W pułapce cieni

Novae Res
2020-12-04
2020-12-04
9788382190601

Arcydzieło kryminalne to to nie jest, ale dobre dla "odmóżdżenia", bo zawiłych intryg i czegoś, czego nie można się domyślić tutaj nie było. Opisy uczuć romantycznych głównej bohaterki stają się po czasie irytujące i nudne, w kółko to samo na 2 strony, zamiast zwięźle w dosłownie 3 zdaniach. Lekka lektura dla odpoczynku, typowa mafijna z wątkiem romantycznym.

„W pułapce cieni” jest drugą książką polskiej autorki Sary Damaziak. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ miałam ochotę na dobry kryminał, który trzyma w niepewności do ostatnich stron. Opis książki był bardzo zachęcający, chociaż moim zdaniem, zdradza zbyt dużo fabuły.

Główną bohaterką powieści jest młoda pani detektyw- Laura Wrońska, która na skutek toksycznego związku musiała porzucić pracę w policji. Wydawałoby się, że zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym przywróciła równowagę. Jest szczęśliwie zakochana, praca sprawia jej przyjemność. Sielanka trwa do momentu, w którym bez śladu znika jej kuzynka Marta, a nasza pani detektyw składa obietnice odnalezienia jej żywej. Na tym skupia się jeden z wątków powieści, który jednak moim zdaniem został zaniedbany przez autorkę. Śledztwo w ogóle nie skupia się na zaginięciu dziewczyny, nie są opisane prawie żadne podejmowane działania.ad

Drugi główny wątek powieści dotyczy współpracy Pani detektyw z Policją. Pewien funkcjonariusz obecny w życiu naszej bohaterki od bardzo dawna proponuje układ, w którego skutek Policja pomoże odnaleźć zaginioną kuzynkę, w zamian za pomoc w namierzeniu i ujęciu groźnego gangstera- Santosa. Mamy tu do czynienia między innymi z przemytem narkotyków oraz handlem ludźmi. Na każdym kroku można się natknąć na żołnierzy niebezpiecznego przestępcy. Oba wątki łączą się w pewnym momencie, który w mojej opinii, nie został przedstawiony zbyt realistycznie. I tak okazuje się, że ogniwem łączącym dwie sprawy, nad którymi pracuje pani detektyw, jest postać zaginionej kuzynki.

Podobnie jak w życiu zawodowym, tak również w życiu prywatnym, sprawy zaczynają się znacznie komplikować. Partner głównej bohaterki nie jest tak niewinną osobą, na jaką na początku wygląda. Rozwinięcie i wyjaśnienie tego wątku było dla mnie całkowitym zaskoczeniem, przyznaję, że nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Sara Damaziak bardzo dobrze wykreowała bohaterów w książce. Nie ma dwóch podobnych osób. Z jednej strony mamy piękną, młodą, atrakcyjną i przede wszystkim inteligentną panią detektyw, która nie boi się podejmować ryzyka. Z drugiej strony mamy toksycznego byłego partnera, który nie pogodził się ze stratą ukochanej i za wszelką cenę próbuje ją odzyskać, pogrążając obecnego kochanka. Dodatkowo zmaga się z chorobliwą zazdrością i manią kontrolowania. Bardzo dobrze przedstawiony toksyczny partner. Dodatkowo jest jeszcze Dawid, który na pierwszy rzut oka jest mężczyzną idealnym- przystojny, wysportowany, wierny i bardzo czuły. To jakie tajemnice skrywa, było dla mnie najbardziej zaskakujące w całej fabule.

Bardzo dobrze się bawiłam w czasie lektury tej pozycji. Liczyłam na dobry kryminał i się nie zawiodłam. Jest sporo zwrotów akcji, których nie potrafiłam przewidzieć. Nie przemawia do mnie motyw zaginionej kuzynki, natomiast rozumiem, że autorka musiała wymyślić coś w tym stylu, aby obie historie się ze sobą powiązały. Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, za co serdecznie dziękuje. Serdecznie polecam.

