Ryzykowna miłość

Okładka książki Ryzykowna miłość Paula Ciulak
Okładka książki Ryzykowna miłość
Paula Ciulak Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Zakochani w mafii (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zakochani w mafii (tom 2)
Ryzykowna miłość
Dlaczemu
2022-01-12
2022-01-12

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Ryzykowna miłość
Seria: Zakochani w mafii
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @_dlaczemu
📖

Relacje Zeili i Kysona coraz bardziej się komplikują, a nowe informacje, które wychodzą na jaw, wcale niczego nie ułatwiają.
A gdyby tego było mało niespodziewanie pojawia się pierwsza miłość Zeili.
Jak poradzi sobie ze swoim byłym oraz jego tajemnicami?
Czy historia jej rodziny, która wcale nie jest taka prosta, będzie miała wpływ na jej przyszłość?
W co wplatał się jej brat?

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5/5

❤️Moja opinia❤️

Zeila wiele straciła w przeszłości, jak i wiele wycierpiała, a mimo tego znalazła w sobie dość siły, aby przetrwać. Nie poddała się i wciąż walczyła. Jest silna i ma swoją upór. Jest również waleczna. Potrafi zawalczyć o coś albo kogoś, kto jest dla niej ważny.

To trauma, porzucenie i krew ukształtowały Kysona na niezwyciężonego i bezwzględnego człowieka, który z łatwością potrafił mścić się na wrogach. To mężczyzna, który ma dwa oblicza. Względem Zeili jest łagodny i kochający, ale gdy przychodził czas na porachunki z wrogami, potrafi być bezwzględny, okrutny niczym demon.

Drugi tom serii, w której królują Zeila i Kyson.
Już na samym początku autorka pokazuje nam, że nawet ci najtwardsi - w tym przypadku szef mafii - w obliczu wyrządzonej krzywdy bliskiej osobie, czują strach, bezsilność, smutek i jednocześnie złość.
Wydawać by się mogło, że skoro Kyson jest szefem mafii, nie będzie bał się niczego i zawsze będzie wiedział, co zrobić. Nic bardziej mylnego. Jest on nie tylko szefem mafii, ale i człowiekiem i również jego tak jak każdego człowieka może czasem dopaść niepewność i bezsilność. Więc czego boi się Kyson? Tego, że mógłby stracić swoją ukochaną - Zeilę. Ale czy jest to dobry powód do tego, aby mieć przed nią sekrety? Czy zdecyduje się zabić w obawie o utratę dziewczyny?
W tej części dostaniemy to, czego w romansach mafijnych nie brakuje, a czego brakowało w pierwszym tomie, a mianowicie rozlew krwi. W Kysonie budzi się demon, który dzięki Zeili został na jakiś czas uśpiony, lecz teraz żąda on krwi tych, którzy zagrażają Kysonowi nie tylko w mafii czy w interesach, ale również w życiu prywatnym, miłośnym, rodzinnym.
Kłamstwa, sekrety, tajemnice, a im więcej pytań tym mniej odpowiedzi. Czy Kysonowi i Zeili uda się je poznać? Czy rozwikłają wszystkie zagadki, jakie na ich drodze postawi los?
Znajdziecie tu również kilka rozdziałów dzięki, którym możemy przyjrzeć się przeszłości naszych głównych bohaterów, choć głównie Zeili.
Po co po tylu latach wrócił Zane? Jak wyglądała przeszłość Zeili, której ważnym elementem był właśnie on? Jaki był powód jego zniknięcia?
Czy Zeila poradzi sobie z przeszłością, na którą natrafia na prawie każdym kroku?
Przy poznawaniu historii Zaili i Kysona zdecydowanie nie można się nudzić.
Autorka zapewnia czytelnikom dużą dawkę emocji oraz dokłada coraz to nowsze puzzle do układanki, która wcale nie jest taka mała. Można mieć nadzieję, że w trzecim tomie wszystko się wyjaśni i ciekawość czytelników zostanie w pełni zaspokojona. A jak poradzą sobie z tym wszystkim Zeila i Kyson? Co jeszcze przygotowała dla nas autorka? Tego dowiecie się, sięgając po trzeci i zarazem finałowy tom serii Zakochani w mafii, którego recenzja u mnie już niedługo.

