Opowieści z Sudeckiej Puszczy: Jesień

Moc Media
2021-09-06
2021-09-06
puszcza sudety dladzieci baśn

Wyruszyłam w ciekawe miejsce dzięki "Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień". Marcin Pajdak stworzył bardzo przyjemną opowieść o życiu zwierząt, które poznają oblicze ciemnego lasu. Ilustracje są urocze, a fakt, że Autor sam podjął się zilustrowania książki sprawia, że zainteresowanie dodatkowo rośnie. Wyszło naprawdę pięknie.
Poznajemy przygody Borsuka, które mają miejsce podczas jesiennych przygotowań do zimy. Mieszkańcy puszczy sprowadzili wspomnianego jegomościa w konkretnej sprawie - strumienie w ciemnym lesie wysychają i potrzebują kogoś, kto przywróci wodę w źródłach. Sprawa nie jest prosta, a wydarzenia, które czekają na Borsuka i jego przyjaciół zwiastują niezapomnianą przygodę.
Dzięki perypetiom mieszkańców Sudeckiej Puszczy, Marcin Pajdak przybliża młodym czytelnikom przygotowania leśnych zwierząt do zimy i problemy, z którymi muszą się uporać, by ten mroźny czas nie był dla nich nieprzyjemny. Oczywiście kwestie poruszone w opowieści warto przedyskutować z dziećmi. W trakcie czytania zapragniecie wyruszyć na spacer do lasu i obserwować przyrodę, która tam występuje.
Borsuk zawrze nowe przyjaźnie, dzięki którym zaaklimatyzuje się w nowym miejscu. W trakcie przygód, ale o jakże poważnej randze, pozna muflona, dowie się o górach plujących kamieniami, zbuduje tratwę, będzie uczestnikiem wesela. Kilkoma słowy - będzie się dużo działo.
Styl autora jest przyjemny, pięknie posługuje się językiem, a zwierzęta zamieszkałe w Sudeckiej Puszczy mają wysoką kulturę osobistą. Uwielbiam to w książkach dla dzieci. Jestem w pełni zauroczona początkiem tej serii . Bardzo, ale to bardzo polecam rodzicom, by czytali swoim pociechom, ale także dzieciom, które już potrafią samodzielnie czytać.

Poznajemy przygody Borsuka, które mają miejsce...

Być może poszukujecie dobrej literatury dla swoich pociech. Jedną mogę polecić z całego serca! To piękna historia o przyjaźni, poświęceniu i odwadze - cechach, które warto przedstawiać dzieciom od najmłodszych lat.

„Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień” to pierwsza część z czterech, które będą publikowane na łamach wydawnictwa Moc Media.

Autor Marcin Pajdak zaczął tworzyć pierwszą część dla swojej córki przypadkowo - od znalezienia zbielałego poroża podczas spaceru i narysowania kilku ilustracji, które w książce wspaniale uzupełniają treść!

Dla mnie nie ma przypadków i ta historia po prostu miała powstać. Jej baśniowy klimat zachwyci nie tylko małych czytelników, ale i dorosłych.

Czytanie na głos dzieciom takich lektur, pozwala całej rodzinie wczuć się w klimat sudeckiej puszczy i jej bohaterów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną część!

Autor Marcin Pajdak zaczął...

Przepiękna baśń pokazująca czym jest prawdziwa przyjaźń, troska o innych i ciężka praca.

Borsuk to jeden z głównych bohaterów, który przybywa do doliny na zaproszenie jej mieszkańców w celu rozwiązania problemu wysychających strumieni. Zaprzyjaźnią się z uroczym i sympatycznym jeżem. Wspólnie przemierzają puszcze nie zważając na piętrzące się problemy i warunki atmosferyczne utrudniające im drogę. Czy uda im się wspólnymi siłami pomóc mieszkańcom doliny? Jakie przygody napotkają w czasie wędrówki? O tym dowiecie się z książki, a naprawdę warto. Autor uwrażliwia na piękno przyrody, a także zmiany jakie w niej zachodzą wraz z nadejściem Jesieni , przytacza słowiańskie wierzenia, pokazuje jak nie wiele jest nam potrzebne do szczęścia oraz uzmysławia, że trzeba przezwyciężać swoje słabości. Przenosi nas do jesiennej krainy gdzie zwierzęta wspólnie rozwiązują swoje problemy. Z wyczuciem opisuje piękno lasów, przedstawia nam jak ważna jest otaczająca nas przyroda i ile możemy dobra z niej czerpać na codzień. Na uwagę zasługują również cudowne ilustracje , które jeszcze bardziej wzbogacają całą książkę a ich autorem jest sam Marcin Pajdak.

My jesteśmy wraz z naszymi dziećmi zachwycone. Baśń z pewnością zainteresuje młodszych jak i zarówno starszych czytelników. Nasza ocena nie może być inna jak 10/10

Dziś właśnie chcę Was zabrać do pewnej, pięknej krainy, do Sudeckiej Puszczy. Ta książka jest wyjątkowa, będę to powtarzać, bo najpiękniej wydana, skrywająca tyle wartości dla Waszych dzieci. Styl Marcina Pajdaka mnie oczarował i dlatego zabieram Was do Sudeckiej Puszczy, do przepięknej jesienniej opowieści, którą możecie czytać na dobranoc swoim pociechom.
Nie tak dawno, dawno temu…
Na początek muszę pochwalić przepiękne ilustracje samego autora, panie Marcinie, cudownie oddał Pan klimat Sudetów. Wkraczamy do Puszczy, w której Dzik jest burmistrzem, a Borsuk musi w końcu zabrać się do roboty. Bez jego pomocy mieszkańcom będzie trudno przetrwać zimę, bo czas już najwyższy rozpocząć przygotowania. Poznajemy leśne sekrety, góry, które plują kamieniami i ogniem. Przygód Borsuka nie ma końca, jest to niezwykle odważny bohater, z sercem na dłoni, który zrobi wszystko, aby pomóc mieszkańcom Puszczy.
Wartościowa literatura dla dzieci
Lubię to, gdy pod przykrywką niezwykłej przygody i odkrywania tajemniczego lasu, przemyca się wartości, o których można porozmawiać z dzieckiem. I co ważniejsze! Książka staje się początkiem cudownej dyskusji. Bawi, uczy, rozwija wyobraźnie.
Można zadać pytania swojemu dziecku:
Czy powinniśmy pomagać innym?
A jak Ty byś się zachował na miejscu Borsuka, Jeża czy innego bohatera?
A jak mylisz, skąd się biorą góry i dlaczego zwierzaki przygotowują się na zimę?
Co to w ogóle jest ta przyjaźń?

I wiecie, co będzie jeszcze lepsze? Gdy porozmawiacie o tym na spacerze w lesie, patrząc na drzewa, zgadując ich gatunki, czytając tablice informacyjne, próbując sobie wyobrazić, gdzie też Borsuk podróżował. I jeszcze coś! Przeczytajcie dziecku fragment książki i poproście o narysowanie tego na kartce. Zabawa gwarantowana, wstęp do rozmowy o wartościach również.
Opowieści z Sudeckiej Puszczy to strzał w dziesiątkę, powiedziałabym bardziej 9+, pełna magii, przygód, uroku. Przepiękna opowieść, od której Wasze dzieci nie będą mogły się oderwać. Wyruszmy razem do lasu!
Czytajcie, bo to zacna przygoda!

Nie tak dawno,...

• Serie