Dzieje Działdowa i Działdowszczyzny na przestrzeni wieków. Zbiór studiów.

Okładka książki Dzieje Działdowa i Działdowszczyzny na przestrzeni wieków. Zbiór studiów. Marek Radoch
Marek Radoch Wydawnictwo: Muzeum Pogranicza w Działdowie, Stowarzyszenie Genius Loci Dzialdoviensis historia
historia
Dzieje Działdowa i Działdowszczyzny na przestrzeni wieków. Zbiór studiów.
Muzeum Pogranicza w Działdowie, Stowarzyszenie Genius Loci Dzialdoviensis
2019-01-01
2019-01-01

Prezentowana książka to zbiór artykułów prezentujących czytelnikowi historię tytułowego Działdowa i najbliższych okolic od Średniowiecza po dzień dzisiejszy plus kilka artykułów w Variach odnoszących się do pewnych zagadnień związanych z tematem głównym. Jak przystało na tego typu pracę artykuły mają różną wartość merytoryczną. Wiele tutaj zależy od zagadnień poruszanych przez autorów i bazy źródłowej na jakiej bazowali (ewentualnie jaka była dostępna - tyczy się to zwłaszcza czasów najdawniejszych). Miłośnicy historii lokalnych powinni być jednak usatysfakcjonowani książką dająca całościowy przegląd historii Działdowa.
Niestety dużą wadą pracy, psującą odbiór dzieła, jest ewidentny brak edytora. Pojawiające się literówki i znikające poszczególne słowa, a może i części zdania, psują całość. Ciekawostką jest, że te mankamenty nie występują we wszystkich artykułach tylko w co poniektórych i wygląda to tak jakby błędy autorskie nie uległy korekcje tylko zostały puszczone do druku bez sprawdzenia. Wielka to szkoda bo psuje to strasznie przyjemność z zapoznawaniem się z lokalnymi dziejami naszej Ojczyzny.