Autorce @paulaciulak.autorka dziękuję za zaufanie ❤️❤️
A wydawnictwu @_dlaczemu za egzemplarz do recenzji ❤️❤️

❤️Cytaty❤️

🍷Życie za­wo­dzi, los kła­dzie kłody pod nogi, je­dy­ne, co można zro­bić, to prze­trwać.
Być sil­niej­szym niż de­mo­ny na dro­dze, prze­kształ­cić mrok w świa­tło, ko­chać ponad chaos, wal­czyć, choć­by z całym świa­tem.
[…]
Życie to walka, je­dy­na, która jest cze­goś warta.

🍷W ich świe­cie wszyst­ko ozna­cza­ło dużo wię­cej: życie, śmierć, cier­pie­nie, stra­tę, na­mięt­ność… Pie­przo­ne wszyst­ko, czego prze­cięt­ny czło­wiek sobie nie wy­obra­żał. Ból był moc­niej­szy, ale i mi­łość była sil­niej­sza.

🍷Przy­wy­kła do tego, że jej życie nie było nor­mal­ne, choć ostat­nio zo­sta­ły prze­kro­czo­ne wszyst­kie gra­ni­ce. Mimo to wła­śnie w tym sza­leń­stwie była jakaś magia. Choć bała się i chcia­ła uciec, za nic nie za­mie­ni­ła­by tego życia na nic in­ne­go.

🍷Praw­da była za­bój­czą bro­nią, która mogła ura­to­wać, ale też znisz­czyć.

🍷De­mo­ny, ukry­te w jego duszy, miały nisz­czy­ciel­ską siłę i żad­nych za­ha­mo­wań, do tego nawet one były za­ko­cha­ne w Zeili, dla niej mogły spa­lić świat.

🍷Praw­da. To wła­śnie ona od­da­la­ła ich od sie­bie i zbli­ża­ła, za­da­wa­ła rany i koiła ból. W jaki spo­sób mogła wy­rzą­dzać takie szko­dy i jed­no­cze­śnie ra­to­wać? Praw­da była cho­ler­nie prze­wrot­na.

🍷Każdy miał jakąś prze­szłość, bo­le­sne wy­da­rze­nia, które za­ko­pał głę­bo­ko w pa­mię­ci, wy­da­rze­nia, które zmie­ni­ły go na za­wsze. Tylko jak dużo ta­kie­go ba­ga­żu mogła nieść jedna osoba?

🍷– Dla mnie nie ma rze­czy nie­moż­li­wych.
– Zwłasz­cza gdy cho­dzi o nią.
– Wła­śnie.

🍷Zwy­kłe życie mogło być spo­koj­niej­sze, bez­piecz­niej­sze, ale ona po­trze­bo­wa­ła ad­re­na­li­ny, ry­zy­ka. A przede wszyst­kim – jego.

🍷Jak to się mówi, na woj­nie i w mi­ło­ści wszyst­kie chwy­ty są do­zwo­lo­ne, a życie w mafii samo w sobie było nie­koń­czą­cą się wojną.

🍷Fa­ce­ci. Wciąż nie umia­ła ich roz­gryźć. Przy­da­ła­by się jakaś in­struk­cja ob­słu­gi, naj­le­piej z kartą gwa­ran­cyj­ną w pa­kie­cie.

🍷Uwo­dzi­ciel­ski dia­beł, w dro­gim gar­ni­tu­rze i z mi­lio­na­mi na kon­cie, za któ­rym oglą­da­ły się ko­bie­ty.

