Naturalna odporność. Radzi Matka Aptekarka

zdrowie, medycyna
Muza
2021-09-15
2021-09-15

Porządna porcja rozsądku i usystematyzowanej wiedzy podanej w przystępny sposób. Bardzo polecam , będę do niej wracać.

Ciekawa pozycja dla przyszłych i obecnych rodziców, pomogła mi uporządkować i zrozumieć wiele rzeczy. Mniej ciekawy był da mnie rozdział o ziołach, ale oczywiście można go pominąć.

Ciekawa byłam co nowego dowiem się w książce Matki Aptekarki.

Znów jest to książka dla przyszłych rodziców lub młodszych dzieci. Dużo podstaw i tego co już większość z nas wie.
Dla mnie nie było nic odkrywczego, ale też pewnie dlatego, że po Panu Tabletce mam tych wiadomości pod dostatkiem.

Niektóre rozdziały po prostu pominęłam. Cieszę się, że jej nie kupiłam, ale przeczytałam na @czytamzlegimi

Ciekawa byłam co nowego dowiem się w książce Matki Aptekarki.

Niektóre rozdziały po prostu pominęłam. Cieszę się, że jej nie kupiłam, ale...

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Naturalna Odporność
Autor: Ana Krysiewicz
Wydawnictwo: Muza

Bardzo dziękuję wydawnictwu i autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania tego tytułu.

Jak tylko otrzymałam na maila propozycje nie wahałam się i poprosiłam o egzemplarz do recenzji. Mam córeczkę, która uczęszcza do żłobka a jak widomo, co chwile pojawia się jak nie katar to kaszel albo gorączka. Jak nie ząbkowanie to przeziębienie i tak w kółko. Książka jest idealna dla przyszłych i obecnych rodziców. Znajdziecie tutaj miedzy innymi bardzo cenne wskazówki odnośnie ubierania dziecka, temperatury w pokoju czy też leków. Bardzo zaciekawił mnie dział o domowych sposobach leczenia, o niektórych sokach czy ziołach nie miałam pojęcia. Tak samo było z działem apteczka dla dziecka gdzie dowiedziałam się o soli hipertonicznej a nikt mi nie powiedział o tym, a przy inhalacji się przydaje.

No jednym słowem ta książka jest w mojej kuchni na półce obok książeczki zdrowia dziecka i zaglądam do niej często. Bardzo dziękuję autorce za napisanie takiego kompendium wiedzy dla rodzica.

Serdecznie wam polecam, bo sezon na przeziębienia jest tuż tuż.

@matkaaptekarka
@wydawnictwomuza

#recenzja #naturalnaodporność #wydawnictwomuza #anakrysiewicz #matkaaptekarka #czytamlegalnie #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Naturalna Odporność
Autor: Ana Krysiewicz
Wydawnictwo: Muza

Pozycja obowiązkowa rodziców małych/złobkowo-przedszkolnych dzieci. To poradnik napisany w niezwykle przystępny sposób, tłumaczący kiedy udać się z dzieckiem do lekarza a kiedy poczekać, to zestawienia najpopularniejszych suplementów wraz z dokładnym omówieniem jak stosować...i czy faktycznie działają na 'odporność'. Całość oceniam na wielki plus, mimo że mało NOWEJ wiedzy udało mi się z tej pozycji pozyskać.
Widać, że książka napisana jest przez pryzmat nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia. Autorka jest mamą dwóch córek, więc z autopsji zna i 'czuje' temat.
Polecam.

Przychodzi taki moment w życiu każdego rodzica, że zadaje sobie pytanie ,,co zrobić, żeby moje dziecko nie chorowało?"
,,Zgodnie z definicją zdrowe dziecko To takie, które choruje od 8 do 12 razy w roku, (...) Zdecydowana większość zachorowań przypada na okres jesienno-zimowy, który trwa w Polsce około 6 miesięcy, co oznacza, że na jeden miesiąc przypadają serdenio 1-2 choroby. (...) dla dzieci poniżej 6-go, 7-go roku życia, czyli żłobkowo-przedszkolnych. (...) Większość dzieci w tym wieku tak ma i dlatego mówimy, że jest to zdrowa norma."

