W końcu nauczyć się żyć

Okładka książki W końcu nauczyć się żyć
Jacques Derrida Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2021-07-17
2021-07-17
Piotr Sadzik

Książka o tyle ciekawa, iż wyróżnia się na tle innych książek o tematyce śmierci w ujęciu filozoficznym, formą. Jest ona w swojej głównej części pisana w formie reportażopodobnej zmuszającej czytelnika do większego skupienia w trakcie lektury. Jacques Derrida w zdumiewająco optymistyczny sposób wypowiada się o śmierci i "nauce jak żyć" oraz podsuwa czytelnikowi wielu interesujących i prowokujących do myślenia uwag o śmierci nas, jako ludzi z duszą.

Dodaj cytat z książki W końcu nauczyć się żyć