Magiczny sklep z prezentami

Okładka książki Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck
Okładka książki Magiczny sklep z prezentami
Maudie Powell-Tuck Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal literatura dziecięca
2021-11-12
24 min.
Ewa Kleszcz
Święta Prezent Magiczny sklep z prezentami

Przeurocze ilustracje i prosta, ale przyjemna historia. Magia świąt na całego!

Reread 2023: nie urzekła mnie tak jak rok wcześniej, ale i tak warto ją sobie przypomnieć.

Przeurocze ilustracje i prosta, ale przyjemna historia. Magia świąt na całego!

Piękna wzruszająca książka aż do bólu. Główny bohater chłopiec o imieniu Bartek ,jak można domyślać się musiał stracić ukochaną mamę. Wychowuje się w niepełnej ubogiej rodzinie z siostrą ,babcią i tatą. Nadchodzą smutne święta. Może pierwsze bez mamy? Tego nie wiemy. Podczas ,gdy wszyscy na ulicach weselą się, robią zakupy, przy stoisku z choinkami gwar, pełno migocących światełek, chłopiec chodzi smutny i struty. Kompletny spadek nastroju. Co zrobić ,żeby choć trochę uśmiechu wywołać u najbliższych? Czym można obdarować swoją rodzinę? Tylko tym ma zaprzątnięte myśli. Do czasu... Kogo spotkał na swojej drodze Bartek błąkający się po mieście i jak zorganizował podarki dla rodziny na gwiazdkę? Wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu tej wspaniałej książki. Morał tej opowieści tkwi w tym, że po pierwsze najważniejsza w życiu jest kochająca się rodzina , a po drugie ,żeby komuś sprawić przyjemność nie potrzeba drogich prezentów. Wystarczy drobiazg i pamięć.

Święta Bożego Narodzenia nie zapowiadały się u Bartka zbyt radośnie. Rodzina chłopca nie miała pieniędzy na choinkę, nie wspominając o jakichkolwiek prezentach. Spacerując po mieście, Bartek z ogromnym smutkiem i zazdrością obserwował mijanych na ulicy ludzi z uśmiechami na twarzach i torbami wypełnionymi świątecznymi zakupami.
Wszystko zmieniło się w momencie, gdy chłopiec wpadł na gadającego niedźwiedzia polarnego i trafił przypadkiem do miejsca, o którym mu się nawet nie śniło...do magicznego sklepu z prezentami! W nim działa się prawdziwa magia, z sufitu sypał śnieg, a po sklepie pędziła lokomotywa, zabierając pasażerów w podróż po wymarzone prezenty. W zamian za zakupy nikt nie oczekiwał pieniędzy, wystarczały jedynie śmieszne piosenki i niezwykłe opowieści.
Bartek do domu wrócił z prezentami, jednak w wigilię czar prysł. Co się stało? Czy prezenty okazały się brzydkie, a może nie spełniały oczekiwań? Koniecznie sięgnijcie po książkę, by się tego dowiedzieć.
Dla mnie to bardzo wzruszająca opowieść, bo mogę domyślać się, jakie uczucia kłębiły się w Bartku. Na szczęście miał kochającą (lecz niepełną) rodzinę, z którą mimo wszystko radośnie spędził święta, choć nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia.

Historia uświadamia, co w życiu jest najważniejsze i nie są to drogie prezenty czy uginające się pod ciężarem ozdób choinki. Najważniejsza jest rodzina i bliskie osoby, z którymi dane jest nam celebrować każdą chwilę.

Cała historia jest nieco przygnębiająca jednakowo dająca nadzieję. Szczególnie zwraca uwagę na konsumpcjonizm totalnie zaburzający istotę świąt oraz na niedostatek, z którym mierzyć się musi wiele osób. To dobry moment na rozmowy o wsparciu potrzebujących i choć grudzień to wyjątkowy czas na tego typu działania, warto pomagać przez cały rok.

Twarda oprawa z pozłacanymi elementami aż prosi się o uwagę, jest prześliczna. Ilustracje również zachwycają, kipią magią oraz blaskiem, w zupełności oddając nastrój czytanej treści.

Wszystko zmieniło się w momencie, gdy chłopiec...

