Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności

Okładka książki Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności Carl Wilkinson
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Carl Wilkinson
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Wydawnictwo: Znak emotikon Seria: Myśli, Które Zmieniły Świat popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Myśli, Które Zmieniły Świat
Znak emotikon
2022-02-28
2022-02-28
Piotr Pieńkowski
Inne

Spięte w streszczenie najważniejsze teorie fizyki. Fajne, ciekawe ale największym atutem jest wygląd i obrazki. Super. Minus to wielkość.

Świetny łącznik pomiędzy Tobą, a zrozumieniem podstaw z zakresu fizyki, a jeżeli jesteś rodzicem to świetny łącznik pomiędzy Tobą, Twoim dzieckiem, a nauką.

Bardzo dobrze się przy tej książce bawiłam. Jest to zmaterializowanie powiedzenia: "przyjemne z pożytecznym". Jest to tym trudniejsze do zrealizowania, kiedy chodzi o tak skomplikowane i trudne do zrozumienia pojęcia, jakimi są tematy fizyki i rozważań czy udowodnień Alberta Einsteina.

Trafiony sposób na chęć poznania tego, jak działają rzeczy, które nas otaczają i które mają wpływ na każdą sekundę naszego życia. Bardzo polecam!

To wspaniały picturebook, który zawiera mnóstwo informacji na poruszany temat. To ciekawa lektura, która odkrywa przed dziećmi świat nauki poszerzając ich wiedzę rozbudzając ciekawość i głód nauki. Bohater tej opowieści Albert Einstein to genialny fizyk kojarzony chyba przez wszystkich dzięki swoim wybitnym osiągnięciom w dziedzinie nauki. Naukowiec został nagrodzony Nagrodą Nobla 100 lat temu w 1921 roku. W swoich czasach był chyba popularniejszy niż niejeden youtuber czy tiktoker - tak, takie były wtedy czasy. ☺️ Napisano o nim wiele ciekawych książek, ale jeśli chodzi o dzieci, to ta książka zawiera wszystko to, co najważniejsze. Autor książki Carl Wilkinson w zrozumiały sposób tłumaczy w niej najbardziej skomplikowane zagadnienia z dziedziny fizyki na przykład słynne równanie Einsteina: E=mc2, które na zawsze zmieniło świat. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/05/mysli-ktore-zmieniy-swiat-teoria.html

Ta książka to kosmos! ☄️ Jestem zachwycona ♥️.
Jest ogromna i wyjątkowo piękna! Jak ją tylko zobaczyłam, zaniemówiłam z wrażenia 😱 👀.

"Teoria względności" jest propozycją czytelniczą, dla młodszych czytelników, która przybliża nam różne zagadnienia fizyczne. Jest napisana w bardzo przystępny sposób, co jest według mnie bardzo ważne. Znajdziemy w niej również ciekawostki na temat samego noblisty, jednego z największych fizyków - Alberta Einsteina.

Poruszone zagadnienia dotyczące siły ciężkości, paradoksu bliźniąt, czy teorii względności zostały świetnie przedstawione i opisane.

Szata graficzna i ilustracje przyprawiają o zawrót głowy. Dawno nie widziałam tak pięknej książki. Będzie świetnym pomysłem na prezent. Książka jest proponowana dla dzieci w wieku 9+, ale rekomenduje ją również dorosłym.

Polecam. Jestem pewna, że nie jedną osobę zachwyci ☺️.

Ta książka to kosmos! ☄️ Jestem zachwycona ♥️.

„Teoria względności” jest wielka. Dosłownie, gabaryt tej książki sprawia, że nie mieści się na moim regale. Znalazłem jej miejsce w pokoju dziecka, skąd notorycznie podkradam. Bo „Teoria” jest wielka także treścią.

Einstein powiedział, że jeżeli nie potrafisz wyjaśnić czegoś w prosty sposób, to tak naprawdę tego nie rozumiesz. Trochę kiepsko to o mnie świadczy. Bo gdybym miał uczciwie przyznać, czy potrafię prosto i zgrabnie wyjaśnić prawo ciążenia, albo teorię względności, to… no właśnie.

Dlatego z ochotą przerzucam kartki, bo takie usystematyzowanie wiedzy dobrze mi zrobi. Einstein był niezwykle ciekawą postacią, a jego wkład w rozwój nauki i cywilizacji nie podlega dyskusji. Książka ma postać albumu, w którym biografia splata się z naukowymi odkryciami. Informacje okraszone są naprawdę pięknymi ilustracjami, pod tym względem duży plus.

