Condensed Chaos: An Introduction to Chaos Magic

9781935150664
Chaos Magia Okultyzm

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pozycja zaskakująca, ponieważ przyznam - nie spodziewałam się poradnika.

Temat nakreślony w bardzo swobodny sposób, szybko się czyta. Nie męczy jak niektóre pozycje okultystyczne. Choć autor jest czołowym pisarzem w dziedzinie okulty czy ezoteryki jest to moje pierwsze spotkanie z jego piśmiennictwem.

Z ogólnych danych dotyczących magii wszystko jest zgodne, niezależnie od przytaczanego akurat w tekście systemu czy konotacji historycznej.
Jest to pozycja raczej podstawowa, przejrzysta, idealna do wyjścia dalej w szukaniu informacji. Na pewno godna polecenia dalej w światku.

Nie jest to świeże spojrzenie, nie jest to nic odkrywczego, ale pod względem samej magii chaosu dobrze przeczytać.
Na pewno poprzez punkty styczne z różnymi systemami magicznymi może napierać, bądź dawać wrażenie, że ktoś już taką ścieżką kroczy. Czy mylne to już niech każdy decyduje sam, ale na pewno zachęta do eksperymentów w tej dziedzinie może przynieść pozytywne rezultaty.

Solidne 7/10

Pozycja zaskakująca, ponieważ przyznam - nie spodziewałam się poradnika.

Z ogólnych danych dotyczących magii wszystko jest zgodne, niezależnie...

Polecił mi ją znajomy abym nauczył się wykonywać "nadprzyrodzone rzeczy". niestety nie dostrzegam w tej książce również nic szczególnego

Książka bardzo przydatna o sporej wartości, jednak w moim odczuciu nie porywa i nie ma tej głębi, i nie czyta jej się jakoś szczególnie dobrze, chociaż od strony merytorycznej itp. przyczepić się nie można. Podejście magii chaosu towarzyszy mi w praktyce pogaństwa, ale często jednak znacznie bardziej porywające i głębsze są dobre książki o czarownictwie, szamanizmie, eklektycznym pogaństwie.

Tym, co jest plusem tej książki, jest znacznie bardziej dojrzałe spojrzenie autora na magię chaosu. Chociaż czerpię z niej wiele, 90% książek o niej traktujących odpycha mnie swoim podejściem. Na palcach jednej ręki mogę zliczyć książki, które charakteryzują się poważnym i dojrzałym podejściem do tematu i nie prezentują magii chaosu, jako zbioru metod na manipulację rzeczywistością, w którym zagadnienia głębszej duchowości, wglądu, samodoskonalenia i kontaktu z boskością są pomijane. W tej książce Hine prezentuje właśnie to duzo dojrzalsze i odpowiadające mi podejście, ale jest kilka książek o magii chaosu, które są pod tym względem jeszcze lepsze.

Pierwsza połowa książki jest wręcz genialna w moim odczuciu. Ogólne kwestie magii poruszone w prosty, rzetelny sposób. Wiele tam zwięzłych odpowiedzi na częste wątpliwości i wiele spraw, o których sama myślałam, ale nie potrafiłabym ich ująć w tak zgrabne słowa.
Jednak i dalsza część obfituje w wiele ciekawych uwag.

Obowiązkowa pozycja dla każdego zainteresowanego tematem magii chaosu.

Jednak i dalsza część obfituje w wiele ciekawych uwag.

Obowiązkowa pozycja dla każdego zainteresowanego tematem...

• Okultura
  • Magia