Ta książka nie jest panaceum na wszystko, ale to taka podstawowa wiedza w pigułce, żeby wiedzieć jak dbać o odporność dziecka i swoją przy okazji także.
Powiem szczerze, że nie nie było tutaj dla mnie jakiegoś wow. Wszystkie te zasady są na prawdę bardzo podstawowe i nie ma tu nic odkrywczego. Tak samo jak to, że o odporność dbamy cały rok a nie od września, kiedy gile już są do pasa 🤧
Fajne zestawienie suplementów, po ktire najczęściej sięgają rodzice w trosce o zdrowie swoich dzieci i co najważniejsze, autorka bazując na badaniach naukowych wskazuje czy główna substancja działa na zasadzie wzmocnienia tej odporności czy jest obojętna.
Miłym dodatkiem do lektury okazały się przepisy przepisy podstawowe syropy domowe, między innymi z czarnego bazując, cebuli czy nawet aloesu.
Czy polecam? Na pewno no zaszkodzi sięgnąć😉

Ana Krysiewicz „Naturalna odporność. Radzi Matka Aptekarka”

Świetny poradnik zdrowia dziecka dla każdego rodzica. Autorka w bardzo przystępny sposób omawia podstawowe informacje i ciekawostki odnoście odporności naszych pociech.

Podstawową rolą układu odpornościowego, zwanego także układem immunologicznym jest walka z intruzami – w tym z komórkami wirusowymi czy bakteriami.
Zdrowe dzieci mogą wspomóc swój układ odpornościowy poprzez regularne mycie rąk, aby zapobiegać infekcjom, spożywanie pożywnej żywności, dużo ćwiczeń, wystarczającą ilość snu i regularne kontrole lekarskie.
Wszyscy potrzebujemy snu, aby odświeżyć i naładować nasze ciała, w tym dzieci. Ilość snu, jakiej potrzebuje dziecko, różni się w zależności od wieku (od 12 do 16 godzin dziennie w przypadku niemowląt do 8 do 10 godzin w przypadku nastolatków),a także w zależności od dziecka (niektóre po prostu potrzebują więcej niż inne).
Szczepienie dzieci to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób ochrony przed poważnymi chorobami. Szczepienie wywołuje odpowiedź immunologiczną w taki sam sposób, jak wirus lub bakteria. Oznacza to, że jeśli Twoje dziecko w przyszłości zetknie się z prawdziwą chorobą, jego układ odpornościowy rozpozna zarazek i zareaguje wystarczająco szybko, aby zwalczyć chorobę lub zapobiec poważnym powikłaniom. I wiele innych nowinek na ten temat. Sięgnij, a się przekonasz 👍

Ana Krysiewicz „Naturalna odporność. Radzi Matka Aptekarka”

Z pomocą przychodzi Matka Aptekarka z książką Naturalna odporność. Blogerka i aptekarka z ponad 10 letnim doświadczeniem sprawiła nam istne kompendium wiedzy jak radzić sobie z odpornością i co zrobić kiedy już zdarzy się choroba. Autorka w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiada o budowaniu naturalnej odporności, a także obala mity co do niektórych substancji, którymi tak chętnie się suplementujemy. Ponad to opowiada profesjonalnie o substancjach stosowanych w budowaniu odporności. Kobieta opiera się o prawdziwe badania, podaję wskazania i przeciwskazania a także dawkowanie. Uczy nas jak samemu zrobić np syrop z cebuli.
Podejście blogerki do przekazywanej nam wiedzy jest profesjonalny, rzeczowy i prosty w odbiorze. Mimo że to nie jest książka fabularna a poradnik to wciągnęła mnie lepiej niż nie jeden romans. Czytanie jej to czysta przyjemność, a i nauczyć się można wiele. Sposób przekazywania wiedzy jest przejrzysty, zindeksowany. Sposoby poparte przykładami z życia samej Matki Aptekarka. Większość informacji jest na temat dzieci, jednak dużo z nich mogą wykorzystywać także dorośli. Autorka pokazuje że wiele czynników z naszego trybu życia wplywa na to czy zachorujemy. Suplementy w postaci syropów i tabletek nie gwarantują odporności jeśli źle żyjemy.
Mimo że na budowanie naturalnej odporności na ten sezon chorobowy jest już trochę późno to polecam tą pozycję z całego serca.

Dla kogoś, kto wie trochę więcej o odporności dziecka, czyta wpisy Matki Aptekarki i Pana Tabletki, książka nie wniesie za wiele nowego ale pozwoli usystematyzować wiedzę. Dla laików książka warta polecenia

Przydatne informacje, jeśli ktoś nie czyta o odporności w internecie.

Przydatne informacje, jeśli ktoś nie czyta o odporności w internecie.

• Przeczytane 2021
  • Przeczytane w 2021