Pięknie wydana książka, na dodatek w dużym formacie. Idealnie nada się dla najmłodszych czytelników, którzy są łakni wiedzy.

Carl Wilkinson w klarowny i przystępny sposób tłumaczy najbardziej zawiłe zagadnienia z dziedziny fizyki.

Siła ciężkości wytłumaczona została na podstawie eksperymentu ze spadającym jabłkiem. Poza tym dzieci dowiedzą się więcej o czasie, przestrzeni, świetle oraz względności.
Bardzo ciekawy omówionym doświadczeniem jest rozszczepienie białego światła na różne kolory - świetne ilustracje, które wzbudzają ciekawość.

Jeśli jesteście ciekawi czym jest paradoks bliźniąt oraz dlaczego podróże w czasie są możliwe? Sięgnijcie po tę pozycję.

Chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o Albercie Einsteinie, człowieku który w swoich czasach bil rekordy popularności, których pozazdrościł by mu niejeden aktor, polityk czy youtuber. Dziś kilka słów o jego dokonaniach, o których możemy poczytać w książce z serii „Myśli, Które Zmieniły Świat”. To pięknie wydany picturebook, który przybliży dzieciom trudne zagadnienia i pokaże jakie to może być fascynujące.

Tak jak Mikołaj Kopernik wstrzymał słońce, ruszył ziemię tak Albert Einstein zrewolucjonizowal naukę.

Jeśli tak jak ja nie przepadaliscie w szkole za fizyką, to sięgając po tą książkę zmienicie zdanie na jej temat. Takie zagadnienia jak sila ciężkości, czas, przestrzeń, świetło oraz względność, nie będą już Was odstraszać, a zaszczepią nutkę ciekawości. Autor przedstawil też jak bardzo teorie Einsteina zmieniły dotychczasowe postrzeganie wielu rzeczy i jak duży wpływ miały na naukę i rzeczywistość. W książce znajdziemy dokładny opis nie tylko teorii względności, ale i artykułów od których opublikowania wszystko się zaczęło.

Przepiękna szata graficzna, ilustracje, od których nie idzie oderwać wzroku, a to wszystko z ilością informacji, która jest świetnie wywarzona. Kochani jeśli macie ochotę zgłębić wiedzę na temat tego jak nauka wpływa na życie zwykłych ludzi, to zachęcam do poznania tej wyjątkowej książki.

Seria książek Myśli, które zmieniły świat, skierowana jest do uczniów oraz wszystkich zainteresowanych przygodą z nauką. Dotychczas w ramach serii poruszone zostały odkrycia Karola Darwina, wielkich filozofów oraz przybliżono teorię względności Alberta Einsteina.

E = mc2 to chyba najbardziej znane równanie na świece, które zmieniło oblicze współczesnej fizyki. Albert Einstein to najwybitniejszy fizyk i laureat Nagrody Nobla, którą otrzymał za teorię względności. To właśnie jej poświęcona jest najnowsza publikacja Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności. Na zaledwie sześćdziesięciu czterech stronach znajdziemy dwadzieścia cztery rozdziały, które poruszają między innymi takie zagadnienia jak, siła ciężkości, czas, paradoks bliźniąt, kształt wszechświata, względność, światło, czy dylatacja czasu. Wszystko po to, aby jak najlepiej przybliżyć teorię wielkiego naukowca.
Książka jest bogato ilustrowana i dopełnia całości poprzez ukazanie niektórych eksperymentów fizycznych jak np. zagwozdkę z drabiną w stodole. Autorzy dobrali odpowiednią dawkę wiedzy, ciekawostek i przedstawili je w przystępny dla młodego czytelnika sposób. Dzieci i młodzież naprawdę potrafią wiele już zrozumieć, wszystko zależy od tego, jak zostanie im to przestawione.

Brytyjski duet oczarował nie tylko mnie, ale i nasze dzieci. Niestandardowy rozmiar (37,5 cm x 27,5 cm),twarda oprawa, stonowana kolorystyka, naukowe wyjaśnienia i przykłady przybliżają nam postać Alberta Einsteina, jak dochodził do swoich odkryć, jak jego odkrycie wpłynęło na jego popularność i sławę, jak jego nauka wpłynęła na nasz dzisiejszy świat.