Chciałąbym Wam zaproponować ksiązkę @sarad_author @wydawnictwo_novaeres. Nie dajcie się zwieźć okładce - przyznam ,że nie leży w moim guscie ale! książka jest bardzo dobra.Jak to mówią "Nie oceniaj po okładce" :) To moje pierwsze spotkania z twórczościa @sarad_author

☘️Laura Wrońska była policjantka, obecnie prywatna detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia swojej kuzynki.

Międzyczasie jej byly narzeczony, policjant Maks prosi ją o pomoc w ujęciu i rozbiciu niebezpiecznego gangu prowadzonego przez gangstera o pseudonimie Santos.
Okazuje się, że obie sprawy się łączą. Do tego jej obecny partner Dawid ma przed nią tajemnice a Maks próbuje go zdemaskować.

Jak potoczą się losy Laury, Dawida oraz Maksa. Czy uda się odnaleźć kuzynkę? Jak potoczy się śledztwo?
☘️ Książka jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji. Z każdą stroną poznajemy nowe tajemnice i wciąga coraz bardziej. Na początku na prawdę taka niepozorna, a przeczytałam ją w dwa dni.

Zakończenie książki sprawia, że chcesz poznać co dalej? Pytanie czy będzie coś dalej?

Jeśli chcesz na kilka dni zmienić otoczenie, poczuć adrenalinę. "Nic nie jest takie, jakim się wydaje".

Zacznę od tego, że po okładce spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a więc znów sprawdza się powiedzenie, żeby nie oceniać książki po okładce. Nieprzewidywalna historia pełna niebezpieczeństwa, dynamiczna z mnóstwem zwrotów akcji, a przy tym tak nieprzewidywalna walka o miłość. Wydarzenia w książce widzimy oczami trzech osób Laury, Maksa i Dawida. Rzadko kiedy się zdarza, że szczególnie polubię jakiegoś bohatera, ale tutaj nie dało się nie polubić Laury, kobiety odważnej i wiedzącej czego chce od życia. Laura była policjantka aktualnie Pani detektyw, której wcześniejsze życie miłosne nie było usłane różami, teraz jest szczęśliwa przy boku wspaniałego Dawida. Czy to wszystko się zmieni przez chęć odnalezienia zaginionej kuzynki? Pewnego dnia przed jej drzwiami pojawia się Maks, były narzeczony z prośbą, aby pomogła schwytać grupę przestępczą, którą dowodzi nie jaki Santos. Kobieta godzi się, bo dzięki temu łatwiej jej będzie odnaleźć kuzynkę. Czy pojawienie się Maksa na nowo rozgrzebie stare rany? Czy da radę odnaleźć zaginioną kuzynkę? Czy Dawid jest tym, za kogo się podaje? Czy da radę schwytać Santosa? Tego dowiecie się, czytając książkę.

W PUŁAPCE CIENI
W 📖 @sarad_author poznajemy Panią detektyw Laurę Wrońską. Nasza bohaterka za sprawą niebezpiecznego gangstera zostaje wplątana w pełną emocji intrygę.
W "międzyczasie" próbuje odnaleźć swoją zaginioną kuzynkę.
Kropkę nad i próbuje postawić Jej tajemniczy partner, Dawid.
Jesteście ciekawi jak potoczy się gra Laury i Santosa (to właśnie te zły gangsta) ❓
Warto dodać, że w to wszystko wmiesza się były  szef👮‍♂️ a zarazem ex-ukochany pani detektyw, Maks.
Jako fan kryminałów powiem WAM, że jest to Mega 📖.
To taka książkowa odpowiedź na Szybkich i wściekłych.
Już od pierwszych stron akcja mocno przyspiesza.
Takie 📖 to ja KOCHAM.

W PUŁAPCE CIENI
W "międzyczasie" próbuje odnaleźć swoją zaginioną kuzynkę.
Kropkę nad i próbuje postawić Jej tajemniczy partner, Dawid.
Jesteście ciekawi jak potoczy się gra Laury i Santosa (to właśnie te zły gangsta)...

Na początku jest tak dużo miłości i erotyki, że trochę się obawiałam. Ale gdy akcja nabiera tempa, poznajemy coraz więcej tajemnic, to robi się naprawdę ciekawie. Okazuje się, że nic nie było przypadkowe. Mam wrażenie, że dokładnie tak ta opowieść miała wyglądać. Trzyma w napięciu, zaskakuje, dostarcza takich wrażeń, że trudno się oderwać.

