Na pięciolinii słów

Okładka książki Na pięciolinii słów Sara Damaziak
Okładka książki Na pięciolinii słów
Sara Damaziak Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2018-05-11
2018-05-11
rockman dziennikarka

Spędziłam z tą książką miło czas,dobra,wzruszająca książka chwyta za serce.

Spędziłam z tą książką miło czas,dobra,wzruszająca książka chwyta za serce.

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Są historie, które pisze samo życie, są zdarzenia, które przytrafić mogą się każdemu, ale czy każdy z nas umiałby walczyć o swoją miłość mimo sekretów, które dopiero co zostały wyjawione?

FABUŁA:
Tom i Caroline to szczęśliwe małżeństwo - mają cudowną córkę Natalie, piękny dom i dobre stanowiska pracy. Idylla rodzinna trwa, dopóki do ich życia nie powraca, ktoś z przeszłości. Brat Toma - Alexander, światowej sławy projektant wraca z Paryża i niespodziewanie namiesza wszystkim dookoła. Tajemnice, które były skrywane wyjdą na jaw, a to zaburzy cały świat szczęśliwej pary. Czy małżeństwo przetrwa ten trudny okres? Czy to czego się dowiedzą zburzy uczucie między nimi na zawsze? I czy tak na prawdę znają tak dobrze siebie, że to co było do tej pory jest prawdziwe?

Szalony rockman i spokojna dziewczyna, on nie marzył o rodzinie, ale gdy poznał ją rzucił karierę i dla niej podporządkował swoje całe życie. Rodzina, która powstała tak na prawdę z dwóch odmiennych sobie światów okazała się być tą prawdziwą, szczęśliwą w której miłość jest na pierwszym miejscu. Tom bez reszty kocha swoją córkę, a żona którą widzi każdego ranka przy swoim boku nadaje jego życiu sensu. Dopóki nie powróci Alexander, życie tych dwojga na prawdę wydaje się być idealne, ale nie do końca tak jest. Brat przywoła do życia tajemnice sprzed lat, które na zawsze wydaje się odmienią życie każdego z nich.

MOIM ZDANIEM:
Historia od razu spodobała mi się od pierwszych kartek. Zakochany na zabój mężczyzna w swojej żonie, czuły ojciec i świetny kochanek. Ona troskliwa i odpowiedzialna żona, a jednocześnie pewna siebie i twardo stąpająca kobieta. Ich córka to prawdziwy aniołek, który rozsiewa radość życia w całym domu. Ta historia zaczyna się bardzo przyjemnie, ale z biegiem czasu nabiera niespodziewanego tępa. Na prawdę rwie nas kartka po kartce! Rozdziały są, krótkie i treściwe, dzięki czemu nie czułam, że książka dłuży się w nieskończoność. Brat Toma - Alexander, stworzony na prawdę został do swojej roli, idealnie budził uczucia we mnie niechęci do kogoś kto próbuje z butami wejść do cudzego życia, szczęśliwego życia. Autorka w bardzo sprawny i zwinny sposób przedstawia każdego z bohaterów tym samym nie zbaczając z głównego wątku. Ta książka się w trakcie po prostu nie nudzi! Zagadki rodzinnych sekretów zdecydowanie zaspokoiły moje uwielbienie do tajemnic. Nie zrozumiałam natomiast tych fragmentów piosenek na początku każdego rozdziału, raczej ich sensu umiejscowienia w książce ale widocznie autorka tak chciała. Czytając możemy odnosić wrażenie, że autorka trochę za szybko chce nam opowiedzieć tą historię, ale wystarczy, że czytać będzie się ją etapami, a wrażenie szybko zniknie :)

DLA KOGO:
Książka zdecydowanie dla osób, które lubią połączenie historii miłosnej, tła rodziny i tajemnic w jednym. Nieskomplikowana, nie przekombinowana opowieść zaspokoi niewymagającego czytelnika. Spokojnie można ją czytać i odkładać na jakiś czas, bo historia nie jest na tyle złożona wielowątkowo, aby coś umknęło naszej pamięci. Ja przemknęłam przez nią szybko i czytało się ją na prawdę ciekawie. Mogę z czystym sumieniem polecić!

www.zaczytana-na-zaboj.pl

FABUŁA:

Na duży plus zasługuje jej wielopoziomowość narracyjna, przez co możemy poznać uczucia nie tylko jednej ale kilku postaci. Do tego dochodzą podziały w rozdziałach i dość spora czcionka przez co czyta się ją naprawdę szybko. A będąc na plaży.... Jeszcze szybciej...