Od zawsze uważam, że mam ścisły umysł. W szkole lubiłam rozwiązywać zadania, uczyć się wzorów. Nie przepadałam za czytaniem kolejnych wierszy czy też uczeniem się o starożytnym Egipcie. Z wiekiem zaczęłam szukać ciekawostek w książkach popularnonaukowych. Okazały się być pożytecznym źródłem wiedzy. Po przeprowadzeniu kilku zajęć z uczniami, zaczęłam rozglądać się za ciekawymi książkami dla dzieci. Najbardziej interesowały mnie te, które przedstawiały jakąś wiedzę właśnie z przedmiotów ścisłych. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności”.

Wydaje mi się, że prawie każdy słyszał o Albercie Einsteinie, ale spora część z tych osób nie potrafi powiedzieć, co dzięki niemu zawdzięczamy. Postać ta się kojarzy z dużym intelektem, zdjęciem z wystawionym językiem oraz z równaniem E=mc2. Jednak to nie są jedyne osiągnięcia Einsteina. Z książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności” możemy się dowiedzieć co takiego jeszcze głosił Albert, do jakich wniosków doszedł. Na jakim poziomie była rozwinięta nauka te sto lat temu, kiedy żył sławny fizyk. Moim zdaniem wiedza została przekazana w naprawdę przystępny sposób. Uważam, że z tej książki skorzystają mali czytelnicy jak i ich rodzice, gdyż znajdziemy w niej podstawowe informacje z fizyki o których mogli już zapomnieć, a czasem warto wiedzieć jak działa świat.

Jestem zachwycona wydaniem książki „Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności”. Duży format, który ciężko zmieścić na półce regału, ale zawiera genialne rysunki. Do tego niewielka ilość tekstu, ale w przystępny sposób przekazująca najważniejsze informacje. Na pewno sięgnę po kolejne części tej serii. Mam wrażenie, że i ja się czegoś z nich nauczę.

Książki naukowe dla dzieci, jesteście na tak czy nie?
Kurczę, powiem wam, że dawno nie miałam takiej pozycji w rękach. Co tu dużo mówić, czasy beztroskiego dzieciństwa się już dawno skończyły. Dlatego powrót do takiej literatury przywołał wiele bardzo miłych wspomnień, gdy to jeszcze rodzice czytali mi książki z tego właśnie gatunku, bo jako nieletni człowiek mój głód świata był ogromny. Z perspektywy czasu wiem, że szukałam sobie wtedy tematów które zostaną ze mną na dłużej. I wiecie co?
Żałuję, że wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z książką ze zdjęcia. Kto wie, a może dzisiaj byłabym fizykiem. 🤔

'Teoria względności' to tytuł, który przybliża nam życie jednego z najwybitniejszych fizyków na świecie i w bardzo ciekawy, ale zarazem przystępny sposób tłumaczy wiele skomplikowanych zagadnień.
Najbardziej jednak mnie zaskoczyło to, iż oprócz pojęć stricte związanych z tą dziedziną nauki powieść ta przybliża nam historię świata i zasad, które kiedyś w nim panowały.
Oprócz tego możemy w niej znaleźć cudowne ilustracje, które pozwalają lepiej zrozumieć przedstawiane tematy a na dodatek mamy okazję poznać kilkanaście (albo nawet i kilkadziesiąt) ciekawostek, które i dorosłego czytelnika potrafią zaskoczyć.

Bardzo się cieszę, że na rynku pojawiają się takie książki. Są one naprawdę bardzo ważne, ponieważ intrygują i pobudzają do dalszego zgłębiania wiedzy przez najmłodszych czytelników.

Bonusowa ciekawostka dla wytrwałych:
A wiecie, że aktualnie jednym z najwybitniejszych żyjących fizyków jest Brian Cox? Co ciekawe jego fascynacja tą nauką zaczęła się właśnie od... książki Carla Sagana. Jak więc widać - warto pobudzać w najmłodszych głód wiedzy! 🤩

Książki naukowe dla dzieci, jesteście na tak czy nie?

• Dla dzieci
  • Popularnonaukowe
  • Chcę kupić
  • Biblioteka Tatrzanska 63
  • Kupić
  • Serie

Dodaj cytat z książki Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności