Teatr Marionetek

- Kategoria:
- opowieści dla młodszych dzieci
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o. o.
- Data wydania:
- 2021-02-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2021-02-01
- Liczba stron:
- 132
- Czas czytania
- 2 godz. 12 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788381197458
- Tagi:
- bajka dla dzieci bajka z morałem bajki dla dzieci książki psychologiczne opowiadania dla dzieci terapia
Opowiadania dla dzieci uczęszczające na zajęcia z arteterapii. Zbiór barwnych, napisanych z poczuciem humoru opowieści.
Marta Pędzieszczak w swoim zbiorze, zatytułowanym „Teatr marionetek”, zaprezentowała opowieści psychoedukacyjne, które mogą być doskonałą pomocą do pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko podczas spotkań terapeutycznych, ale również na lekcjach wychowawczych, czy w każdym domu, czytane przez rodziców. Poruszone tu tematy doskonale odzwierciedlają wiele z dziecięcych problemów: lęk, zagubienie, niskie poczucie wartości. Bohaterowie opowieści nie tylko prezentują swój problem, ale również jego rozwiązanie, nie są jednak w tym poszukiwaniu odpowiedzi osamotnieni – zawsze towarzyszy im ktoś bliski (rodzina, przyjaciele, życzliwi nieznajomi).
Ciekawe, zabawne i pouczające opowieści zainteresują z pewnością nie tylko najmłodszych, ale sprawią również wiele przyjemności i pobudzą do refleksji nad własnym życiem oraz uważniejszego przyglądania się otoczeniu również starszych czytelników.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
OPINIE i DYSKUSJE
Bianca-Beata Kotoro: – 14 stycznia 2021
Bianca-Beata Kotoro: psycholog, terapeuta, psychoseksuolog, psychoonkolog, autorka wielu książek, redaktor naczelna magazynu „Po Prostu Żyj”
Zrozumienie problemów emocjonalnych naszych dzieci, oraz dziecka, które jest w każdym z nas, bez względu, ile wiosen mamy za sobą, to nie lada wyzwanie… Ale dzięki tym cudownym opowiadaniom otworzy się w nas ta wrażliwa, twórcza i często zapomniana przestrzeń, która pomoże i przyjdzie nam z odsieczą, zatrzyma, pokaże inne strony… Zapewniam! Symbolika, metafora ma to do siebie, że zawsze zależy od indywidualnych potrzeb. Potrzeb i małego, i dużego człowieka. A więc wejdźmy z otwartością w świat, który daje nam wspaniałe pióro Marty Pędzieszczak. Gorąco polecam zatracić się w jej słowach!
Bianca-Beata Kotoro: – 14 stycznia 2021
więcej Pokaż mimo toBianca-Beata Kotoro: psycholog, terapeuta, psychoseksuolog, psychoonkolog, autorka wielu książek, redaktor naczelna magazynu „Po Prostu Żyj”
Zrozumienie problemów emocjonalnych naszych dzieci, oraz dziecka, które jest w każdym z nas, bez względu, ile wiosen mamy za sobą, to nie lada wyzwanie… Ale dzięki tym cudownym opowiadaniom...
Terapeutyczne bajki znalazły swoje miejsce w literaturze i chętnie sięgają po nie zarówno rodzice, jak i pedagodzy czy terapeuci. Marta Pędzieszczak zaproponowała nieco inną formę – opowieści psychoedukacyjne.
Niekiedy niełatwo dotrzeć do dzieci lub młodzieży, czasem człowiek zastanawia się, w jaki sposób rozpocząć rozmowę lub jak obrazowo, ale jednak nie dosłownie, przedstawić zarówno problem, jak i jego potencjalne rozwiązanie. Bohaterowie opowieści ze zbioru „Teatr Marionetek” borykają się z różnymi problemami. Każdy z nich przeżywa jakieś rozterki i każdy jakoś próbuje zmienić swoje życie – w tych zmianach i metamorfozach często uczestniczą ich najbliżsi, ale również przypadkowo poznane postaci – tak jak w życiu. Często potrzebny jest ktoś, kto wskaże odpowiedni kierunek, wysłucha, pomoże dostrzec nowe możliwości…
W życiu dzieci i młodzieży codziennie pojawiają się problemy, podobnie jak w życiu dorosłych, bywa jednak, że ludzie z otoczenia bagatelizują te dziecięce rozterki, zbywając zagubionych młodych ludzi. Najgorsza rada jaką można usłyszeć, kiedy ktoś przyzna się do swoich lęków, problemów lub kompleksów, to stwierdzenie, że inni mają gorzej, albo że należy się cieszyć, bo przecież jest się zdrowym. Młody człowiek często zamyka się wówczas w swoim świecie i nie próbuje więcej szukać pomocy, co powoduje, że jego problemy zaczynają się nawarstwiać, nastrój zaczyna się obniżać, podobnie jak poczucie własnej wartości – to wszystko prowadzi często do różnych tragedii, bo psychika każdego człowieka jest inna. Każdy z nas potrzebuje akceptacji, wsparcia i kogoś bliskiego, kto czasem wskaże nam możliwe wyjścia z sytuacji, która nas przerasta.
Zaprezentowane tu opowieści dotyczą różnych stanów, uczuć, kompleksów, które utożsamiają wymyślone przez autorkę postaci, jednak w miejscu tych postaci może znaleźć się każdy człowiek. Opowieści psychoedukacyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają dwa zadania – mają działać terapeutycznie i uczyć… Nauka w tym przypadku może polegać na odkrywaniu własnych możliwości, budowaniu poczucia własnej wartości, przezwyciężaniu lęków, odkrywaniu własnej drogi.
To opowiadania, które można czytać dzieciom i samemu na tym skorzystać, zatrzymując się na chwilę i zastanawiając nad własnym życiem, bo pewnie nie tylko strach na wróble tkwi w jednym miejscu i boi się pójść dalej, i niejedna Skrobula siedzi za szafą i trzęsie się ze strachu przed wyjściem na kolorową łąkę…
Terapeutyczne bajki znalazły swoje miejsce w literaturze i chętnie sięgają po nie zarówno rodzice, jak i pedagodzy czy terapeuci. Marta Pędzieszczak zaproponowała nieco inną formę – opowieści psychoedukacyjne.
więcej Pokaż mimo toNiekiedy niełatwo dotrzeć do dzieci lub młodzieży, czasem człowiek zastanawia się, w jaki sposób rozpocząć rozmowę lub jak obrazowo, ale jednak nie dosłownie,...