Tegoroczne święta straciły dla Bartka urok. Rodziny chłopca nie stać na prezenty i choinkę. Nadzieje wzbudza w nim sklep z prezentami, do którego przypadkowo trafia...
__________
Książka ukazuje wiele dobrych wartości, między innymi to, że w życiu nie jest ważne, ile się ma pieniędzy, a jaką ma się rodzinę. Chwilę z nią spędzone są magiczne, nawet kiedy brakuje świątecznej choinki, czy też drogich prezentów. Książka ukazuje piękno wyobraźni oraz rodzinnej miłości.
Szata graficzna książki jest piękna, a sama okładka idealnie świąteczna. Barwy oddają odpowiedni klimat. Piękna historia, która uczy i bawi. Mówi o tym, że nie można tracić nadziei, a zwłaszcza tych dotyczących świąt..  To magiczny czas, kiedy może wydarzyć się wiele niespodziewanych zdarzeń...
Bohater dzięki niedźwiadkowi odkrywa, że świat może być piękny, a marzenia rzeczywiste.
Książka nie jest przekoloryzowana i mówi, o tym, że nie wszystkich stać na świąteczne prezenty. Starajmy się w miarę możliwości pomagać potrzebującym, a zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy pojawia się wiele różnorodnych akcji.
Wracając do książki, to muszę przyznać, że dzięki niej wreszcie poczułam, że zbliżają się święta. Odkryłam ciepłą, piękną i bardzo świąteczną pozycję, która może okazać się genialnym bożonarodzeniowym prezentem🤗. Święta już niedługo, ale wiem, że niektórzy zwlekają z prezentami i może trochę pomogę.
Sama czekam na ostatnie przesyłki🙈.

__________

„Magiczny Sklep z prezentami” to historia, który pokazuje, że nie ma nic cenniejszego niż rodzina. Nie ma znaczenia czy dostaniemy prezenty, czy nie i jak cenne materialnie one będą. To nasi bliscy są naszym największym prezentem. Wzruszająca i magiczna opowieść dla młodszych i starszych czytelników.
Ja jestem zachwycona!

Ja jestem zachwycona!

Bartek pochodzi z ubogiej rodziny. Mieszka z tatą, siostrą i babcią. Zbliżają się święta. Chłopiec wie, że nie stać ich na wystawną ucztę ani piękną choinkę, marzy jednak, by podarować bliskim coś, co sprawi, że się uśmiechną i choć na chwilę zapomną o troskach🎁

Kiedy intensywnie nad tym rozmyśla, jego oczom ukazuje się magiczny sklep. Jest cudowny! Jasny, lśniący, z pięknymi towarami i niesamowitymi sprzedawcami. A co więcej, w tym sklepie nawet taki chłopiec jak on, bez grosza przy duszy, może kupić coś wyjątkowego.

"Magiczny sklep z prezentami" to bardzo wzruszająca historia. To opowieść o pragnieniu uszczęśliwiania bliskich i poczucia magii świąt, nawet jeśli okoliczności nie są sprzyjające.

Niesamowicie się cieszę, że trafiła do naszej domowej biblioteczki❤️ Z pewnością będziemy do niej wracać!

Bartek spaceruje ulicami miasta przyglądając się sklepowym witryną. Jest przygnębiony. Jego rodziny nie stać na prezenty, a nawet na sama choinkę. Nawet nie zauważa kiedy wpada na wielkiego polarnego misia, który... Przeprasza go! Tak on mówi! W lekkim oszołomienie chłopiec trafia do magicznego sklepu z zabawkami!

To wszystko jest takie piękne i magiczne, jednak chłopcu szybko znika uśmiech z twarzy. Jego nie stać na takie prezenty. Wtedy od obsługujących w sklepie zwierząt dowiaduje się że tutaj nie potrzeba pieniędzy, wystarczy dać coś od siebie! Zaśpiewać piosenkę, opowiedzieć zabawna historię...

Co w świętach jest najważniejsze? Oczy wied cię bliskość drugiej osoby, nasza miłość, to że możemy się spotkać razem i spędzić ten czas że sobą. Tylko że w dobie reklam w telewizji, komputerach, sklepowych witryn bardzo trudno to zrozumieć dzieciom. Dla nich święta to magiczny czas, pełen radości i zabawy, ale i prezentów.
Ta książka przychodzi z pomocą, aby przypomnieć wszystkim co jest najważniejsze w tym okresie i q całym naszym życiu. Żadna wymyśla zabawka nie zastąpi ciepła i śmiechu drugiej osoby. Bo atmosferę magii, ciepła i poczucia bezpieczeństwa tworzymy my, nie rzeczy!

Książka jest wzruszająca, z głębokim przesłaniem. Angażuje do dyskusji z dziećmi. To wyjątkowa pozycja! W dodatku świetnie wydana, piękne ilustracje zachęcają do sięgnięcia po nią. Jest króciutka, co ma swoje zalety i wady. Można samemu stworzyć historie, przedyskutować pewne kwestie. Ja czułam duży niedosyt, brakowało mi w niej choćby opowieści chłopca.

Nie mniej to jedna z ciekawszych pozycji świątecznych dla dzieci!

To wszystko jest takie piękne i magiczne, jednak chłopcu...

Autor: Maudie Powell-Tuck
Tytuł: Magiczny sklep z prezentami
Wydawnictwo: Wilga
Dla rodziny Bartka święta Bożego Narodzenia mogą w tym roku nie być zbyt wesołe. Nie mogą pozwolić sobie na choinkę ani nawet na wspaniały ciepły posiłek. Święta Bożego Narodzenia straciły dla chłopca cały swój urok.

