Twoja tajemnica

Okładka książki Twoja tajemnica Ilona Gołębiewska
Okładka książki Twoja tajemnica
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza Cykl: Twoja tajemnica (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Twoja tajemnica (tom 1)
Muza
2022-02-23
2022-02-23

Czytadło na dwa wieczory. Nic, co warto zapamiętać na dłużej ale można sięgnąć dla zabicia czasu.

Ilona Gołębiewska "Twoja Tajemnica" wydawnictwo muza.
Roz.10
Noc spędziła w domu Adamczyków.Przyszła o powiedziała,że potrzebuje pomocy.Miała zamiar ujawnić prawdę dopiero następnego dnia. ....
..... To był impuls.Usiadła przy biurku i odpaliła laptopa.Słowa układały się same w dość logiczną całość. ....

"Twoja tajemnica" jes to powieść obyczajowa która opowiada o losach Ewy Kuszewskiej.
Ewa miała poukładane życie w Warszawie narzeczonego Marka,ale i swoje tajemice.Pewnego dnia dostała telefon któregi tak bardzo się bała,wrócila do niej przeszłość.Loś zdecydował za nią musiała wrócić do rodzinnej wioski czy tego chciała czy nie.Książka porusza bardzo ważny temat przemocy domowej,alkoholu jak i również zaufania.
Podczas czytania można poczuć emocje jakie towarzyszyły głównej bohaterce
Czy Ewa odkryje tajemnice z dzieciństwa?
Czy ma szanss ba udane życie?
Z tymi pytaniami Was zostawiam a odpowiedzi znajdziecie w książce.

Ilona Gołębiewska "Twoja Tajemnica" wydawnictwo muza.
Roz.10

"Twoja tajemnica" jes to powieść obyczajowa która opowiada o...

UCIECZKA PRZED WŁASNYM CIENIEM

Już półtora roku minęło od czasu, gdy przeczytałam "Czas na miłość" i zatęskniłam za kolejną powieścią Ilony Gołębiewskiej, autorki, która oczarowała mnie swoją sagą o starym domu. Potem były następne historie, każda na swój sposób niepowtarzalna i wyjątkowa, każda przepełniona ciepłem, nastrojem i emocjami. Tym razem zdecydowałam się na nieznany mi jeszcze cykl, który rozpoczyna powieść "Twoja tajemnica". Już na wstępie muszę przyznać, że był to idealny wybór.

Ewa Kuszewska robi karierę w firmie konsultingowej, jest szczęśliwą narzeczoną Marka, którego poznała w pracy i wreszcie udało jej się poukładać swoje życie. Wciąż jednak na jej szczęściu cieniem kładzie się trudna, traumatyczna przeszłość. Ojciec alkoholik zgotował swojej rodzinie okropny los. Przemoc domowa, strata najbliższych, zdrada, zawiedzione zaufanie sprawiły, że Ewa uciekła z rodzinnego Zalesia - małej wioski nieopodal Łodzi, na studia do stolicy. Od tego czasu dziewczyna nie utrzymuje kontaktu z ojcem. A tymczasem po piętnastu latach przeszłość ponownie upomniała się o Ewę. Jej ojciec uległ wypadkowi, przebywa w szpitalu, a jego stan jest krytyczny. W tej sytuacji bohaterka musi podjąć chyba najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Mimo wszystko decyduje się udać do Łodzi i stanąć przy łóżku umierającego...

Ilona Gołębiewska to prawdziwa mistrzyni emocji. Ta historia jest tego wspaniałym przykładem. To jedna z tych opowieści, które wywołują w naszej duszy prawdziwą burzę. Autorka porusza w niej tematy ciężkiego kalibru, stawia bohaterów przed arcytrudnymi wyborami. Ich postępowanie skłania czytelnika do własnych refleksji.