Ale zacznijmy od początku. Poznajemy młodą dziewczynę Carolin która jest kochającą matką i żoną. Czuje się szczęśliwa i spełniona i tak naprawdę nic jej więcej do szczęścia nie trzeba. Ale tak jak w prawdziwym życiu los nie pozwala za długo na radość i przypomina jej że życie niesie ze sobą również nie zawsze miłe niespodzianki a tajemnice skrywane gdzieś pod dywanem w najmniej oczekiwanym momencie wychodzą na światło dzienne. Carolin ukrywa przed mężem swoją przeszłość która niestety powoli wysuwa się na światło dzienne.

Ale jak się okazuje autorka miała dla nas ciekawą niespodziankę gdyż nie tylko Carolin ma przed swym mężem tajemnice. Tom, były rockman może poszczycić się burzliwą przeszłością w której kobiety i imprezy były na porządku dziennym. Porzucił wszystko dla miłości, znalazł stabilną pracę i założył rodzinę. Okazuje się jednak że nie wszystkie sprawy pozamykał dokładnie a jedno nieszczęśliwe wydarzenie może przynieść na niego i całą jego rodzinę wile nieszczęścia.

Niespodziewanie do kraju wraca trzeci bohater naszej historii, Alex, brat Toma. Alex kilka lat temu porzucił dziewczynę, rodzinę i brata i bez słowa wyjechał chcąc zrobić karierę. Udało mu się osiągnąć sukces zawodowy, stał się znanym projektantem ubrań ale kosztem czego... Wraca do kraju by odnowić swoje relację z rodziną, przeprosić porzuconą dziewczynę i odnaleźć sens w swym życiu.

Historie tej trójki osób są ze sobą dość mocno poprzeplatane tworząc jedną spójną całość na sam koniec. Czasami aż ciężko w nią uwierzyć. Autorka porusza w niej dość ważny problem dotyczący każdego z nas, a mianowicie ile wiemy i jak znamy swoją drugą połówkę? Czy dzieląc ze sobą życie i łóżko jesteśmy w stanie poznać drugiego człowieka i przewidzieć każde jego zachowanie? Poza tym ile jesteśmy w stanie wybaczyć tej drugiej osobie?. Takich pytań mogłabym mnożyć jeszcze wiele, ale to wy sięgający po tę książkę przekonacie się o nich na własnej skórze.

Dla mnie był to miły czas spędzony z niebanalną i dającą do myślenia książką o tym, że tak naprawdę nikogo nie da się poznać do końca. A skrywane tajemnice wcześniej czy później ukarzą światło dzienne i wyjdą na powierzchnie. Polecam wam ją, szczególnie w leniwe popołudnie. Dziękuję bardzo za możliwość przeczytania tej pozycji wydawnictwu Novae Res. Spotkanie z tą książką zaliczam do udanych i czekam na więcej takich okazji...

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

Ostatnio dość często trafiają mi się pozycje polskich autorów, które potrafią mnie zaskoczyć. Podobnie było z tą pozycją która idealnie wpasowała się w mój urlop i wypoczynek na plaży. Lekka, przyjemna i przede wszystkim mówiąca o czymś konkretnym, ale w nieprzytłaczający sposób. Rodzinna a zarazem pełna tajemnic opowieść które pewnego dnia wychodzą na światło dzienne....

• Moi mali książęta :)
  • Muzycy
  • A może PDF?...
  • Nieseriowe
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Na pięciolinii słów