rozwińzwiń

Na emocjonalnej karuzeli. Jak pokonać samokrytycyzm, opanować emocje i zaakceptować siebie dzięki technikom uważności i współczucia

Okładka książki Na emocjonalnej karuzeli. Jak pokonać samokrytycyzm, opanować emocje i zaakceptować siebie dzięki technikom uważności i współczucia Karen Bluth
Okładka książki Na emocjonalnej karuzeli. Jak pokonać samokrytycyzm, opanować emocje i zaakceptować siebie dzięki technikom uważności i współczucia
Karen Bluth Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
168 str. 2 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
The Self-Compassion Workbook for Teens: Mindfulness and Compassion Skills to Overcome Self-Criticism and Embrace Who You Are
Wydawnictwo:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
Data wydania:
2022-02-22
Data 1. wyd. pol.:
2022-02-22
Liczba stron:
168
Czas czytania
2 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374899529
Tłumacz:
Agnieszka Pałynyczko-Ćwiklińska
Tagi:
emocje nastolatki uważność
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Aktywizator seniorów. Scenariusze zajęć Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska, Anna Kwaśniewska
Ocena 6,8
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Ann Frederick, Peter A. Levine
Ocena 7,5
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Homoseksualność i homoerotyzm w świecie starożytnym Paweł Sawiński, Andrzej Wypustek
Ocena 7,4
Homoseksualnoś... Paweł Sawiński, And...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ocena 10,0
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Okładka książki Konceptualizacja w terapii poznawczo-behawioralnej Małgorzata Łysiak, Wojciech Stefaniak
Ocena 9,0
Konceptualizac... Małgorzata Łysiak,&...
Okładka książki Enneagram. Dziewięć typów osobowości Andreas Ebert, Richard Rohr OFM
Ocena 7,4
Enneagram. Dzi... Andreas Ebert, Rich...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
900
698

Na półkach: , , , , , , ,

Nastolatki potrzebują trwałych, łatwo dostępnych narzędzi, które pomogą im w nauce przeżywania uczuć bez popadania w rozpacz, złość, strach lub dezorientację. Dobrą wiadomością jest to, że te narzędzia są dostępne dla każdego nastolatka. Z pomocą przychodzi Karen Bluth – światowej klasy badaczka, zajmująca się wpływem samopoczucia na młodych ludzi. Jej poradnik Na emocjonalnej karuzeli to wspaniała książka, która pomaga nastolatkom nauczyć się afirmujących życie umiejętności radzenia sobie z emocjami w wieku dorastania. Zamiast tajnej formuły lub lekarstwa na wszystko, kluczem jest budowanie prostych, codziennych nawyków, które wspierają pozytywność i równowagę. Poprzez trening uważności i współczucia (MSC) łączący umiejętności uważności i współczucia dla siebie, zapewniając potężne narzędzie odporności emocjonalnej.


To bardzo ważna i dobrze zaprojektowana książka. Sprawia, że ​​uważność i dbanie o siebie są zrozumiałe dla nastolatków. Młody czytelnik może skorzystać z ćwiczeń, które najlepiej na niego zadziałają, a wszystko jest opracowane w przystępny i zrozumiały sposób. Nastolatek pozna kilka kluczowych umiejętności okazywania sobie życzliwości i współczucia. Ten zeszyt ćwiczeń oferuje ćwiczenia oparte na uważności i współczuciu wobec siebie, które pomogą nastolatkom skuteczniej radzić sobie z ciągłymi wyzwaniami codziennego życia. Nauczy, jak być obecnym z trudnymi emocjami i odpowiadać na te emocje z większą życzliwością i troską o siebie. Ćwicząc te czynności i medytacje, młody człowiek nauczy się konkretnych narzędzi, które pomogą mu z większą łatwością poruszać się po emocjonalnych wzlotach i upadkach nastolatków.

Pamiętając, że życie jest niedoskonałe – my również możemy. Jednak jeśli jesteś gotowy, aby przejść przez samokrytykę i samoocenę i przyjąć swoją wyjątkową jaźń, ten niezwykle pomocny przewodnik oświetli Ci drogę.