🍷Kyson z re­gu­ły był nie­uf­ny, szcze­gól­nie wobec wro­gów, i za­zwy­czaj do­brze na tym wy­cho­dził. Lu­dzie uda­wa­li, kła­ma­li, oszu­ki­wa­li, ra­ni­li. Dla­te­go trzy­mał ich na dy­stans. To, że do­pu­ścił do sie­bie Zeilę i Ja­so­na, nie zna­czy­ło, że zmie­nił sto­su­nek do ca­łe­go świa­ta. Zde­cy­do­wa­nie nie.

🍷W związ­ku Ky­so­na i Zeili nie bra­ko­wa­ło se­kre­tów, które wcale nie wy­ni­ka­ły z braku za­ufa­nia, lecz z tro­ski, bólu i nie­umie­jęt­no­ści po­ra­dze­nia sobie z prze­szło­ścią.

🍷Po­śród mroku, cha­osu i prze­mo­cy zna­lazł dia­ment, który swoim bla­skiem od­stra­szał de­mo­ny i po­zwa­lał mu znowu być szczę­śli­wym. Czuł, że musi zro­bić wszyst­ko, aby jej nie stra­cić.

🍷Kto raz wszedł w świat mafii, zo­sta­wał w niej na za­wsze, je­dy­nym wyj­ściem była śmierć. A skoro tak, mu­siał zabić każ­de­go, kto mógł za­szko­dzić jego ro­dzi­nie.

🍷On, szef mafii, za­wsze do­sta­wał to, czego chciał. Nie było dla niego spra­wy, która by­ła­by za trud­na, nic go nie prze­ra­sta­ło… Aż na­tknął się na ro­dzi­nę Gil­ber­tów. Je­dy­na osoba warta po­świę­ce­nia oka­za­ła się za­mie­sza­na w cho­ler­nie skom­pli­ko­wa­ną sieć kłamstw, któ­rej nie dało się ot tak roz­plą­tać.

🍷Gdy cały świat zda­wał się tonąć we wła­snym sza­leń­stwie, oni mieli tylko sie­bie i to wy­star­cza­ło.

🍷Prze­szłość to coś, co może wra­cać i po­now­nie ranić, ale nie da się jej cof­nąć ani na­pra­wić. Można tylko wy­cią­gać lek­cje i żyć dalej.

🍷– […] Ro­zu­miem to, ale czte­ry lata to długo…
– Cho­ler­nie długo, wy­brał kiep­ski spo­sób.
– Jak my wszy­scy – wes­tchnę­ła. Od­czu­wa­ła bo­le­sną świa­do­mość, że nikt, łącz­nie z nią i z Ky­so­nem, nie był nie­win­ny. Każdy coś kie­dyś spie­przył i prę­dzej czy póź­niej mogło się to odbić czkaw­ką. – Wszy­scy mamy dobre chęci, chce­my chro­nić bli­skich, ale cza­sem wy­bie­ra­my złe spo­so­by.
– Wiesz, jak to mówią, do­bry­mi chę­cia­mi wy­bru­ko­wa­ne jest pie­kło.
– Pew­nie tam wła­śnie tra­fi­my, ale przy­naj­mniej razem.

🍷Każdy po­trze­bo­wał od czasu do czasu wy­rzu­cić z sie­bie myśli czy po­na­rze­kać. Nie za­wsze re­al­nie to po­ma­ga­ło, ale cho­ciaż od­czu­wa­ło się chwi­lo­wą ulgę. Słowa były skom­pli­ko­wa­ne. Wy­po­wie­dzia­ne czy nie, mogły cią­żyć i ranić.

