Krakowscy licealisci w drodze do dorosłości

Okładka książki Krakowscy licealisci w drodze do dorosłości Piotr Długosz
Okładka książki Krakowscy licealisci w drodze do dorosłości
Piotr Długosz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Oficyna Wydawnicza Impuls
2020-07-01
2020-07-01

Podejmując się przeczytania wyzwania książki autorstwa Pana Piotra Długosza pt. ''Krakowscy licealiści w drodze do dorosłości'' chciałam poznać, jak wygląda z perspektywy czasowej czas szkolny spędzany w liceum, czy coś czas w ciągu kilkunastu lat się zmieniło, a co najważniejsze czy współczesna młodzież posiada autorytety wśród uczących ich nauczycieli zawodu i przedmiotów podstawowych i czy będą one miały wpływ na uprawiany zawód w przyszłości.

Jak zdążyliśmy zaobserwować i wiemy o tym, że młodzi ludzie nie są tego świadomi, że istnieje świat wartości, za którym należy dzielnie podążać za tym celem bez względu na poniesione ryzyko uzyskanych wyników w nauce.

Dla młodzieży na obecną chwilę liczy się zdobywanie wiedzy, ale mogą jedynie za pomocą najnowszych technologii nauczania ją zdobywać, ale czy ona pozostanie, zapamiętana na długo u nich w tego rodzaju nowoczesnym systemie nauczania tego nie wiemy, gdyż zdobywana na nowo wiedza pozostawia wiele tajemnic do odkrycia jeszcze w świecie współczesnej nauki.

Obserwując, współczesną młodzież zauważalne jest, jak bardzo zmieniły się nowe sposoby zdobywania wiedzy, które odbiegają od tego, co było kiedyś i z tego względu zdarza się im nie pojmować najistotniejszych pojęć przedmiotowych ani uzasadnić za pomocą udzielonych przez nich nieuzasadnionych odpowiedzi na zadane pytanie i co miało wpływ na ich niewiedzę w danym temacie.

Lubię i doceniam autora książki, który to opisuje, w niej główną występującą niełatwą występującą w społeczeństwie problematykę bazując się nie tylko na własnej wiedzy, ale również na przeprowadzonych w środowisku badaniach, analizach odpowiedzi i wyciągnięciu na ich podstawie odpowiednich wniosków oraz indywidualnej dokonanej ocenie wynikającej z pozyskanego materiału zgromadzonej wcześniej wiedzy.

Książka ta składa się z 8 rozdziałów oraz z bardzo dobrze opracowanego wstępu, w którym to autor omówił, co w nich uwzględni na podstawie zawartych treści teoretycznej, zebranych źródeł i przeprowadzonych metodologii badań.

Przyznam, że po dokładnym przeczytaniu tej książki pogłębiłam bardziej wiedzę na temat występującego szkolnictwa młodzieży uczęszczającej do krakowskich liceów.

Należy podkreślić to, że zamieszczone w tej książce dane odzwierciedlają aktualną rzeczywistość.

Autor tej publikacji pracował w wyjątkowo trudnych warunkach, ale z udziałem studentów i rodziny zrealizował zamierzony cel.

Walorem tej książki jest przystępny przekaz.

Oficynie Wydawniczej ''Impuls'' dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pana Piotra Długosza pt. ''Krakowscy licealiści w drodze do dorosłości''.

Warto jest przeczytać tę książkę.

• Podarowana książka do recenzji od Wydawnictwa
  • #WyzwanieLC2020
  • Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Dodaj cytat z książki Krakowscy licealisci w drodze do dorosłości