Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie

Okładka książki Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie Nancy Springer Patronat LC
Okładka książki Enola Holmes. Sprawa szyfru na krynolinie
Nancy Springer Wydawnictwo: Poradnia K. Cykl: Enola Holmes (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2011-11-10
Elżbieta Gałązka

więcej Więcej

[email protected]

„Sprawa szyfru na krynolinie” to już piąta część przygód Enoli, młodszej siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Sprytna czternastolatka w dalszym ciągu ucieka przed swoimi braćmi, wzbraniając się przed wysłaniem do pensji dla dziewcząt, a przy okazji przychodzi jej rozwiązywać różne tajemnice. Tym razem zagadka spada na nią jak grom z jasnego nieba –...

Kolejna ciekawa sprawa, parę ciekawostek historycznych...

Zadziwiająco słaba książka. Zabrakło mi przypadkowych spotkań rodzeństwa Holmes i ich prób porozumienia się. W końcu to właśnie relacje Enoli z braćmi nadawały książkom cały smaczek.
Po poprzedniej części, w której mieliśmy całkiem sporo kontaktu zarówno z Sherlockiem jak i Mycroftem spodziewałam się, że w tej będzie ich nawet więcej. Niestety nie.
Choć i tyle dobrze, że...

• Chcę w prezencie
  • 2021