Niesforny alfabet

Okładka książki Niesforny alfabet Grzegorz Kasdepke
Okładka książki Niesforny alfabet
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
literatura dziecięca
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2022-04-14
2009-01-01
9788382080537
dla dzieci alfabet

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Okładka książki Gębolud Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Gębolud Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami Paulina Daniluk, Grzegorz Kasdepke
Tylko bez cało... Paulina Daniluk, Gr...
Okładka książki Powiedz komuś! Agnieszka Żelewska, Elżbieta Zubrzycka
Powiedz komuś! Agnieszka Żelewska,...

Tak to już czasem jest, że nawet autorzy miewają problem z alfabetem, zwłaszcza gdy rozbrykane literki nie zamierzają się słuchać nikogo. Gdy pisarz generał ogłosił zbiórkę, okazało się, że Ą gdzieś poszła, Y obraziło się na X, a Ó już od ponad tygodnia jest na zwolnieniu. I jak tu pisać książkę, gdy z 33 liter zostało tylko 27? Z tych nerwów nasz autor-generał zapomniał, jak nazywają się niektóre przedmioty. Na szczęście z pomocą przybył ilustrator, który w ich miejsce wstawił rysunki. Teraz pozostaje tylko przeczytać opowiadania, a każde z nich poświęcone będzie innej literze. Co w nich znajdziemy?

W krótkich historyjkach, napisanych przez Grzegorza Kasdepke, przeczytamy między innymi o budziku, który lubił spać (i zapominał obudzić Bartusia na czas). Poznamy także fakira, który marzył, by zmienić fryzurę i nosić na głowie fioletowe fale. W książce znajdziemy opowiadania o Eskimosach, Indianinach, krasnoludkach czy lalkach. Przeczytamy także o łyżeczce, która chciała być wiosłem oraz nitce, która chciała przytyć. Trzeba przyznać, że autor był niezwykle pomysłowy! Każde z opowiadań jest zupełnie inne, a wszystkie są niezwykle zabawne i bardzo ciekawe. I co najważniejsze, w bardzo przyjemny sposób pomogą nauczyć się dzieciom alfabetu!

Każdej historii towarzyszą kolorowe ilustracje. Iwona Cała miała nie lada zadanie, musiała bowiem powołać do życia wielu bohaterów! Co więcej, w każdym z opowiadań wiele rzeczowników zastąpionych zostało właśnie jej rysunkami. Taka konstrukcja książeczki jest bardzo przyjemna dla oka i z pewnością zachęci małych czytelników do aktywnego włączenia się w lekturę. Jestem pewna, że mnogość obrazków oraz zabawna fabuła sprawią, że czas spędzony z książką „Niesforny Alfabet” będzie bardzo przyjemny!

Książka „Niesforny alfabet” będzie idealna dla dzieci od 3. roku życia. Duża czcionka oraz kolorowe, pełne ilustracji wydanie zachęci do lektury także starszych czytelników, którzy zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Jedno jest pewne – zabawna z „Niesfornym alfabetem” z pewnością będzie świetna!

Polecam :)

Polecam :)

Tak strasznie dawno nie czytałam z synkiem książek Grzegorza Kasdepke, a przecież zawsze tak bardzo je lubiliśmy. Na szczęście po długim czasie ten autor znowu zagościł w naszych progach i mamy nadzieję, że pomoże nam teraz w nauce literek, bo coś opornie nam one idą ;)

Pamiętam, że kilka lat temu, kiedy Nikodem miał hmm jakieś trzy latka, mieliśmy tę właśnie książkę wypożyczoną z biblioteki. I podobała nam się ona, bo to zwariowane i ciekawe historyjki i do tego teks z obrazkami. Radości było wiele, ale nauki literek to jeszcze wtedy w planach nie mieliśmy. Teraz wręcz przeciwnie ;) Z radością i nadzieją chwytam po wszystko co z alfabetem jest związane, bo dziecko moje nieco oporne na te wszystkie literki jest i za nic zapamiętać ich nie potrafi.

Ale może tym razem lepiej nam z tą nauką pójdzie... A co w tej książeczce takiego naukowego znajdziemy? A no własnie wszystkie literki alfabetu. Opowiadania króciutkie z każdą z tych liter w roki głównej. A na dodatek w tekście oprócz wyrazów znajdziemy obrazeczki! Dzięki temu dziecko nasze mimo, że czytać jeszcze nie umie to już może wspólnie z nami za lekturę tej książeczki się zabierać :)

A jak aligator, B jak budzik, C jak cytryna, Ć jak ćma, D jak delfin, E jak eskimos, itd. Na prawie wszystkie literki alfabetu tytuły historyjek tu znajdziemy. Nie ma kilku między innymi Ą, Ę, Ń, Ó, ale nie te najważniejsze są więc nie gniewamy się, że takich brak ;)

Cóż ja mogę powiedzieć, przeczytaliśmy tę książkę wspólnymi siłami wraz z synkiem moim i co? I dumny chłopak, że mógł mi mówić co na obrazkach w tekście się znajduje. Czy się nauczył literek? Jeszcze nie, ale mam ogromną nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej z tą naszą nauką ;)

A jeśli o samą książeczkę chodzi to zarówno ja jak i synek jesteśmy zadowoleni. Sztywna okładka, wesołe, zabawne, zwariowane historyjki, dużo ładnych ilustracji, fajny pomysł z obrazkowym tekstem. Całość jest fajna i świetnie można spędzić przy niej czas wraz ze swoim dzieckiem. Takie wspólne "czytanie" to super sprawa! My do tej książki wrócimy z pewnością jeszcze nie raz :)

Mój syn ją pokochał. Przezabawna i pouczająca. Moglibyśmy ją wałkować bez końca, gdyby mi się nie znudziła ;)

G Kasdepke to zdaje się jakiś nowy pisarz dla dzieci, ja przynajmniej nie słyszałam o nim dopóki moja córka nie zaczęła czytać lektur. To pozycja dla młodszych dzieci, czytam ją mojej młodszej córce, ma 4 latka i uczy się literek, a tu do każdej literki zabawna historyjka :) więc książka bawi i uczy.
polecam

• C2) Opowiadania
  • 1j) Literatura polska
  • W domu
  • E2) Podstawówka 1-3

Dodaj cytat z książki Niesforny alfabet