Najlepszy opiekun

Okładka książki Najlepszy opiekun Holly Webb
Okładka książki Najlepszy opiekun
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2021-10-13
2021-10-13
Maciej Drewnowski
#literaturadladzieci #książkidladzieci #zaopiekujsięmną

Niby książka dla dzieci,ale moim zdaniem to ze strony autorki dojrzała opowieść o miłości, przyjaźni i tym że trzeba sobie radzić, a nawet szybko dojrzeć w trudnych czasach, co jest przedstawione z innej perspektywy. Ukazane są też tam takie wartości jak współczucie, dobroć, a nawet stawienie czoła trudnościom i problemom. Czytając tę opowieść możemy się też nauczyć, że ludzie w środku są inni, niż mogą się wydawać w rzeczywistości. Ciekawe jaką rolę odegra tam pewne czworonożne zwierzę?

Super książka, bardzo mi się podoba. A szczególnie fajny w tej książce był Piorun dzielny pies. 🐶 🐕 Więcej o tym nie zdradzę bo niektórzy tego jeszcze nie czytali. Ale naprawdę książka super. A w ogóle z tego "Zaopiekuj się mną" to są niektóre książki, gdzie bohaterowie przenoszą się w czasie i mają różne przygody. Polecam 👍👍👍

To opowieść o dziewczynce imieniem Tola, która podczas podróży pociągiem przenosi się do czasów swojej prababci. Dziwne wydarzenia sprawiają, że Tola odkrywa iż jest swoją prababcią, która podczas wojny wyrusza wraz z braćmi na wieś, aby bezpiecznie przeczekać trudny okres. Tam pierwszy raz spotyka psa, który do złudzenia przypomina obecnego psa prababci.
Książka opisuje bardzo trudne i smutne uczucia związane z wojną. Rozstanie, tęsknota, strach. Realia, które obecnie wydają się odległe i aż niemożliwe. Ale to również ciepła opowieść, w której bohaterem jest bardzo oddany pies, Piorun.
Ciekawa opowieść dla trochę starszych dzieci, pokazująca jak oddanym i wiernym przyjacielem oraz opiekunem potrafi być pies!

Książka opisuje...

Książki Holly Webb z serii Zaopiekuj się mną bezsprzecznie podbiły serca moich córek, dlatego wciąż sięgamy po kolejne pojawiające się na rynku tytuły. Tym razem przenieśliśmy się w czasie o wiele wiele lat wstecz za sprawą opowieści o sympatycznym i bardzo mądrym owczarku z publikacji pt. "Zaopiekuj się mną. Najlepszy opiekun" dostępnej teraz w nowej okładce...

Główną bohaterką książki jest Tola. Dziewczynka bardzo chciałaby spędzić przedświąteczny czas u babci i prababci jednak jej mama musi zostać w pracy. Po zastanowieniu Tola decyduje się więc pojechać do nich wcześniej sama. Zamierza przy okazji poprosić prababcię aby opowiedziała jej o tym jak żyło się ludziom w czasie II wojny światowej, gdyż musi przygotować do szkoły projekt na ten właśnie temat. W pociągu dzieje się jednak coś niezwykłego. Dziewczynka zasypia i budzi się w zupełnie innym świecie. Wciela się w nim w postać swojej prababci, która nosiła to samo imię co ona i wraz z braćmi dociera do niewielkiej wioski. Tam cała trójka trafia pod opiekę samotnego farmera, który chociaż zamierzał początkowo zaopiekować się tylko jej braćmi zmienił zdanie za sprawą swojego owczarka. Pies od pierwszej chwili polubił Tolę. Nie pozwolił farmerowi na pozostawienie jej, więc ten w końcu zgodził się przyjąć pod swój dach również dziewczynkę...

Sięgając po lekturę dzieci nie tylko przeczytają ciekawą opowieść o niezwykłej przygodzie Toli, ale również poznają wiele ciekawostek związanych z trudami życia w czasie wojny jak i przyjrzą się bliżej ówczesnemu życiu na wsi. Poznają też mądrego i wiernego owczarka, który czuwał nad bezpieczeństwem swojego właściciela, ale również dzieci, którymi farmer postanowił się zaopiekować...

Jeżeli chodzi o przygodę Toli to zdecydowanie czytało się ją bardzo przyjemnie. Okazała się wyjątkowo wciągająca i pouczająca. Fabuła jest naprawdę ciekawa, chociaż trochę fantazyjna, gdyż rzeczywistość miesza się w niej ze snem. Jest jednak tak realna, że zupełnie się tego nie zauważa. Przygoda dziewczynki zarówno w czasie współczesnym jak i kiedy w swoim śnie cofnęła się w czasie jest bowiem jak najbardziej przyziemna.

Dzieci zapewne ucieszy fakt iż lektura opatrzona jest czarno - białymi naszkicowanymi ilustracjami, które goszczą co jakiś czas na jej kartach. Co równie ważne czytanie ułatwia też dużych rozmiarów czcionka, która z pewnością zachęci dzieci do samodzielnego sięgnięcia po książkę.

Myślę, że lekturę mogę polecić wszystkim dzieciom. Z pewnością historia Toli i cudownego psiego opiekuna warta jest uwagi i poświęcenia jej wolnej chwili, których ze względu na długie chłodne wieczory żadnemu maluchowi nie powinno zabraknąć ;)

Główną...

Ta opowieść opisuje świetnie jak bardzo inteligentne są psy. :))

Ta opowieść opisuje świetnie jak bardzo inteligentne są psy. :))

Cudowna opowieść z II wojną światową w tle i Piorunie, co inteligentniejszy był od niejednego człowieka. Najlepsza książeczka pani Webb jaką dane mi było do tej pory przeczytać. Polecam!

• Przeczytane w 2018
  • Zaopiekuj się mną
  • Hania czyta
  • Kupiłam B

Dodaj cytat z książki Najlepszy opiekun