Daisy Jealousy

Kotori
2022-01-28
2022-01-28
Anna Piechowiak
Okruchy życia Romans Josei Artyści +18 Nagość Seks Japonia Współczesność Realizm Shounen-ai/yaoi

Bardzo ładna i dopracowana kreska, bogate i zagospodarowane kadry, dużo rastrowania, aż trochę przesyt jak na mangę z tej kategorii. 18+ ale niewiele scen, tie trochę hm, ciepłe kluchy? Wątek przewodni spoko, dość niestandardowy, modelowanie 3D :)

Diasy Jeloust to manga z naprawdę śliczną okładką i ciekawym zarówno tytułem jak i opisem. Tytuł od razu Nam sugeruje, że będzie to opowieść o zazdrości, więc byłam ciekawa czy ten motyw zostanie dobrze przedstawiony.
Na samym początku miło się zaskoczyłam tym, że pierwszy rozdział został poświęcony back story bohaterów, tym samym wprowadzając nas w fabułę oraz ich zachowania.
Często w BL'kach zachowania się powtarzają i można sporą część akcji przewidzieć ale motyw zazdrości nadał temu tytułowi powiewu czegoś nowego. Manga sama w sobie nie byla zła ale nie była też szałowa - po prostu przeciętniak. Momentami sceny zazdrości były wyolbrzymione i nabierały charakteru chorobliwej, toksycznej zazdrości. Sporym minusem tego tytułu było z pewnością spora ilość kartek, gdzie były czysto informatyczne informacje. Dużo teorii o grafice komputerowej, procesach tworzenia.. a nie tego oczekujemy, decydując się na BL'kę.
Dlatego też to jest spory minus tego tytułu, poza tym kreska śliczna i trochę inny temat niż zawsze, za co ma u mnie plusa

6/10

Po pierwsze - ujęła mnie okładka, jest po prostu śliczna i cudna. Piękna kolorystycznie, świetnie zakomponowana oraz zupełnie nijak mająca się do środka.
Okładka zapowiada pełną wzruszeń i namiętności historię, może w tonacji jesiennej. W rzeczywistości to dość ciężka historia obsesyjnej zazdrości. Co ciekawe zazdrości nie o kogoś, nie o tego trzeciego (bo de facto tego trzeciego nie ma),tylko o talent i umiejętności. Musicie przyznać, że jak na yaoi to dość ciekawe podejście. Ciekawe jest też środowisko w jakim dzieje się akcja - grafików komputerowych. Nie znam się na tym za bardzo, ale mam wrażenie, że tło zawodowe zostało przestawione rzetelnie i ciekawie. Plusem jest słowniczek pojęć na końcu, przekładający słownictwo z informatycznego na nasze.
Manga jest od 18 lat, i trzeba przyznać że słusznie. Bohaterowie nie są dziećmi, ich związek to nie tylko trzymanie się za rączki, a seks jest pokazany dokładnie i odpowiednio namiętnie ze szczątkową cenzurą. Poza tym ich problemy mogą nie trafić do młodzieży.
Generalnie mangę polecam - nie jest wybitna i zmieniająca życie, ale to bardzo solidny kawałek obyczajowej historii dla starszych czytelników. Ja jestem na tak.

Pierwsza manga, przy której tak się nudziłam :/ zwykle czytam mangi na raz, ale ta zajęła mi kilka dni.
Sceny erotyczne sprawiły, że opadła mi szczęka, po prostu szok. Tyle już lat czytam te gejowskie komiksy i to jest pierwszy, który jest tak odważny, dosłownie wszystko tam jest pokazane.
Nie ma ani jednej według mnie romantycznej sceny, ewentualnie jeden moment można podpiąć pod kategorię "słodkie".
Mocny średniak ://

1931

Manga o grach, więc przypomniał mi się "Tokyo Toy Box". Ale wersja yaoi. Jest kilka scen, ale cenzura, więc szału bez.

Manga o ładnej kresce, z ciekawą historią, bez powielania większych schematów. Obaj bohaterowie bardzo sympatyczni, rozwój relacji między nimi rozgrywa się w bardzo dobrym tempie - choć jest to jednotomówka, nie odniosłam wrażenia, że relacja rozwija się na łeb, na szyję. Ogólnie jeden z lepszych tytułów BL.

Kolejna dobra manga od tej autorki. Relacja pomiędzy bohaterami rozwija się w swoim tempie co bardzo mi się podobało.

• Manga
  • Mangi