Tkacze

Okładka książki Tkacze
Gerhart Hauptmann Wydawnictwo: Wydawnictwo Eperons-Ostrogi utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo Eperons-Ostrogi
2021-01-01
1955-01-01
Gustaw Baumfeld

Uwagi odautorskie bardzo szczegółowe, klimat został zbudowany, wczucie się w panujące ówcześnie realia nie stanowi dla czytelnika większego problemu.

"Tkacze" mnie nie zachwycili. Pomysł był całkiem ciekawy: powoli narastający opór tkaczy wobec fabrykantów, rodzenie się świadomości zbiorowej, powstanie tłumu i tak dalej (robi się coraz goręcej). Bardzo szczegółowe didaskalia pozwalają bardzo dokładnie wyobrazić sobie scenerię i bohaterów. Można by powiedzieć, że to składniki na doskonały dramat. Ale jednak nie przekonało mnie to. Zdecydowanie bardziej wciągający byli Shakespeare i Moliere.

Dodaj cytat z książki Tkacze