Znikniesz bez śladu

Wydawnictwo Kobiece
2022-04-27
2022-04-27

Cześć kochani 👋
Dzisiaj przedstawiam wam książkę "Znikniesz bez śladu" której autorką jest Monika Dworak.
W książce poznajemy losy Jonatana i Igi.
Jon po śmierci ukachanej mamy stara ułożyć sobie życie od nowa, lecz podczas porządków mieszkania mamy znajduje stare zdjęcia które zaprzeczają wszystkiemu co dotąd wiedział i wierzył.
Zaskoczony i z szokowany chłopak poztanawia odkryć i poznać prawdę.
Iga Łukasik młoda stażystka która marzy o karierze dziennikarskiej i temacie który dał by jej uznanie i szacunek. Wszystko się zmienia gdy dziewczyna natrafią na sprawa dwóch zagadkowych zaginięć które są powiązane z osobistą tragedią w rodzinie stażystki. Kobieta angażuje się w sprawę i chce je rozwiązać i poznać prawdę.
Jon i Iga nie mający pojęcia o sobie na wzajem różnymi drogami podążają do tego samego celu. Ale czy to co odkryją na końcu, rzeczywistość okaże się prawdą?

Książki zaciekawiła i wciągnęła mnie od samego początku, a z każdą przeczytana strona zagłębiałem się w zagatkową historie której po drodze odkrywamy kilka sekretów skrywanych przez strach od lat,które pomagają nam zrozumieć ta historie którą do samego końca jest tajemnicza i zagatkowa. Czytanie tej książki sprawiło mi wiele przyjemności i miła spędziłem z nią czas.

Autorka w ciekawy i zagatkowy sposób opisuje nam historie którą wciąga nas do samego końca.
Jest to moje pierwsze spotkanie z Panią Monika które uważam za udane i na pewno nie ostatnie.
Polrcam

Cześć kochani 👋
W książce poznajemy losy Jonatana i Igi.
Zaskoczony i z szokowany chłopak...

Pierwsze spotkanie z tą autorką, ale nie zawiodłam się. Bardzo ciekawa historia, którą warto przeczytać. Na pewno sięgnę jeszcze po książki tej pisarki.

Słaba nijaka,o kolejnej biednej dziewczynie. Której się nic w życiu nie układa. Książka o, której się szybko zapomni.

Bardzo dobry kryminał, akcja rozgrywa się oczami 3 różnych osób w różnym czasie.
Dzieci z bidula z marzeniami, ganster, młodzieńcza ale i poważna miłość oraz ciąża.. i całe losy potoczyły się dlatego że kobiety chciały ochronić dziecko, ale czemu wybrały akurat tak pokręcona drogę?

Końcówka mnie trochę rozczarowała bo to takie lekko niemożliwe a można to było ładnie pociągnąć 😅

Ciekawa książka, w sam raz na niedzielne popołudnie i wieczór.
Pozornie można się domyślić pewnych faktów, zainicjowanych na początku, ale czy na pewno?
Autorka udanie stosuje cliffhangery, co niewątpliwie podnosi poziom powieści i napędza czytelnika.
Minusem są za to zbyt rozbudowane opisy, czy też przemyślenia bohaterów, kosztem zbyt małej ilości dialogów.

Ciekawa książka, w sam raz na niedzielne popołudnie i wieczór.

Jonatan pogrążony w żałobie po nagłej śmierci ukochanej matki nie może sobie poradzić chociaż próbuje żyć dalej. W końcu po 3 latach od śmierci mamy postanawia wraz ze swoją przyjaciółką uprzątnąć mieszkanie. Podczas segragaci rzeczy znajdują jedno zdjęcie które naszemu bohaterowi wywróci życie do góry nogami.

W tym samym czasie Iga młoda stażystka w miejscowej gazecie marzy o wielkiej karierze. Musi zdobyć temat na pierwsze strony gazet. Po sugestii starego wyjadacza po fachu, trafia do archiwum w poszukiwaniu tematu dla siebie i tak trafia na sprawy dwóch nierozwiązanych zagnieć, które są powiązane z jej rodzinną tragedią z przed lat.

Moje pierwsze spotkanie z piórem autorki uważam za ciekawe. Chociaż książka nie rzuciła mnie na kolana, to jednak nie można jej w zasadzie niczego zarzucić.
To raczej taka lekka historia, czy z gatunku
domestic noir moim zdaniem nie do końca.

Akcja płynna, toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych. Ten zabieg sprawdził się tutaj idealnie. W końcu tajemnice z przeszłości grają tutaj główną rolę. Bohaterowie wykreowani świetnie.
Postać Jonatana i zarówno Igi dążących do celu perfekt.

Autorka ma bardzo ciekawy styl.
Ale pomimo ekscytującej fabuły jakoś tak nie potrafiłam się wciągnąć. Dla mnie to bardziej powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym, czyli w zasadzie z domestic noir coś tam jest.

W tym samym czasie Iga młoda stażystka w miejscowej gazecie...

W powieści autorka zastosowała dwa główne wątki, które się wzajemnie przenikają. Jeden to Jonatan i jego poszukiwania, aby poznać swoją tożsamość. Obok niego dziennikarskie śledztwo stażystki Igi, która chce zabłysnąć dobrym materiałem do pisma. Na warsztat bierze dziwne zniknęcia sprzed lat. Oba wątki zbiegają się na w końcówce powieści. Wszystkie wyjaśnienia tkwią w tym co działo się wiele lat wcześniej. Czytelnik po kolei dostaje informacje, co działo się w przeszłości w życiu Alicji i Justyny. Autorka na zmianę stosuje dwie płaszczyzny czasowe, tą sprzed trzydziestu lat obok tej, która dzieje się wspólcześnie. Akcja dzieje się powoli. Zakończenie trochę przekombinowane, mało realne.

Po śmierci matki lekarki, pogrążony w żałobie syn decyduje się posprzątać mieszkanie. Wśród pudełek znajduje zdjęcie z 27 urodzin swojej rodzicielki wywołuje to zwrot o 180 stopni.
Co ukrywała Justyna? Zapraszam do lektury.

Co ukrywała Justyna? Zapraszam do lektury.

Zapowiadało się ciekawie od początku, czytało się dobrze ale końcówka mimo, że zaskakująca w pewnych kwestiach, raczej słaba, troszkę przekombinowana...

Bardzo mało się tam dzieje,jak dla mnie przeczytasz i zapomnisz:)

Bardzo mało się tam dzieje,jak dla mnie przeczytasz i zapomnisz:)

• Przeczytane 2022
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Brak Legimi A
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Znikniesz bez śladu