🍷Silna, wład­cza, tak jak on, a za­ra­zem de­li­kat­na i słod­ka jak róża. Nie­wła­ści­we do­tknię­cie mogło spra­wić, że stra­ci płat­ki, lecz mogło też ukłuć do krwi. Nie­bez­piecz­nie pięk­na. Taka wła­śnie była.
Czer­wo­ne róże to sym­bol mi­ło­ści, bo mi­łość czę­sto wy­ma­ga krwi i po­świę­ce­nia. Do­sko­na­le ro­zu­mia­ła to Afro­dy­ta, któ­rej sym­bo­lem była róża. Ro­zu­mie­li to i oni, bo w świe­cie, a szcze­gól­nie w świe­cie mafii, nic nie przy­cho­dzi­ło łatwo. Za­wsze trze­ba było wal­czyć i nie pod­da­wać się aż do końca.

🍷Złość po­now­nie wez­bra­ła w Ky­so­nie. W życiu stra­cił wiele rze­czy, więc ni­czym lew na­uczył się wszel­ki­mi me­to­da­mi wal­czyć o swoje, to było je­dy­ne roz­wią­za­nie, aby prze­trwać w świe­cie mafii. Wła­śnie dla­te­go za­wsze wpa­dał w szał, gdy ktoś mu cze­goś za­bra­niał albo pró­bo­wał mu coś ode­brać.

🍷Życie można po­rów­nać do koła for­tu­ny, do gry, w któ­rej wciąż zmie­nia­ją się za­sa­dy, albo do prze­jażdż­ki rol­ler­co­aste­rem.
Nagle dzie­je się coś, co wy­wra­ca świat do góry no­ga­mi, coś złego, przy­kre­go.
Nigdy nie da się prze­wi­dzieć, kiedy wrócą dobre chwi­le i znik­ną wszyst­kie pro­ble­my. Ale nie można się pod­da­wać.

#ryzykownamiłość #zakochaniwmafii #2 #paulaciulak #wydawnictwodlaczemu #książka #book #instabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #recenzja #współpracareklamowa

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Ryzykowna miłość
Seria: Zakochani w mafii
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @_dlaczemu
📖

A gdyby tego było mało niespodziewanie pojawia się pierwsza miłość Zeili.
Jak poradzi sobie ze swoim byłym...

Przyznam szczerze, że drugi tom zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu😊 Mimo,że książka jest trochę przewidywalna to sporo się w niej dzieje i czyta się z zainteresowaniem. Jestem bardzo ciekawa kolejnej części i czekam na nią niecierpliwie. Widać,że autorka poprawia swój warsztat i jest coraz lepiej. Jak najbardziej sięgnę po kolejne książki Pauli💙

Pierwszy tom zakończył się postrzałem Zeili, po którym dziewczyna ledwo uchodzi z życiem. Kyson spędza cały swój czas przy jej szpitalnym łóżku. Kiedy wraca do domu podwaja ochronę, dba o nią i pilnuje na każdym kroku. Z każdym dniem na jaw wychodzą nowe tajemnice, z którymi musi się zmierzyć Zeila. Pewnego dnia okazuje się, że przyszłość dziewczyny jest już osądzona. Kyson dba o to, by jego narzeczona i nienarodzone jeszcze dziecko byli bezpieczni.

Autorka w tej części również zapewniła dużo emocji i wiele zwrotów akcji. Książkę czytało się naprawdę lekko i szybko. Nie było chwili nudy. Dużo tajemnic, dużo emocji to coś co bardzo lubię. Z niecierpliwością czekam na 3 tom, po który na pewno sięgnę.

"Ryzykowna miłość" Paula Ciulak, wyd. Dlaczemu

Jest to drugi tom serii "Zakochani w mafii"