Książka jest cudnie napisana, idealnie dopracowana i odpowiednio rozbudowana. W zasadzie wszystko tu jest trafione w punkt. Akcja dość sprawnie posuwa się do przodu, wydarzenia intrygują, niewyjaśnione sprawy z przeszłości i zatajone sekrety domagają się uwagi, a liczne zwroty akcji wprawiają w zdumienie. Historia jest niezwykle prawdziwa. Niestety wiele jest takich rodzin jak Kuszewscy, gdzie alkohol stanowi przyczynę nieszczęścia i prowadzi do tragedii. Bohaterowie wykreowani przez autorkę są ludźmi z krwi i kości - popełniają błędy, wybaczają, mierzą się z wyrzutami sumienia, działają pod wpływem emocji i są bardzo autentyczni.

Pani Ilona potrafi pięknie odmalować słowem otaczające krajobrazy, oddać sielski klimat Zalesia, sąsiedzką życzliwość i zwyczajną, bezinteresowną ludzką dobroć. Z drugiej strony mamy bardzo dobrze ukazaną specyfikę pracy w korporacji, tzw. "wyścig szczurów", zazdrość, zawiść i manipulację. Na tym polu zdecydowanie rządzi pieniądz. Kontrast pomiędzy miastem i wsią jest wyrazisty i wyczuwalny bez trudu. Pomimo spraw trudnych i bolesnych historia daje nadzieję i jest optymistyczna w swojej wymowie.

Pozostaję pod ogromnym wrażeniem tej powieści. Cieszę się bardzo, że to dopiero pierwsza część, początkowy etap opowieści o kobietach, które dzielnie walczą o siebie i swoje szczęście, stawiając czoła przeciwnościom i rozliczając się z trudną przeszłością. Mam ten komfort, że zaraz po zakończonej lekturze "Twojej tajemnicy" mogę zabrać się za drugi tom zatytułowany "Twój uśmiech", który już czeka na swoją kolej.

UCIECZKA PRZED WŁASNYM CIENIEM

Pierwszy raz miałam do czynienia z tą autorką i już wiem że sięgnę po kolejne jej książki.
"Twoja tajemnica" to historia młodej kobiety która przeszła w życiu wiele, zaczynając od przemocy w domu rodzinnym po zdradzie najbliższych przyjaciół. Książka pełna zwrotów akcji, nie wiadomo do końca jak potoczą się losy głównej bohaterki.

1985

Trudna historia Ewy, która mimo wielkiego sukcesu w pracy, w życiu osobistym nie ma szczęścia. A ten brak szczęścia bierze się już od czasów dzieciństwa, które było naznaczone przemocą i brakiem stabilizacji.
Ewa musi wrócić w rodzinne strony, ale nie jest to łatwy powrót. Przeszłość daje Ewie w twarz i to nie jeden raz.
Książka chwilami nieco mnie irytowała, ale ostatecznie oceniam ją bardzo dobrze. Wiele się tu dzieje, jest masa emocji, tajemnic, nierozwiązanych spraw z przeszłości i żalu. Czytało mi się ją naprawdę dobrze i chętnie sięgnę po kolejne części.

Książka chwilami nieco mnie irytowała, ale...

,,Życie może przynieść wszystko, niezależnie od tego czy ktoś jest złym, czy dobrym człowiekiem. "

Ewa, ma wszystko czego potrzebuje. Od świetnej pracy po kochającego mężczyznę. Ale nie zawsze było tak wspaniale. Wychowana w Zalesiu kobieta doświadczyła piekła, a to za sprawą ojca pijaka. Dlatego zrobiła wiele, by się od tego odciąć. Jednak informacja o złym stanie zdrowia ojca zmusiła ją do powrotu w rodzinne strony. A powrót łączył się z przeszłością i niechcianymi wspomnieniami.

