Maurice Merleau-Ponty. Filozofia percepcji, ciała, znaczenia

Okładka książki Maurice Merleau-Ponty. Filozofia percepcji, ciała, znaczenia Salvatore Prinzi
Okładka książki Maurice Merleau-Ponty. Filozofia percepcji, ciała, znaczenia
Salvatore Prinzi Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 64) filozofia, etyka
filozofia, etyka
Odkryj filozofię (tom 64)
Una filosofia della percezione, del corpo, del senso
Hachette Polska
2020-06-10
2020-06-10
Alicja Paleta

Czyżby to ostatni z kręgu filozofów egzystencjalnych w tej kolekcji? Być może. Choć bardzo spodobał mi się Sartre, Merleau-Ponty przypadł mi do gustu nieco mniej. Może za sprawą autora, która niekoniecznie dobrze tłumaczy tutaj jego myśl?

Zabrakło mi w tym tomie definicji. Mowa jest o wielu abstrakcyjnych pojęciach, które w tekście są tłumaczone za pomocą równie obcych, trudnych pojęć. Jak to nader często bywa – starając się pokazać wszystko, tak naprawdę nie pokazuje się nic. Było kilka ciekawych wątków, ale tonęły one w oceanie ontologii i relacji ludzkiej bytności z ciałem oraz ciała ze światem.

• Chcę przeczytać i posiadam
  • 2.5. Odkryj filozofię
  • Filozofia
  • Moje, chcę przeczytać
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Maurice Merleau-Ponty. Filozofia percepcji, ciała, znaczenia