Cały artykuł dostępny na stronie: http://autorzy365.pl/polub-i-zaakceptuj-siebie_a7053

Nastolatki potrzebują trwałych, łatwo dostępnych narzędzi, które pomogą im w nauce przeżywania uczuć bez popadania w rozpacz, złość, strach lub dezorientację. Dobrą wiadomością jest to, że te narzędzia są dostępne dla każdego nastolatka. Z pomocą przychodzi Karen Bluth – światowej klasy badaczka, zajmująca się wpływem samopoczucia na młodych ludzi. Jej poradnik Na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2315
2315

Na półkach:

Przyjaźń z samym sobą.

Jeśli są w życiu każdego z nas - a są - okresy będące prawdziwym wyzwaniem (i to nie tylko dla nas samych, ale i dla naszego otoczenia) to bez wątpienia należy do nich okres dojrzewania. Wszyscy przez to przechodziliśmy i być może wielu z nas pamięta, z czym się ten specyficzny czas wiąże. Zmiany w wyglądzie fizycznym, konieczność poznawania siebie na nowo, burza hormonów i towarzyszące jej zmiany nastrojów, które niczym huragan zmiatają z obszaru pojmowania nasze dotychczasowe zdanie na temat siebie. To czas nowego definiowania własnego "ja", który należy do arcytrudnych w życiu każdego młodego człowieka... Przede wszystkim w sferze emocjonalnej. Właśnie na tym emocjonalnym aspekcie dojrzewania skupia się Karen Bluth w świetnej książce zatytułowanej "Na emocjonalnej karuzeli".

Trudno jest sprowadzać okres dojrzewania tylko do jednej płaszczyzny, jednak jeśli przyjmiemy założenie, że najlepiej jest skupiać własne działania na płaszczyznach, na które mamy realny wpływ i możemy na nich coś zdziałać, to skupienie się na aspekcie psychologiczno-emocjonalnym będzie chyba najlepszym i najbardziej właściwym wyjściem. Czy mamy bowiem wpływ na zmiany w naszym wyglądzie fizycznym, czy też na zmiany hormonalne o podłożu genetycznym? Bynajmniej. Jednak na zmiany emocjonalne, na zmiany nastroju oraz na powiązane z nimi aspekty samooceny i kształtowania się naszego nowego, wewnętrznego "ja" - na to wpływ mamy już jak najbardziej. To właśnie chce nam powiedzieć w niniejszej publikacji jej autorka.

Całość wywodów Karen Bluth sprowadza się w zasadzie (w wielkim uproszczeniu, ale jednak) do przybliżenia nastolatkom idei i postawy samowspółczucia (self-compassion),w której chodzi nie tylko o "współczucie" względem samego siebie (średnio to moim zdaniem brzmi w dosłownym tłumaczeniu, lepiej byłoby więc zatem powiedzieć, że chodzi o "zrozumienie" siebie),ale przede wszystkim o nabycie umiejętności zaprzyjaźnienia się z samym sobą w takim stopniu, aby móc tego nowego siebie zaakceptować i po prostu polubić. Samowspółczucie pojmowane w aspekcie psychologicznym to nic innego jak klucz do naszego dobrostanu, który to stan możemy osiągnąć poprzez nabycie możliwości regulacji własnych emocji, których stopniowo możemy się nauczyć i - nawet jeśli są one trudne - zacząć żyć będąc z nimi w zgodzie.

Nie jest to łatwe i będzie to wymagać wiele wysiłku, skupienia, zachodu oraz ćwiczeń, warto jednak podjąć ów trud. Bluth proponuje w tym celu wykonanie całej serii opisanych w książce ćwiczeń, które bardzo mocno odwołują się do sprawdzonej na gruncie psychologicznym terapii ACT - a więc do teorii uważności i zaangażowania.