,,Twoja tajemnica" to romans z tajemnicą w tle. Pokazuje, że najciemniej pod latarnią i to, że najbliższe osoby też mogą nas skrzywdzić.
Historia nie należy do najlżejszych, bo choć jest to obyczajówka to porusza dość istotne i ciężkie tematy. Głównej bohaterce przyszło się mierzyć z wieloma trudnościami : ojciec alkoholik, przemoc domowa i śmierć bliskiej osoby. Mogła wiele razy się poddać, ale tego nie zrobiła. Zdarzały jej się momenty zwątpienia, ale nie zrezygnowała. Pokazała swoją siłę i odwagę. Właśnie to w dużej mierze wpłynęło na fakt, iż polubiłam Ewę od samego początku.

Książka jest świetnie napisana. To pełna emocji historia. Rozbudowana i doskonale dopracowana. Niesamowicie wciąga i jak nie przepadam za trzecioosobową narracją, tak tutaj (oraz w innych książkach autorki) wcale nie przeszkadza. Pochłaniałam stronę za stroną, dążąc do rozwikłania nurtującej zagadki. Byłam ciekawa o jaką tajemnice chodzi. Wraz z bohaterką chciałam poznać prawdę.

Według mnie naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.

Fajnie napisana i fajnie się czytało .Ciekawa historia
;)

Fajnie napisana i fajnie się czytało .Ciekawa historia
;)

„Co było, już nie wróci. Trzeba się cieszyć tym, co przynosi życie”. - Ilona Gołębiewska ❤️

Drogi czytelniku, w tę deszczową środę chciałabym zabrać cię do pięknego Zalesia. To tam natura budzi się do życia, drzewka w sadzie zaczynają rozkwitać, a słońce oświetla twarz. Jednakże kiedyś nie było tam tak przyjemnie. W jednym z pobliskich domów dochodziło do awantur, a rozpacz mieszała się ze złością. Czy bohaterom łatwo będzie uciec przed przeszłością i powierzonymi tajemnicami? 🤔 Przekonacie się, sięgając po lekturę. 🤗

„Twoja tajemnica” to niezwykle prawdziwa powieść, pełna bólu, rozczarowania, lecz także nadziei. Znajdziemy tutaj głęboko skrywane tajemnice, utraconą miłość oraz zdrady w kilku obliczach. Jest to również cenna lekcja, która ukazuje, iż każdy dług prędzej czy później trzeba spłacić, a konsekwencje naszych czynów nie odczujemy sami, lecz także nasi najbliżsi mogą dostać rykoszetem. 🥺

@ilona_golebiewska stworzyła bardzo fajną historię okraszoną lekkimi zwrotami akcji oraz ciekawymi opisami natury. Dodatkowo bardzo dobrze wykreowani bohaterowie sprawiają, że śledzi się ich losy z zapartym tchem. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, jest on niezwykle lekki, dzięki czemu skutecznie wciąga nas w fabule, a co więcej historie Pani Ilony czyta się ekspresowo. Dokładnie za to polubiłam jej twórczość. 🥰

Powyższa książka to lektura rozpoczynająca luźno powiązaną serię. Każda z trzech książek będzie opowiadała losy trzech silnych i przebojowych kobiet. Myślę, że warto spędzić z nimi czas oraz odkryć ich tajemnice. 🙌🏻

Przeczytałam wiele książek autorki. Może nie wywierały na mnie ogromnego wrażenia, ale były przyjemne. Ta pozycja jest najlepsza ze wszystkich książek, które miałam możliwość przeczytać napisanych przez Panią Ilonę.
Znajdziecie tu troszkę rodzinnej tragedii, szczyptę tajemnicy, wielką miłość, życiowe tragedie i sielskie życie. Wydawać by się mogło, że nie da się tego wszystkiego ubrać w logiczną całość, spójną historię. A jednak! Autorka nie tylko wykonała powyższe. Ona zrobiła to tak, że nie mogłam oderwać wzroku od przewracanych stron.
Lubię styl autorki, podobają mi się historie wychodzące spod jej pióra. Są one takie życiowe.
Pięknie pokazane sielskie życie na wsi. Interesowność ludzi, ale również pomocna dłoń, która może zdziałać cuda i zmienić całkowicie nastawienie człowieka.
Z drugiej strony wvielkomiastowe życie, praca w korporacji, to wszystko znam z mojej własnej perspektywy i również przepadałam w tej części opowiadania.
Bardzo dobra książka, zatem nie czekaj, nie zwlekaj, tylko sięgaj i się delektuj.

