The Power Is Within You

poradniki
Hay House Inc.
1991-12-01
1991-12-01

Dobra pozycja z sekcji rozwoju osobistego. Pokazuje ciekawe podejście do życia, duchowości.
Oczywiście dużo to o religii i Bogu, ale książka nie należy do najnowszych. Filtrowanie niektórych info jest niezbędne, ale ogólnie warta polecenia.

Książka Louise L. Hay była jedną z pierwszych, na jaką natknęłam się na mojej duchowej ścieżce. Dała mi dużo dobrego i pozwoliła uwierzyć, że faktycznie mam moc, by zacząć robić coś innego niż dotychczas.
Zmiana starych nawyków i uwarunkowań, uzdrowienie emocji, to wszystko jest możliwe dla każdego z nas. Możemy zacząć już teraz, z tego miejsca, w którym jesteśmy i z tym, co mamy.

Książka odmieniająca życie, spojrzenie na siebie i świat. Nie przeczyta się jej "1 tchem". Trzeba się zastanowić, zrobić sobie przerwę. Warto! Można przepracować swoje emocje z Louise jak na psychoterapii. Do mnie ta autorka trafia, uwielbiam ją. Cudowna kobieta.

Cytaty:
"Myśli są narzędziami, których używamy do malowania obrazu naszego życia."

"Każdego dnia powtarzaj sobie, czego chcesz w życiu. Mów tak, jak gdybyś już to miał."

"Zdecyduj się zrobić pierwszy krok, bez względu na to, jak byłby on mały. Skoncentruj się na fakcie, że chcesz się uczyć. Przekonasz się, że zdziała to cuda."

"Traktuj wątpliwości jako życzliwe przypomnienie."

"Jednakże nasze powtarzające się stwierdzenia, że ktoś jest gorszy, są jedynie odzwierciedleniem naszych własnych braków."

Dziesięć kroków (według autorki) do pokochania samego siebie:
1)przestań siebie krytykować
2)przestań siebie straszyć (m.in. przerażającymi myślami o tym, co najgorszego może się zdarzyć)
3)łagodność, życzliwość i cierpliwość w stosunku do siebie
4)naucz się życzliwości w stosunku do swojego umysłu (powinniśmy uważać nasze umysły za coś, co buduje, a nie niszczy)
5)chwal siebie (to wzmacnia wewnętrznego ducha)
6)kochaj siebie i pozwól sobie prosić o pomoc (nie musisz być samowystarczalny)
7)pokochaj to, co jest w Tobie negatywne (jest to te z częścią Ciebie)
8)troszcz się o ciało (myśl o nim jak o wspaniałym domu, w którym przyszło Ci przez pewien czas mieszkać)
9)pracuj z lustrem w celu znalezienia przyczyny problemu
10)pokochaj siebie teraz - nie czekaj na dogodną chwilę

Cytaty:
"Myśli są narzędziami, których używamy do malowania obrazu naszego życia."

"Traktuj wątpliwości jako życzliwe...

Kolejna perełka, z którą nie chcę się rozstać. Zdecydowanie polecam wszystkim osobom, które nad sobą pracują. Świetna dawka motywacji, jasny, prosty przekaz. Nic w tym dziwnego, takie są właśnie pozycje L. Hay :)

Bardzo inspirująca i pozytywnie ukierunkowująca książka.
L.L.Hay to kobieta, która wiele przeszła w swoim dotychczasowym życiu, jednak mimo wszystko, postanowiła by jej bolesne doświadczenia, dzięki którym zaczęła inaczej postrzegać świat, mogły przyczynić się do poprawienia życia innych potrzebujących pomocy osób.
Sposób radzenia sobie z napotkanymi problemami, jaki zaprezentowała autorka wbrew pozorom jest bardzo prosty.

Nie umniejszając tej publikacji, trzeba przyznać, że istnieje wiele książek o podobnej tematyce, i że opisują to samo, tyle że w nieco inny sposób.
Faktem jednak jest, że każda książka nawołująca do dostrzegania istoty wszystkiego, co pozytywne, propaguje konkretny styl życia. Jego zadaniem jest odciążenie nas od ciągłego stresu i strachu, których dzisiaj nie brakuje.
Każda taka książka pozwala na skierowanie myśli ku pozytywnej stronie świata.

Bardzo inspirująca i pozytywnie ukierunkowująca książka.
Sposób radzenia sobie z napotkanymi problemami, jaki...

Od książki nie można się oderwać. Przekazuje nam w prosty sposób wiedzę.

Od książki nie można się oderwać. Przekazuje nam w prosty sposób wiedzę.

Właśnie skończyłam czytać : doskonała, bardzo wartościowa lektura. . Mam zamiar napisać obszerną recenzje na jej temat, ale muszę dać sobie trochę czasu na dystans i refleksję.

2041

Cytat zamiast mojej opinii:
"Nie ma trudności, których miłość nie mogłaby pokonać. Nie ma choroby, której miłość nie mogłaby uleczyć. Nie ma drzwi, których miłość by nie otwarła. Nie ma zatoki, nad którą miłość nie wybudowałaby mostu. Nie ma muru, którego miłość nie mogłaby zburzyć. nie ma grzechu, którego miłość nie mogłaby odkupić. To bez znaczenia, jak głęboko zakorzenione są kłopoty, jak beznadziejnie wygląda sytuacja, jak bardzo sprawa jest zawikłana, jak wielki jest błąd. Miłość zaradzi temu wszystkiemu. I jeżeli będziesz mógł kochać wystarczająco silnie, będziesz najszczęśliwszą i najpotężniejszą osobą na świecie."

Cytat zamiast mojej opinii:

• Rozwój osobisty