Po przeczytaniu pierwszego tomu zrobiłam sobie duże nadzieję co do tego drugiego. I tu katastrofa i rozczarowanie. Naprawdę jest mi ogromnie przykro, za to co napiszę, ale ja jestem przede wszystkim szczera w swoich opiniach.
Zacznę od dialogów, bo z tym jest największy moim zdaniem problem. Pomijając fakt, że nadal są głupiutkie to dodatkowo przesłodzone i mdłe. Poza tym mam wrażenie, że ciągle powtarzane tylko zmieniona konstrukcja i wyrazy. Na prawdę nad tym autorka musi mocno popracować. Tak samo z przemyśleniami bohaterów, w kółko to samo jak nakręcona katarynka. Gdyby wyciąć powtarzające się dialogi i myśli to tak naprawdę zostało by kilka stron z wprowadzeniem nowych bohaterów i rozwiązaniem (i to nie pełnym) kilku tajemnic. Strasznie okrojone z jakiejkolwiek akcji- jak juz zaczyna się robić ciekawie, brutalnie, coś odkrywamy, to znowu robi się mdło od wyznawania sobie miłości przez bohaterów. Co do samych bohaterów, to ich pewność siebie w pierwszej części była fascynujaca trochę traktowana z przymrużeniem oka, bo ich poznawaliśmy. Tutaj jest to odpychajace i nużące. No i to traktowanie bohaterki jak by była ze szkła. Rany ona jest w ciąży, a nie umierająca. Strasznie wkurzające. Wreszcie końcówka, oczywiście książki. Tak jak w poprzednim tomie koniec jest dramatyczny. Z tą różnicą, że w tym tomie fabuła książki wskazywała na to że to nastąpi. I mówiąc "to" mam na myśli dokładnie TO.

Podobno ma być tom 3 i szczerze mówiąc czekam na niego. Nie dlatego, że tak mi się spodobała książka, nie, nie. Czekam na niego z ciekawości czy autorka cokolwiek poprawi w swoim stylu pisania oraz jednak ciekawi mnie jakie jest rozwiązanie rodzinnych tajemnic. Bo to, że bohaterowie będą znowu "szaleńczo-cukierkowo zakochani" można sie domyśleć.

Jedyny plus tej książki był taki, że przeczytałam ją w jeden dzień- tak bardzo chciałam mieć już ją za sobą.

"Ryzykowna miłość" Paula Ciulak, wyd. Dlaczemu

Jest to drugi tom serii "Zakochani w mafii"

Zacznę od dialogów, bo z tym jest największy moim...

Dziś mam dla was recenzję książki "Ryzykowna miłość" jest to druga część z serii Zakochani w mafii ,która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jestem zakochana w stylu autorki. Jest przystępny i lekki. Pierwsza część mnie porwała natomiast od drugiej nie mogłam się oderwać.

Pierwsza część skończyła się tragicznie. Zeila została postrzelona. Myślałam już o najgorszym. W głowie miałam natłok myśli. Nie wiedziałam jak to się skończy .Czy przeżyje? I najważniejsze ,czy dziecku nic nie grozi? Naszczęście nie taki diabeł straszny. Zeila to silna kobieta. Przeszło nie jedno i takie wydarzenie nie mogło jej złamać. Kayson,żeby chronić swoją ukochaną podwaja jej ochronę i poszukuję winnego postrzelenia jej. Na jaw wychodzą nowe tajemnice i fakty z życia dziewczyny jak i również Kaysona. Niespodziewanie pojawia się Zane były chłopak Zeili . Jej pierwsza miłość. Nieco komplikują się sprawy i dziewczyna dowiaduje się ze swoim chłopakiem że przyszłość jej była już przesądzona w dniu jej narodzin. To czego się dowiedzieli posunęło Kaysona do chronienia Zeili i ich dziecka.