Ewa ma poukładane życie -mężczyznę, którego kocha nad życie i z którym planuje ślub, oraz świetną pracę. Spełnia się zawodowo, gdyż jest dyrektorem finansowym agencji konsultingowej. Wydawać by się mogło, że ma wszystko, czego potrzebuje do szczęścia, jednak czy aby na pewno? Kobieta w głębi serca skrywa ból, który towarzyszy jej dobrych kilkanaście lat. Przeszłość, którą zostawiła za sobą, nagle zaczyna o sobie przypominać. Jeden telefon, krótka wymiana zdań... Tyle wystarczyło, by demony przeszłości na nowo rozgościły się w jej myślach, zaburzając jej nudną, ale stabilną rzeczywistość. Czy Ewie uda się uciec od przeszłości? A może zachce stawić jej czoła? Jedyne co wiem, to to, że ta sprawa nie będzie jedyną, która pokomplikuje jej dotychczasowe życie...
"Twoja tajemnica" autorstwa Ilony Gołębiewskiej, to historia, która ma w sobie duże pokłady bólu i cierpienia. Skrywa w sobie tajemnice, które nie powinny wyjść na światło dzienne, a przynajmniej nie w tym momencie. Czytając ją, czułam się tak, jakbym to ja była na miejscu bohaterki. Jakby te wszystkie bolesne chwile oddziaływały na mnie i to ja byłabym w ich centrum. Dosłownie... Smutek oplatał mnie niczym pajęcza sieć, z której nie mogłam się wydostać, choćbym nie wiem, jak próbowała. Uczucie, które we mnie narastało podczas czytania, sprawiało, że serce dosłownie mi się zaciskało, a klatka piersiowa zaczynała palić żywym ogniem. I nie, wcale nie przesadzam. Czułam się tak, jakby ktoś leżał na mnie, przygniatał mnie swoim ciężarem, przez co w pewnych momentach brakło mi tchu. Być może to dlatego, że w niektórych sytuacjach utożsamiałam się z bohaterką. Ta książka była dla mnie ciężka... Chciałam dowiedzieć się, co będzie na końcu, jednocześnie nie mogąc jej czytać. A mimo wszystko gdy nadarzała się taka okazja, to od razu brałam ją do ręki i zagłębiałam się w świat bohaterów. Świat, w którym na każdym kroku napotykałam ból, smutek i rozpacz. Tak, były też tutaj te radosne chwile, choćby sama obecność sąsiadki Ewy, która ocieplała tę powieść swoją charyzmą. Jednak w tej powieści nie skupiałam się na wyłapywaniu szczęśliwych momentów, gdyż nie wiedziałam tak naprawdę czego się po niej spodziewać. Bohaterka cały czas miała rzucane kłody pod nogi, więc nie napawało mnie to optymizmem przez większą jej część. Przekładałam strona za stroną i czułam coraz większy smutek, który nie raz sprawiał, że łzy spływały mi strumieniami po policzkach. I tak w kółko, do samego końca, przy którym, choć na chwilę mogłam odetchnąć. Po skończeniu powieści musiałam odpocząć, zająć myśli czymś innym, ponieważ nie byłam w stanie skleić jednego zdania. Ta historia wywołała we mnie mnóstwo emocji, z czego więcej było tych przykrych, jednak to sprawiło, że zagości ona na dłużej w moim sercu...

Dziękuję serdecznie wydawnictwu Muza oraz Autorce za możliwość przeczytania tej bolesnej, ale i potrzebnej książki. Liczyłam tutaj na coś zgoła innego, lecz to, co zastałam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Chciałam przeczytać coś, co będzie radosne i takie na raz, a otrzymałam książkę, która dała mi sporo do myślenia. Polecam ją ogromnie!

• Przeczytane 2022
  • Serie