Cześć w poniedziałek #bookstagramie.
Dziś Przychodzę z recenzją książki "W pułapce cieni" Sara Damaziak. Za egzemplarz recenzecki dziękuję wydawnictwu novaeres .
Zaczne od tego, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Była policjantka, prywatna detektyw, zaczyna poszukiwania swojej zaginionej kuzynki. Sprwa stoi w martwym miejscu Laura nie wie gdzie szukać Marty, drży o los swojej krewnej. W tym samym czasie koledzy, z byłej pracy proszą ją o pomoc w sprawie groźnego przestępcy, handlarza narkotykami i żywym towarem. W zamian za pomoc w poszukiwaniach Marty. Laura w to wchidzi, nie wiedząc, co ta sprawa za sobą niesie. Skrywane tajemnice wyjadą ja jaw i zmienią życie Laury w gruzowisko. Czy główna bohaterka będzie w stanie udźwignąć odkryte tajemnice? Czy jej prywatne życie się ułoży? Trochę tych pytań było, lecz odpowiedzi odkryjecie sami, gdy po tą książkę sięgnięcie. Troszkę zakończenie mnie zaskoczyło, ale to już zostawiam Wam kochani.
Moje odczucia co do tej pozycji jest dobre, książka dobra dla odstresowania czyta się bardzo szybko. Moim zdaniem troszkie za mało akcji i wantku kryminalnego. Lecz całokształt się ładnie że sobą łączy. Polecam każdemu kto chce odreagować, wyciszyć się i poczytać przyjemna lekturę. Na pewno w trudnych chwilach do niej wrócę. Moja ocenka to 7 na 10 miłego dnia! Muszę zacząć szukać kolejnej pozycji Pani Damazuk.

Cześć w poniedziałek #bookstagramie.

Pierwsze spotkanie czytenicze z Panią Sandrą i zaś owocne. Czytało mi się tę książkę bardzo szybko, spodobał mi się styl pisania i rozwój fabuły. Zawsze jest miło spotkać autora, który jest dla mnie kompletną nowością i który sprawia, że chce się bardziej zagłębić w jego twórczość literacką.

Już od pierwszej strony poznajemy zagmatwane relacje pomiędzy bohaterami książki i sytuacjami w które są wmieszani. Poznajemy świat przestępczy w którym nie ma miejsca na popełnianie błędów i niepewności.
Tak to już w sumie jest, że przeważnie tam gdzie opisywana jest mafia wiemy już na stracie, że znajdzie sie policjant, który za wszelką cenę chce dowieść rozbioru tego półświatka.

''W pułapce cieni'' nic nie jest rzeczywiste. Nie wiemy na sto procent kto kim jest i dlaczego podejmuje takie deycjzje. Autorka wykreowała postacie, których nie da się nie lubić - no chyba, że biorąc pod uwagę komisarza Maksa, który przyznam grał mi na nerwach. Z drugiej strony poznając dalsze historie bohaterów nie ma co się dziwić, ze komisarz nie podejmuje innych decyzji.
Odrazu powiem, że jest pewien wątek romantyczny, który w ogóle nie przeszkadzał. Co więcej dopingowałam Laurze i Dawidowi aby wszystko poszło po ich myśli.

Jak się możecie domyślać ta książka spodobała mi się bardzo i dostałam od niej więcej niż się spodziewałam. Jak wspomniałam wcześniej styl autorki jest prosty dzięki czemu przez książkę się płynie i nagle jesteśmy na ostatnich stronach. Jak to się stało?
Zachęcam Was zatem do sięgnięcia po ''W Pulapce Cieni'' bo była to naprawdę przyjemna pozycja! ;)

„Albo ty strącisz pionki, albo to one ciebie zrzucą z planszy”

Leżała na półce niemal trzy tygodnie. Nie mogłam się do niej zabrać, nabierała mocy prawnej. Wiecie jak to jest, kiedy jednak okładka książki do Was nie przemawia i trudno Wam się zabrać do czytania? Taka niemoc twórcza w stosunku do danego tytułu… Moi drodzy, ale „nie szata zdobi człowieka”, a w tym wypadku to raczej „nie okładka zdobi książkę”, bo ważna jest ta historia ze środka! A ta historia wciągnęła mnie bez reszty i wyciągnęła z realnego świata na dwa dni! Tak! Lektura książki, od której stroniłam zabrała mi dwa popołudnia, gdyż nie mogłam się od niej oderwać! Przez fabułę w tej książce po prostu się płynie, a strony pędzą niebłagane. Ani się obejrzałam, a do końca opowieści zostało niespełna 100 stron!