Muszę przyznać,że autorka nieźle namieszała w tej części. Bardzo dużo się w niej dzieje. Autorka ukazała nam jak wygląda życie Kaysona i Zeili. Jak się docierają. Ważnym elementem jest to ,że oboje sobie zaufali bezgranicznie. Jedno za drugim skoczyło by w ogień. Miłość uskrzydla i w tym wypadku też tak jest. Zeila odzyskała radość z życia a w przypadku Kaysona on pokazał, że serce z lodu może stopić taka mała istotka jak Ona. Bardzo ciekawa fabuła od samego początku mnie wciągnęła. Bardzo fajnie wykreowani bohaterowie. Byli nietuzinkowi i charakterni. Zaczytując się w lekturze nie sądziłam,że będę odczuwała tak silne emocje. Gęsia skórka nie opuszczała mnie do ostatniej przeczytanej strony. To co autorka ukazała nam na samym końcu byłam w szoku choć troszkę miałam lekkie obawy co do tego ostatniego szczegółu. Spędziłam bardzo cudowny czas z książką. To historia przy, której nie możecie przejść obojętnie.

Polecam autorkę! Fajny styl, ciekawa fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie.

Polecam autorkę! Fajny styl, ciekawa fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie.

Cześć i czołem #bookstagramowicze 😊
Co ciekawego ostatnio czytacie? 🥰

Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją książki, którą miałam możliwość jakiś czas temu przeczytać i dodatkowo miałam przyjemność zorganizować booktour z całą serią autorstwa Pauli Ciulak " Zakochani w mafii" 🥰

Na początek muszę przyznać iż pokochałam tą serię całym serduszkiem . Pierwsza część tej serii bardzo mi się podobała i bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytać również drugą część. Porównując je do siebie to na pierwszy rzut oka widać iż "Ryzykowna Misja " to takie wprowadzenie w całą historię. Zakończenie tej książki spowodowało, że w mojej głowie wybuchła bomba, z której wysypały się miliony znaków zapytania i nie było innego sposobu jak z utęsknieniem czekać na kolejną część. I tutaj muszę ostrzec iż jeśli ktoś czytał "Ryzykowna misję" a jest jeszcze przed przeczytaniem "Ryzykownej miłości" musi przygotować się na istny rollercoaster, który nie daje możliwości na złapanie oddechu. Ta książka tak bardzo mi się podobała , że w pierwszej chwili po jej zakończeniu zabrakło mi słów . Pochłonęła mnie ona bez reszty, wywołała gamę różnych emocji i powaliła mnie na łopatki. Pojawiają się w niej nowi bohaterowie , którzy albo chcą zaszkodzić Zeili i Kysonowi albo stają się dla nich rodziną. Akcja pędzi na złamanie karku a relacja głównych bohaterów przeżywa masę wzlotów i upadków. Nie powiem ile razy rwałam sobie włosy z głowy w momentach kiedy już myślałam ,że wszystko się układa a zaraz potem autorka zrzucała taką bombę , że pozostawało mi tylko zbierać szczękę z podłogi . W czasach kiedy książki z mafią w tle wydają się mocno oklepane to seria Pauli Ciulak a zwłaszcza "Ryzykowna miłość " mocno wyróżnia się spośród innych książek z tego gatunku. Owszem posiada również takie stałe elementy ,które pojawiają się we wszystkich erotykach mafijnych jak np.gangster ,który przez kobietę zamienia się w kochającego mężczyznę ale posiada ona również takie elementy ,które nadają jej świeżości przez co jest zaskakująca i wciągająca. Przede wszystkim mam na myśli tutaj tajemnice i misternie uknute intrygi , których rozwiązanie wywołuje niemałe zaskoczenie. Z pewnością mogę pokusić się o stwierdzenie iż autorka stworzyła historię bardzo przemyślaną i dopracowaną w najmniejszych szczegółach. Na prawdę nie znalazłam żadnego wątku, który nie byłby pozostawiony bez zakończenia oczywiście oprócz wątku tajemniczej śmierci brata Zeili. Mam nadzieję, że autorka nie będzie mnie dalej tak torturować niewiedzą i pozwoli odkryć prawdę w trzecim tomie serii "Zakochani w mafii" 🤗 Zakończenie znów pozostawia w niewiedzy i teraz znów pozostaje mi czekać na premierę ale już wiem , że warto.

