We were liars

We were liars
Hot Key Books
2014-05-15
2014-05-15

Okładka książki The Treasure Map of Boys: Noel, Jackson, Finn, Hutch, Gideon—and me, Ruby Oliver E. Lockhart, E. Lockhart
The Treasure M... E. Lockhart, E. Loc...

Szczerze powiedziawszy, spodziewałam sie znacznie więcej po tej książce i zdecydowanie nie spełniła moich oczekiwań.
Od samego początku bardzo ciężko sie jej słuchało, powodowała, ze miałam ochotę ja wyłączyć. Akcja niesamowicie sie ciągnęła, większość czasu było nudno, dopiero jak zaczęliśmy wątek pewnego wypadku pewnej postaci, cos zaczęło sie dziać. Jednak nawet i to nie naprawiło mojej opinii.
Podniosłam ocenę ze względu na końcówkę książki, która na pewno mnie zaskoczyła i pozytywnie zmieniła moje zdanie. Jednak pomimo tego, nadal kiepsko.

Początkowo mnie nie zachwyciła, ale plot twist na koniec zmienia mój pogląd na całość. Na ostatnich stronach wszystko się wyjaśnia i zaczyna się wtedy zauważać rzeczy, o których była mowa wcześniej i mnie osobiście irytowały, bo wydawały mi się bez sensu, a okazało się, że to były podpowiedzi, coś co powinno wzbudzić u czytelnika wątpliwości i naprowadzić go na prawdę. Nie jest to wybitne dzieło, ale czytało się przyjemnie. Końcówka książki smutna, zaskakująca, satysfakcjonująca. Prawdopodobnie przeczytam jeszcze raz.

We wstępnym liście wydawca zdradza, że zakończenie jest zaskakujące. Mniej więcej w 2/3 książki domyśliłam się, jakie może być, i nie pomyliłam się. Książka jest dosyć ciekawa i szybko się ją czyta, ale nie powiedziałabym, że jest "utterly unforgettable". Plot twist na pewno interesujący, ale nie będę o nim rozmyślać nocami.

To jedna z tych historii gdzie zakończenie wszystko zmienia i wyjaśnia.
Przez większość książki miałam poczucie ze jest to zwykła historia z tajemnica rodzinna w tle, ale to zakończenie wow. Nie wiem czy to kwestia języka, ale ja totalnie nie spodziewałam się czegoś takiego. Autorka tak prowadziła narracje, że nie wyłapałam takiego zwrotu akcji.
Jeden wielki mindfuck.
I nie powiem, wzruszyłam się…
Zaczęłam od końca, ale coś co mi nie przypadło do gustu to początek. Był trochę nudny, wiem jaki był zamysł autorki ale mogło się dziać odrobine więcej.
Ciagle działo się to samo i było strasznie monotonne.
Jak dla mnie jest to świetna, luźna historia na jeden wieczór. Polecam czytać po angielsku, bo język naprawdę bardzo prosty, książka idealna aby zacząć przygodę z czytaniem po angielsku 🤍

To jedna z tych historii gdzie zakończenie wszystko zmienia i wyjaśnia.
Jeden wielki mindfuck.
I nie...

Gdyby można było dawać połówki dałabym 6,5. Podważyłam do 7 bo zakończenie faktycznie mnie poruszyło i nie ukrywam, rozpłakałam się.
Przez pierwszą połowę książki nie miałam pojęcia co czytam. Nie było żadnego szczególnego punktu na którym skupiła się autorka przez co ta część ciągnęła się w nieskończoność.
Wszystko ma jednak sens, co widzimy na końcu książki.
Zakończenie kompletnie niespodziewane i mimo tego, że przez całą książkę w zasadzie nie otrzymujemy porządnego opisu żadnej z postaci na koniec czuje się jakby byli twoimi prawdziwymi przyjaciółmi. Poruszające i dla wielu autorów niemożliwe do osiągnięcia.

Wszystko ma jednak sens, co widzimy na końcu książki....

Jeśli mam być szczery, to nawet po przeczytaniu książki mam do niej mieszane uczucia. Z jednej strony, czuje się całkowicie zaskoczony zakończeniem. Z drugiej jednak, nie potrafię do końca określić głównego wątku tej historii. Według mnie, książka warta jest przeczytania (należy dodać, że książkę czyta się dość szybko - mi zajęła jedynie 2 dni),ale nie radzę zbytnio nastawiać się na nie wiadomo jak pochłaniającą historię.

Całkiem fajna książka chociaż czasami już trochę mi się ciągnęła. Najlepsze było zakończenie, które naprawde mnie zaskoczyło.

Czytam ją drugi raz a moje zdanie nie zmieniło się od pierwszego przeczytania. Uwielbiam ją tak bardzo jak nienawidzę. Bardzo inteligentna i dająca do myślenia książka.

• English
  • Po angielsku