ACT to stosunkowo nowy, ale dynamicznie rozwijający się nurt terapii behawioralnej. Najprościej mówiąc sprowadza się on do tego, że nasze emocjonalne stany negatywne powinniśmy zaakceptować (zamiast je zwalczać),a następnie przez zaangażowanie własne (i, ewentualnie, terapeuty) rozpracować, zrozumieć i stworzyć zestaw zachowań oraz reakcji o charakterze zaradczym, które umożliwią nam redukcję negatywnych skutków naszych emocjonalnych problemów. Innymi słowy ACT pozwala na efektywne podjęcie wysiłków zmierzających do radzenia sobie z niemożliwymi do uniknięcia przeżyciami obecnymi w naszym życiu. Dorastanie bez wątpienia do takich należy.

Terapia ACT pozwala na uświadomienie młodemu człowiekowi, że ma prawo do przeżywania różnych stanów emocjonalnych: lęku, niewiary w siebie, stanów niskiej samooceny. Że jest to coś normalnego, że nie należy od tego uciekać. Właściwym wyjściem jest akceptacja zaistniałego stanu rzeczy, pogodzenie się z istnieniem i przyszłym występowaniem sytuacji podających w wątpliwość własną samoocenę, a następnie na stopniowym wypracowywaniu sposobów na redukcję wynikłych z tego emocjonalnych konsekwencji - w powiązaniu z modyfikacją własnych reakcji na nasze zmiany emocjonalne w taki sposób, by nie były one ukierunkowane na ucieczkę od problemów (a w konsekwencji od życia). W książce opisano szereg ćwiczeń w tym zakresie, których wspólnym mianownikiem jest konieczność zrozumienia siebie i zdystansowania się od spraw, które bez kontroli z naszej strony są w stanie nas zniszczyć. A wszystko to w odniesieniu do nastolatka ma na celu przede wszystkim jedno: zwiększenie poziomu samooceny.

Dzięki niniejszej książce możesz osiągnąć kilka efektów:
• Poznasz ćwiczenia i medytacje z zakresu samowspółczucia, które pozwolą ci zapanować nad emocjonalną karuzelą.
• Nauczysz się korzystać z tych narzędzi na co dzień, czyniąc z tego naturalną, codzienną praktykę, jak mycie zębów.
• Poradzisz sobie z bolesnymi uczuciami i trudnymi sprawami w swoim życiu.
• Zaczniesz traktować siebie z większą życzliwością, mniej surowo i mniej krytycznie.
• Poprawisz samoocenę i przezwyciężysz niepewność.
• Polubisz i zaakceptujesz siebie.

Nie będzie to, jak już wspomniałem, łatwe, ale warto podjąć wyzwanie i zawalczyć o samego siebie. Stawka jest bowiem wysoka, a jest nią nie tylko bieżąca perspektywa, sprowadzająca się do emocjonalnej równowagi, ale także perspektywa szersza (tudzież długoterminowa),w której młody człowiek wkroczy za chwilę w dorosłe życie, do którego powinien być on - także emocjonalnie - przygotowany. Gra jest więc zdecydowanie warta świeczki, a z tą książką w ręku każdy młody człowiek zyska w zmaganiach z własnym "ja" bardzo mocne wsparcie.

GWP - dziękuję.

#naemocjonalnejkaruzeli #emocje #dorastanie #zmiennenastroje #równowagaemocjonalna #wejściewdorosłość #act #terapiaact #samowspółczucie #selfcompassion #KarenBluth #gwp #gdańskiewydawnictwopsychologiczne #wewnątrzinazewnątrz #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #psychologia #ksiazkipsychologiczne #bookstagram #bookreview

https://cosnapolce.blogspot.com/2022/04/na-emocjonalnej-karuzeli-jak-pokonac.html

Przyjaźń z samym sobą.

Jeśli są w życiu każdego z nas - a są - okresy będące prawdziwym wyzwaniem (i to nie tylko dla nas samych, ale i dla naszego otoczenia) to bez wątpienia należy do nich okres dojrzewania. Wszyscy przez to przechodziliśmy i być może wielu z nas pamięta, z czym się ten specyficzny czas wiąże. Zmiany w wyglądzie fizycznym, konieczność poznawania siebie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    63
  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    6
  • Psychologia
    2
  • Ebook
    1
  • Ebook do kupienia
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Libra
    1
  • Ulubione
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także