Informacyjnie dodam , że w BT z serią Zakochani w mafii wzięło udział ponad 20 uczestniczek z czego bardzo się cieszę i dziękuję zarówno dziewczynom za udział jak i autorce za udostępnienie egzemplarzy 😊

WSPÓŁPRACA: WYDAWNICTWO DLACZEMU

Cześć i czołem #bookstagramowicze 😊
Co ciekawego ostatnio czytacie? 🥰

❣️"Ryzykowna miłość" Paula Ciulak ❣️

Dziękuję wydawnictwu @_dlaczemu i autorce @paulaciulak.autorka za egzemplarz recenzencki. 💋

Nie wiem co mam napisać po tej lekturze. Mam mieszane uczucia. Już pierwsza część mnie nie porwała, ale dałam szansę drugiej.

Książka to niby romans mafijny, ale mafii jest tam 1%. Niby wszystko kręci się wokół mafii, wszyscy są z nią powiazani. Ale ja tego nie czuje. 🤷‍♀️Ta książka jest zbyt słodka i kolorowa jak na romans mafijny. Głowni bohaterowie słodzą sobie na każdej stronie i spijają z dzióbków. 🤮

Kayson wielki szef mafii, gotuje w fartuszku obiadek dla Zeili. W ogóle nie czuje tej jego władzy i męskości, jakaś taka ciepła klucha z niego.🙈 Już większe jaja 🥚to ma Zeila, która zastrasza jego byłą, lub celuje do Zana. 🔫

Do tego zwrot "Miłość jest ryzykowna" pojawia się w książce chyba z 50 razy. 😐

Mamy tutaj wiele wątków, niby co chwilę się coś dzieje. Wypływają nowe fakty, nowe postacie, nowe tajemnice sekrety. Mam wrażenie, że jedne drzwi nie zdążą się zamknąć, a otwierają się następne. Za dużo tego wszystkiego. A przy tym nie ma akcji w tej książce. Jest bardzo chaotyczna.

Rozdziały są krótkie, ja osobiście takie lubię. Nie lubię za to cytatów na początku rozdziałów, moim zdaniem nic nie wnoszą do książki. 🤷‍♀️

Okładka jest ładna, szkoda tylko, że jest zupełnie inna niż w pierwszej części. Zrozumiałabym gdyby tą część była o innych bohaterach, ale jest o tych samych...

Playlista również na plus. Czytam przy muzyce, nie lubię czytać w ciszy 😉

Czekałam, aż coś się wydarzy w tej książce i dzieje się w ostatnim rozdziale. 🤦‍♀️ chyba tylko to mnie przekonuje, żeby sięgnąć po kolejną część.

Niech każdy sam oceni 🙂

Polecam z całego ❤

❣️"Ryzykowna miłość" Paula Ciulak ❣️

⭐Recenzja L 1️⃣4️⃣⭐

🏵"Ryzykowna miłość " jest drugą częścią serii "Zakochani w mafii " spod pióra Pauli Ciulak.
Kontynuacja losów Zeili i Kysona, i jeszcze więcej intryg, tajemnic i niebezpieczeństw, które czychają na naszych bohaterów.

🏵Zeila ledwo uchodzi z życiem po postrzale. Kyson podwaja ochronę i robi wszystko, aby znaleźć winnych zamachu. Na jaw wychodzą nowe sekrety i niespodziewanie pojawia się Zane, były chłopak i pierwsza miłość dziewczyny.
Okazuje się również, że przyszłość Zeili została przesądzona w dniu narodzin i Kyson zrobi wszystko, aby jego ukochana oraz dziecko byli bezpieczni.

