Baśnie czterech królestw

Katarzyna Pająk-ZjawińskaMiłka Zjawińska Wydawnictwo: Novae Res literatura dziecięca
9788382192926
Novae Res
literatura dziecięca
9788382192926

"Baśnie czterech królestw" autorstwa Katarzyny Pająk-Zjawińskiej oraz Miłki Zjawińskiej to bardzo sympatyczna historia która oprócz dostarczenia rozrywki z ciekawych przygód, zaszczepi w młodym czytelniku szacunek do zwierząt i natury.
__
Historia zaczyna się od klątwy rzuconej na ród pewnego królewicza. W następnych rozdziałach przenosimy się kilka pokoleń do przodu, gdzie...

⭐RECENZJA⭐

"Baśnie czterech królestw" to zbiór różnych opowiadań. Wszystkie baśnie są ze sobą powiązane i dają wiele do myślenia. Co naprawdę jest dobre, patrząc na obecne czasy. Poznajemy losy postaci i ich dalsze życie. Mamy tutaj czterech władców, którzy się przyjaźnią, jednak do czasu. I tak jak w życiu bywa, jedna przyjaźń zostaje, inna się kończy. Te opowiadania...

Jak wskazuje na to tytuł są to baśnie dla dzieci. Ale mówi się, że jeśli literatura dziecięca nie podoba się dorosłym to znaczy, że nie jest dobra! Ta książka bardzo mi się podobała 👍
Opowiada o przygodach rodziny, która zamieszkuje cztery królestwa. Od kilku pokoleń zmaga się z klątwą.
Każda z baśni opowiada inną historię, ale łączą się one w całość. Do tego jeśli będziemy...

"Dawno, dawno temu istniała kraina, którą władali czterej przyjaciele." Tak zaczyna się ta baśń, która szybko pokaże, że losy czterech przyjaciół nie będą mocne jak stal, ale ich drogi wkrótce się połączą pomimo konfliktu.

"Baśnie czterech królestw" to zbiór dziesięciu baśni, które są ze sobą mocno powiązane. Każda kolejna baśń jest w zasadzie sagą, w której dalsze losy...

Baśnie czterech królestw,
Jest to zdecydowanie taka typowa baśń, w stylu staropolskim bym powiedziała. Pojawia się tutaj motyw zabójstwa, mamy przez śmierć ustanowioną karę w postaci klątwy.
W naszej baśni pojawia się czterech królów i jedynie jedna przestrzeń do rządzenia, można by powiedzieć, że to jednak za mała przestrzeń jak na czterech dziedziców.
Motyw klątwy...

• 2021 kwiecień
  • Przeczytane w 2021

Dodaj cytat z książki Baśnie czterech królestw