Dziedziczka

Okładka książki Dziedziczka K.N. Haner
Okładka książki Dziedziczka
K.N. Haner Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Efekt Ericka (tom 1) Seria: Pink Book literatura obyczajowa, romans
Efekt Ericka (tom 1)
Pink Book
Edipresse
2021-02-24
2021-02-24

Taki przeciętniak. Dużo wątków, ale żaden nie dokończony. Trzeba by przeczytać kolejną część, a może coś się wyjaśni. Przede mną drugi tom, jeśli nadal będzie w takim stylu, to nie warto zaprzątać sobie głowy.

Megan Donell, bohaterka "Dziedziczki" autorstwa K.N. Haner drugiej książki z cyklu "Pink Book" wydawanej równolegle z historiami Edyty Folwarskiej jest posiadaczką niezwykłej urody i talentu. Ma kochających ją rodziców i ogromną fortunę. Jej rodzina to ta jedna z najbogatszych w Nowym Jorku, a dziewczyna może mieć wszystko, o czym pomarzy, ale czy tego chce?

No właśnie! Mimo posiadanego bogactwa kobieta nie zachowuje się jak typowa miliarderka. Stroni od luksusu i przepychu. Pragnie, wbrew woli rodziców, do wszystkiego dojść sama i ciężko na to pracuje. Megan nie wykorzystuje pozycji ani majątku wpływowych rodziców. Sama chce zasłużyć na swój sukces, dlatego postanawia zrealizować swoje marzenie i uczęszcza na studia w najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej na świecie, a po jej ukończeniu zostaje szefem kuchni.

Nagle na drodze jej nieskomplikowanego, poukładanego życia dziedziczki staje przystojny Erick Evans i wszystko się zmienia. W trakcie rozwijającej się znajomości dziewczyna zaczyna się niepokoić. Wszystko bowiem byłoby dobrze, gdyby Evans nie miał tylu tajemnic, a w jego spojrzeniu nie czaiłby się tajemniczy mrok. Czy Meg odnajdzie w nim bratnią duszę? Czy ulegnie jego urokowi i pozna głęboko skrywany sekret? Sprawdźcie same.

"Dziedziczka" to pierwsza część "Sagi rodziny Donellów". Tym razem wiem, że historia będzie kontynuowana, więc już teraz niecierpliwie wyczekuję kolejnej odsłony losów pięknej dziedziczki i jej kochanka.

Sama opowieść przypomina bardzo lekki, kobiecy romans ze wszystkimi jego urokami, czyli jest w nim namiętność, intrygi, pozytywni i negatywni bohaterowie oraz emocje, o które przecież chodzi w każdej dobrze napisanej książce.

Opowieść przedstawiona przez Haner nie wydaje się specjalnie skomplikowana i — podobnie jak książka Folwarskiej — nie jest zbyt długa, więc wystarczy jeden wieczór na jej przeczytanie, co poczytuję za ogromną zaletę.

"Dziedziczka" to dopiero wstęp, który wprowadza nas w tajemniczy i mroczny świat z pozoru idealnego Evansa i jego skomplikowanej natury. Sądząc po dotychczasowych perypetiach, spodziewam się, że akcja się dopiero rozwija. Niewątpliwą zaletą tej opowieści jest kreacja głównej bohaterki. Megan pokazana została jako dziewczyna myśląca, nierozchwiana emocjonalnie jak wiele dziedziczek ogromnych fortun, które tylko czekają na spadek. Ma wielkie ambicje i marzenia, ale nie jest marzycielką. Z ogromną dbałością i swoją osobowość pielęgnuje wyznawane przez siebie wartości i z determinowana dąży do wyznaczonych sobie celów.

Jest też fajną, ale skromną dziewczyną nieświadomą tego, jakie wrażenie robi na mężczyznach, których zdaje się wcale nie zauważać aż do chwili, gdy poznaje Ericka. Teraz jej świat wywróci się do góry nogami i dowiemy się, że ta niepozorna kobieta potrafi też pokazać pazurki.

Ta historia, z pozoru nieskomplikowana, kobieca i pełna uroku, ma też tajemnicę, czym zyskuje bardzo wiele, ponieważ sprytnie zawiązana intryga sprawia, że wprost nie można przestać czytać. Akcja postępuje bardzo szybko, ale sprawnie i pewnie wiele wątków wyjaśni się w kolejnych częściach.

To fajna, lekka i przyjemna książka do torebki lub na wieczór. Idealnie nadaje się na odstresowanie czy poprawę humoru. Gorąco polecam

No właśnie!...

Podobała mi się jeśli kolejne tak przyjemnie się czyta to już się nie mogę doczekać czytania kolejnej

Sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że miała dobre oceny i jest dosyć krótką książką, jak ja się rozczarowałam. To nie tak, że oczekiwałam wiele, ale oczekiwałam szybkiej i dobrej rozrywki Szybka to może była, ale bohaterka, a nie historia. Książka szła mi jak krew z nosa, a nie jak dobra rozrywka, Nie znalazłam żadnych pozytywnych aspektów. Płytka główna bohaterka a główny bohater jeszcze gorszy. Nawet sceny erotyczne kijowo napisane.

⭐️/5
instagram-emcia.czyta

Czytałam to kiedyś na wattpad, wydawała się lepsza. Trochę ciężko się czyta przez płytkie dialogi. Skończę tą serię tylko dlatego, że jestem ciekawa zakończenia, bo na wattpad nie było zakończenia.

Książka przyjemna, jeżeli chcesz oderwać się od szarej rzeczywistości ;) Znam jednak lepsze książki Pani Haner. Wolę bardziej rozpięte objętości.

Szybko się czyta, nie było nudy podczas czytania , super książka

Szybko się czyta, nie było nudy podczas czytania , super książka

Nie jest tragiczna, aczkolwiek powalająca też nie jest. Pierwszy raz czytałam książkę, po której przeczytaniu nie miałam ochoty sięgnąć po kolejną część...

Przeczytałam na Legimi
63/2022

Przeczytałam na Legimi
63/2022

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką i przyznam się ,że całkiem przyjemne.
Rodzice Megan są bardzo bogaci, ona jednak ciężko pracuje na swoją pozycję. Kończy prestiżowe studia kulinarne by w przyszłości zostać szefem kuchni. Nigdy nie była zakochana jednak to się zmienia kiedy poznaje Evansa. Jednak on ma za dużo tajemnic, jest zazdrosny i zaczyna się rządzić. Megan nie chce przy nim stracić swojej niezależności.

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką i przyznam się ,że całkiem przyjemne.

• K.N. Haner

Dodaj cytat z książki Dziedziczka