Ale wszystko się zmienia, gdy Bartek poznaje gadającego niedźwiedzia polarnego i trafia do sklepu pełnego upominków nie z tego świata! Czy któreś z nich trafią do rodziny chłopca? Czy uda się uratować Boże narodzenie?

Do książki podeszłam, ponieważ poczułam chęć czytania świątecznej książki. Ta pozycja jest króciutka, dlatego nie wahałam się przed czytaniem. Byłam ciekawa co czeka mnie na przy czytaniu. Pozycja wywarła we mnie mnóstwo uczuć, najwięcej czułam radość. Książka jest bardzo urocza. Podobało mi się to jak główny bohater postępował. Byłam mile zaskoczona pewna rzeczą, a raczej osoba, lecz nic więcej powiedzieć nie mogę. Historia ta obudziła we mnie chęć kupowania prezentów. Cieszę się, że do niej podeszłam. Ocena 9/10

Autor: Maudie Powell-Tuck
Tytuł: Magiczny sklep z prezentami
Wydawnictwo: Wilga

Pozostając w temacie prezentów, chciałam Wam dzisiaj napisać co nieco o pięknej świątecznej książce dla dzieci. „Magiczny sklep z prezentami” to historia naprawdę wyjątkowa, mająca w sobie to coś, co naprawdę wprawia w świąteczny nastrój. Z jednej strony ta historia jest smutna, pokazująca, że zmiana myślenia może tak naprawdę bardzo wiele zmienić.

Święta to naprawdę wyjątkowy czas w roku. Dla Bartka i jego rodziny, niestety nie zapowiada się on radośnie. Brak pieniędzy na choinkę i na prezenty, skutecznie psuje chłopcu cały świąteczny nastrój. Gdy pewnego dnia spotyka on na swojej drodze, wielkiego niedźwiedzia polarnego, dzieją się rzeczy iście magiczne! Bartek trafia do Magicznego sklepu z prezentami, w którym nie płaci się pieniędzmi, a „dobrymi chęciami”. I tak chłopiec poprzez piosenkę i cudowną historię, zdobywa magiczne prezenty dla swojej rodziny! Czy zatem ta historia należy do szczęśliwych? Oczywiście!

„Magiczny sklep z prezentami” to książka z przesłaniem, pokazująca najmłodszym czytelnikom, że w życiu nie liczy się to ile kto ma prezentów, czy kogo na co stać. Tu najważniejsze jest dobre serce, rodzina, miłość i co najważniejsze - bycie razem. Ta książka wprawia w magiczny, świąteczny nastrój, łapie za serce i powoduje, że w oku może zakręcić się łezka. W momencie, gdy chłopczyk wybierał buteleczkę z zapachem dla taty i poczuł tyle wspaniałych rzeczy, to naprawdę się wzruszyłam.

Święta to naprawdę...

"Ile to kosztuje? -zapytał.
- Jedną niezwykłą opowieść [...]"
Święta to cudowny czas na spędzenie go z rodziną w otoczeniu miłości, radości, szczęściu, spokoju. U jednych są one przygotowywane "na bogato", u innych bardzo skromnie bądź wcale. Nie ma tutaj równości, co zawsze wywołuje mnóstwo emocji. Jednak każda mała duszyczka marzy, by dostać prezent od Świętego Mikołaja, Gwiazdora, czy inną postać przynoszącą podarki.
Rodzina Bartka nie ma pieniędzy, by kupić prezenty, czy nawet choinki. Chłopiec przechadzając się ulicami miasta, wpada na niedźwiedzia polarnego, a tuż za nim stoi "Magiczny sklep z prezentami". Owy sklep jest naprawdę magiczny. Śnieg spada z sufitu, obsługują go zwierzęta, które mówią... A co najważniejsze, chłopiec nie musi płacić pieniędzmi za wybrane prezenty. Wystarczy dać coś od siebie, np. zaśpiewać piosenkę.
Książka ma bardzo ważne przesłanie, które mówi o tym, że nie trzeba kupować drogich prezentów, by sprawić komuś radość. Kwestie materialne zawsze sprawiają kłopot zwłaszcza, gdy chcemy komuś podarować wymarzony prezent. Jednak czasami wystarczy obecność drugiej osoby, by te święta były najpiękniejsze. W miłości, radości, szczęściu i oby zdrowiu. Ważne, że ten magiczny czas spędza się w towarzystwie najbliższych nam osób.
"Magiczny sklep z prezentami" to świetna książka dla dzieci, która mówi o tym, co powinno być dla nas w życiu najważniejsze. Wzruszająca historia rodziny skłania do głębszych refleksji i dyskusji z dziećmi. Idealna lektura na ten świąteczny czas 🙂

"Ile to kosztuje? -zapytał.
- Jedną niezwykłą opowieść [...]"

• Dla dzieci
  • Świąteczne
  • Samodzielne
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Magiczny sklep z prezentami