Pies. Historia gatunku

Psychoskok
2020-10-20
2020-10-20
9788381196857
Chihuahua książka dla hodowców psów książka o psach poradnik o psach porady o psach zwierzęta

Strata czasu i pieniędzy. Błędy stylistyczne, powtórzenia, skakanie po tematach, do tego męcząca czcionka. Totalny chaos! Źródła informacji autorki, to strony internetowe i blogi o psach. Jeśli ktoś poszukuje rzetelnej pracy, na temat historii psiego gatunku, to niech koniecznie szuka dalej.

Beznadziejna czcionka, skakanie po treściach, błędy stylistyczne i gramatyczne (a przynajmniej dziwaczne struktury utrudniające czytanie). Odnoszę wrażenie, że książka nie posiadała edytora. Treści merytoryczne rozsiane, miejscami niedokończone. Zawiodłem się na tej pozycji.

Byłam jej ciekawa odkąd o niej usłyszałam. Zamówiłam jak tylko miałam okazję. Właśnie skończyłam czytać i.. mam dziwne odczucia..
To nie jest moja pierwsza książka pani Marty. Poprzednie czytało się dobrze. Nie miałam nic do zarzucenia.
Tu czcionka mnie męczyła. Wolę bardziej czytelne.
Miałam wrażenie że skaczemy po treściach. Temat jest zaczęty, wtrącony inny i na jedno zdanie znów wrócimy do tego co było na początku. W ogóle miałam wrażenie że treść się nie klei ze sobą.
Ale co mnie zraziło najbardziej.. kopiowanie. Wspominanie o czymś na początku książki, potem kopiowanie tego samego. Słowo w słowo- sprawdzałam. I wklejanie gdzieś dalej.
Mam niedosyt. Trochę jestem rozczarowana.

Tu czcionka mnie męczyła. Wolę bardziej czytelne.

„Pies. Historia gatunku” to ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników zwierząt, zwłaszcza psów, gdyż na zaledwie 106 stronach autorka zamieściła bogactwo informacji dzięki którym lepiej poznamy swoich ukochanych czworonogów.

Książka została napisana w jasny, konkretny i przystępny sposób, dzięki czemu czyta się ją lekko i bez znużenia. W kilkunastu krótkich rozdziałach autorka zabiera nas do początków powstania rasy i pierwszych śladów bytności dawnych kultur i wierzeń. Przedstawia znane mity, legendy, wierzenia związane z psami. Przytacza niektóre z nich pokazując jak mocna jego symbolika osadzona jest w ludzkiej świadomości.

Podkreśla, że każde zadanie jakie przydzielamy naszemu zwierzęciu powinno satysfakcjonować obie strony: człowieka i psa dlatego pragnie, byśmy pamiętali o tym, że „świat istnieje dzięki rozumowi psa”. Przedstawiając ich dzieje autorka ma na uwadze przede wszystkim dobro zwierząt, dlatego podkreśla, że zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko nasze szczęście ale przede wszystkim szczęście naszego psa.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/659-pies-historia-gatunku.html

Co niezwykle ciekawe, znaleziska archeologiczne sprzed 500 000 lat dowodzą, że już wtedy ludzie i psy byli ze sobą w jakiś sposób związani. Wszystkie teorie dotyczące procesu udomowienia psa jednoznacznie stwierdzają, że pies swój rodowód wywodzi przede wszystkim od wilka szarego Canis lapus.

To nie tylko nasz przyjaciel, dlatego też ważne jest aby zanim zdecydujemy się na zakup czy przygarnięcie psa, warto zasięgnąć rady u specjalistów a i również zglebić wiedzę poprzez fachową literaturę czy zamienić kilka słów z posiadaczami psów oraz osobami będącymi właścicielami hodowli psów rasowych, biorących udział w wystawach i konkursach dla psów.

Ci czworonożni przyjaciele, nie są, pluszowymi zabawkami, które można gdy już się nią nacieszymy, odstawić w kat lub co gorsza wyrzucić. Warto tutaj sięgnąć po książki psycholog ds. piesków Marty Paszkiewicz. Radziłabym zacząć od Pies. Historia gatunku. V\Chociaż na koncie autorki jest całkiem sporo fachowej publikacji.

• Psy
  • RÓŻNE MOŻE