będzie coś w stylu Kasie West czy Niven - dobrze zapowiadającą się amerykańska młodziezówka (ale było moje zdziwienie, gdy odkryłam, że autorka jest Polką). Ciekawy wątek malarstwa, i chłopaka codziennie zjawiającego się w małej kawiarni dla jej kelnerki. Fajne dialogi. I potem coś poszło nie tak... Książka zrobiła się nudna, wątek miłosny również, zamiast nabierać tempa i rumieńców. A sam problem bielactwa bohaterki jak dla mnie zbyt zepchnięty na drugi plan, ważniejsze były relacje między rodzicami bohaterów i problemy zdrowotne ojca Aidena. Z tych powodów mam problem z oceną tej książki. Chyba jednak nie pozostanie na długo w mojej pamięci.

takie to, no nie wiem. Jakoś mnie nie porwało, ale motyw sztuki tutaj>>>> to było coś. Za to te 5 gwiazdek :D

Skuszona piękną okładką sięgnęłam z optymizmem do czytania. Skończyłam po 70 stronach, nie dało się tego czytać. Sposób pisania bardzo słaby. Szkoda czasu, aby się dręczyć takimi książkami.

Na co dzień nie czytam młodzieżówek, książkę tą przeczytałam za namową. Myślę, że na tle tego co słyszy się o dzisiejszych młodzieżówkach wyróżnia się i jest książką wartościową. Oczywiście, nie jest to książka wybitnie napisana ani arcydzieło, jednak jest świetna na coś lekkiego do czytania dla oderwania się od rzeczywistości. Pięknie ukazuje, jak nowo poznani ludzie mogą zmienić nasz świat na lepsze i dlaczego warto ich wpuścić do naszej bezludnej wyspy. Masz utartą codzienną rutynę - przeczytaj ją.

klimat spokojnego miasteczka i sztuki van gogha. to połączenie sprawia że ta powieść jest idealna pod każdym względem. To jak jest ona przepiękna, przeurocza a relacja między głównymi bohaterami sprawia ze chce mi sie płakać. chce taka miłość jaką oni się darzą

4/5 ⭐
Spodobała mi się ta książka. Bardzo szybko przeczytałem ją i od teraz uwielbiam twórczość Natalii Fromuth. Jej książek nie da się nie lubić. Bardzo ciekawa ta książka i niesamowicie spodobał mi się w niej motyw kawiarni, który jest moim jednym z lubianych przeze mnie. Jedynym dużym minusem książki jest to, że przez większości czasu nie działo się zbytnio wiele. Ale i tak lubię tę książkę. Polecam!

4/5 ⭐

• Literatura młodzieżowa