Świnka zwana Truflą

2019-01-01
2019-01-01
Ewa Kleszcz
świnka wieś Anglia

„Świnka zwana Truflą” Helen Peters. To opowieść o cudownej, małej dziewczynce imieniem Jasmine, która mieszka wraz rodzicami i rodzeństwem na Dębowej Farmie. Gdzie pewnego dnia ratuje od śmierci, nowonarodzoną malutką, bezbronną świnkę, której nadaje imię Trufla. Od tego momentu zaczynają się niesamowite przygody Jasmine, świnki i wszystkich innych domowników, zarówno tych w domu jak i na całej farmie. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, czy świnka zostanie z Jasmine, i jak potoczą się jej losy w Dębowej Farmie.
Ta opowieść, jest idealna dla każdego dziecka, które marzy o zwierzątku/ach, które lubi się nimi opiekować i być może w przyszłości planuje zostać weterynarzem, opiekunem zwierząt, założycielem hotelu dla porzuconych i bezbronnych lub jakakolwiek inną aktywnością związana ze zwierzętami. A dlaczego? Dlatego, że na przykładzie tej małej dziewczynki, można zobaczyć na czym polega empatia, szacunek do zwierzątka, odpowiedzialność za niego i opieka nad nim. Co wcale nie jest takim łatwym zadaniem, zwłaszcza dla dziecka. Jasmine całym swym sercem i oddaniem opiekuna się świnką, karmi, dba, leczy. Szanuje i „rozumie” jej potrzeby. A to jest bezcenna umiejętność, w przypadku posiadania zwierzątka.
Uzupełnieniem opowieści, są piękne czarno - białe rysunki, trafiające bardzo do serca i napewno mają wpływ na przyjemne czytanie. Duża czcionka pozwala na samodzielne czytanie starszym dzieciakom. Polecam, bo naprawdę warto, nawet samemu przeczytać, a zobaczycie, że obudzi się w Was miłość do słodkiej, różowej świnki.

Razem z synkiem (6lat) przeczytaliśmy książkę w ciągu jednego dnia. Nie mogliśmy się od niej oderwać. Polecamy gorąco wszystkim miłośnikom zwierzat

Bardzo urocza książka. Czytało się ją z przyjemnością. W środku książki znajdują się także piękne ilustracje, które jeszcze bardziej umilają czytanie.

• Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Serie