O czym ta niesamowita opowieść? O półświatku gangsterskim, o byłej policjantce, o polskiej policji… I wiem, co teraz powiecie – nierealna fabuła. E tam, gdybyśmy szukali realnych fabuł, to po co ktoś miałby tworzyć dobre i ciekawe książki?! Fabuła wciąga i to się liczy, nie rozpatrywałam jej w charakterze realności. Od początku podejrzewałam, jaki będzie finał historii (a przynajmniej miałam nadzieję, że ten finał będzie właśnie taki). Główni bohaterowie są realni, mają swoje słabości i kochają to, czym się zajmują.

Napiszę Wam tu jedno – książka niepozorna, a w środku petarda! Podobała mi się – bez dwóch zdań! Pewnie znajdzie się ktoś, kto przyczepi się do jakichś niuansów, bo pewnie i takie są (chociażby kwestia niedopracowanego narratora, który lubi wybiegać w przyszłość i stopniować czytelnikowi zaskoczenie, chce być wszechwiedzący). Ale nie o to chodzi! Chodzi o to, że mamy tu naprawdę dobrze skrojoną sensację w polskim wydaniu.

Chcecie streszczenie? Laura – była policjantka, a obecnie prywatna detektyw prowadzi sprawę zniknięcia swojej kuzynki. W tym samym czasie policja rozpracowuje jednego z głównych gangsterów Warszawy. Okazuje się, że sprawy się łączą i tylko Laura może zdobyć informacje, które mają znaczenie dla policji. A jakby dołożyć do tego jeszcze romans głównej bohaterki z podejrzanym Dawidem, który nie do końca jest tym, za kogo się podaje?

Przekonajcie się sami, czy ta książka do Was przemówi!

„Albo ty strącisz pionki, albo to one ciebie zrzucą z planszy”

Laura kiedyś pracowała w policji i chociaż swoją pracę lubiła, życie osobiste, nieudany związek z mężczyzną, który jednocześnie był jej szefem, sprawiły, że zrezygnowała. Obecnie jest detektywem i pracuje na własny rachunek. Życie prywatne też jej się układa, a Dawid, mężczyzna, z którym się związała, jest zupełnie inny niż jej eks. Kiedy znika kuzynka Laury, obiecuje ją odnaleźć i choć się stara, nie może spełnić obietnicy. Dlatego, kiedy jej eks przychodzi z prośbą, aby pomogła jego zespołowi w śledztwie, nie waha się za długo i się zgadza. Ma nadzieję, że pomagając w śledztwie przeciwko Santosowi, którego mężczyźnie policja od dawna chce schwytać, jednak zawsze jakoś im się „wymyka”, jednocześnie będzie miała więcej możliwości, aby odnaleźć swoją kuzynkę.
Na dodatek ma problemy z Maksem. Nie dość, że dziwnie się zachowuje, próbuje naprawić, to co kiedyś było między nimi, to jeszcze za wszelką cenę próbuje znaleźć coś na jej obecnego partnera. Kobieta mu ufa, jednak ziarno niepewności zaczyna kiełkować. Nic nie jest takie, jak się wydaje, a początkowo nieistotne rzeczy mają wielkie znaczenie. Tajemnice wychodzą na jaw, a jej zaczyna grozić wielkie niebezpieczeństwo. Czy odnajdzie kuzynkę? Jak potoczy się śledztwo? Czy jej związek z Dawidem jest taki, jak jej się wydaje? Czy ma rację, ufając mężczyźnie? Czy Maks odpuści i zostawi ją w spokoju? Czy pomoże w schwytaniu Santosa?...

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/02/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-w.html

• 03 2020
  • Czekam cierpliwie:)
  • Przeczytane w 2021
  • Poszły w świat

Dodaj cytat z książki W pułapce cieni