🏵Po skończeniu pierwszej części i zakończeniu, które pozostawiło wiele znaków zapytania, od razu sięgnęłam po kontynuację. Druga część obfituje w dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Czyta się ją błyskawicznie, i narracja trzecioosobowa już mi tak nie przeszkadzała. Bardzo dużo się dzieje, jednak wszystko do końca nie jest wyjaśnione. Poznajemy Kysona także z tej mrocznej strony, gdyż w pierwszej części zobaczyliśmy go jako troskliwego i opiekuńczego mężczyznę, a tu pokazał pazurki, i muszę przyznać, że bardziej to do mnie przemówiło i zrozumiałam jego postępowanie.
Po raz kolejny książka kończy się w ekscytującym momencie i niestety tym razem będę musiała trochę poczekać na trzeci tom.
Ale na pewno po niego sięgnę, gdyż jestem bardzo ciekawa zakończenia tej historii.

⭐Recenzja L 1️⃣4️⃣⭐

Tajemnice, niedomówienia, brak zaufania to niszczycielskie siły, które mogą stać się zagrożeniem nawet dla najpiękniejszej i najmocniejszej miłości. Czy bohaterowie drugiego tomu z cyklu Zakochani w mafii z tym sobie poradzą, tego musicie dowiedzieć się sami, poznając dalszą część historii Zeili i Kysona.
Pierwszy tom zakończył się w takim momencie, że wręcz od razu zaczęłam czytać powieść, po rozpakowaniu przesyłki. Byłam ciekawa, czy dziewczyna przeżyje i jak potoczy się jej los. Zakochany Kyson jest przerażony, martwi się o ukochaną oraz o maleństwo, które nosi pod sercem. Dodatkowo musi zmierzyć się z nową dla niego sytuacją, jednak wsparcie przyjaciela jest dla niego niezwykle pomocne. Gdy Zeila wraca do zdrowia, wydaje się, że sielanka będzie trwać wiecznie. Nic bardziej mylnego. Na drodze do szczęścia stają młodym coraz to nowe sekrety rodzinne oraz nagłe pojawienie się ex chłopaka Zaina, który chce odzyskać dawną miłość i nie przebiera w środkach.
Czy mu się uda rozdzielić zakochanych, którzy zaczęli tworzyć rodzinę? Dlaczego ten mężczyzna wrócił i czy ma w tym jakiś szczególny cel? Jakie plany względem Zeili ma Alfredo i czy grozi jej ponownie niebezpieczeństwo?
W tej części dopiero się dzieje. Jeśli myśleliście, że pierwszy tom jest petardą, to tutaj odnajdziecie naprawdę intrygujące wydarzenia, tajemnice, które mogą wywrócić postaciom życie do góry nogami. mafijne porachunki, niebezpieczeństwo i groza.
Zaczytując się w lekturze nieraz byłam zszokowana i zaskoczona, akcja przyśpiesza wraz z każdą przewracaną stronicą, a napięcie i gęsią skórka nie ustępuje aż do samego końca.
Autorka nie byłaby sobą, gdyby znowu nie zakończyła w tak ekscytującym momencie i zrobiła to po mistrzowsku. Teraz ciężki to będzie czas oczekiwania na trzeci tom powieści.
Kreacja postaci pierwszoplanowych jak i drugoplanowych jest genialna. Wszyscy bohaterowie są tacy realni, o silnych charakterach, nieustępliwi i coś ukrywają. Styl jakim posługuje się pisarka jak i pióro jest niezwykle lekkie oraz plastyczne. Lektura nie przynudza, nie dłuży się i czyta się wręcz sama, tak że kartki przewracają się w iście ekspresowym tempie.
Ja jestem zachwycona i oczarowana tą historią. Emocje jakie odczuwałam są takie silne. Dlatego zachęcam do przeczytania "Ryzykowna miłość". Przekonajcie się sami czy mam rację i ta pozycja wpasuje się w wasze gusta. Mniemam, że tak. Szczerze polecam!

Pierwszy tom zakończył się w takim momencie, że wręcz od razu...

• Mafia
  • NIE CZYTAM
  • Top lista
  • Zastanawiam się// Nie ma PL
  • Sprawdzić dokładnie
  • Romans

Dodaj cytat z książki Ryzykowna miłość