Okładka książki Oczyść swój organizm z toksyn i pasożytów. Autorskie techniki, dzięki którym oczyścisz wątrobę, nerki, krew, limfę oraz stawy Tamara Lebedewa
Tamara Lebedewa Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Reinigung der inneren Organe: Entschlacken und entgiften Sie Ihren Körper
Vital
2019-10-04
2019-10-04
Małgorzata Rzepka
oczyszczanie organizmu pasożyty toksyny nowotwór dieta

🚨 Ważna informacja dotycząca książki "Oczyść swój organizm z toksyn i pasożytów": 🚨

Chciałbym podzielić się z Wami krytycznym spojrzeniem na tę publikację. Autor, Tamara Lebedewa, przedstawia teorie oczyszczania organizmu z toksyn i pasożytów, które są podobne do teorii amerykańskiej fizjolog Huldy Clark. Niestety, zarówno twierdzenia Tamary Lebedewej, jak i Huldy Clark, są jednogłośnie odrzucane przez lekarzy i biologów.

Morfologia megakariocytów i makrofagów, a także ich funkcje w organizmie, zostały dokładnie zbadane i udokumentowane przez naukowców, co jest sprzeczne z poglądami Tamary Lebiediewy. Również różnorodność mikroorganizmów, na której opiera się jej teoria pleomorfizmu, została uznana za obaloną przez naukę.

Warto zaznaczyć, że wiele substancji roślinnych, które autorka twierdzi, że są skuteczne przeciwko pasożytom, to tak naprawdę pożywienie promujące zdrowie, a nie leki przeciwpasożytnicze.

Poglądy przedstawione przez Tamara Lebedewa mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą zniechęcać ciężko chorych do skutecznej terapii, która ma udokumentowaną skuteczność. Na przykład nieudowodnione teorie autorki na temat rozwoju raka po operacji lub przyjmowaniu antybiotyków mogą wprowadzić pacjentów w błąd i utrudnić im dostęp do właściwej opieki medycznej.

W związku z tym, zachęcam do ostrożności i krytycznego podejścia do informacji zawartych w tej książce. Zawsze warto konsultować się z profesjonalnymi lekarzami i specjalistami w dziedzinie zdrowia, aby uzyskać rzetelne i sprawdzone informacje na temat oczyszczania organizmu i radzenia sobie z chorobami.

#Ostrzeżenie #KrytycznePodejścieDoInformacji #Zdrowie #Medycyna #Pasożyty #Toksyny #OczyszczanieOrganizmu #ProfesjonalnaOpiekaMedyczna #RzetelneInformacje #KonsultacjaZLekarzem #DbajOSwojeZdrowie #ZdrowyRozsądek #OstrzeżeniePrzedKsiążką #BądźOdpowiedzialnyZaSwojeZdrowie #OchronaZdrowia

Kiedyś gdzieś wpadła do mojej biblioteczki, lecz jeśli jest to książka medyczna o zdrowiu, wypadało by pierw wygooglować autorkę i z tym zaczyna się ciekawa sprawa. Ponieważ Wiki Polskie nie ma w ogóle takiej osoby wpisanej, zdjęcie jest tylko jedno, które widnieje w książce na tyle.

Z informacjami przychodzi nam zagraniczna niemiecka Wikipedia, która jasno piszę o krytyce nt. w/w autorki. Po przetłumaczeniu na PL: "Teorie Tamary Lebedewy są w niektórych aspektach podobne do teorii amerykańskiej fizjolog Huldy Clark, która obwinia pasożyta Fasciolopsis buski i toksyny środowiskowe za raka. Podobnie jak w przypadku terapii Clarka, twierdzenia Tamary Lebedevej są jednogłośnie odrzucane przez lekarzy i biologów. Morfologia megakariocytów i makrofagów, a także ich funkcja w tworzeniu krwi i krzepnięciu lub obronie immunologicznej, na przykład, zostały szczegółowo zbadane i udokumentowane. Ustalenia w tym względzie są wyraźnie sprzeczne z poglądami Tamary Lebiediewy. Fakt, że komórki nowotworowe są pochodzenia endogennego i dlatego nie są rzęsistkowicami, można również wyraźnie wykryć zarówno metodami biologicznymi komórkowymi, jak i molekularnymi metodami biologicznymi. Wyniki jej badań przedstawione w książkach Tamary Lebiediewej nie ujawniają istotnych szczegółów, takich jak czystość próbek tkanek oraz charakter i zakres przeprowadzonych testów kontrolnych. Badania medyczne, które spełniają standardy naukowe, nigdy nie zostały przedstawione przez Tamarę Lebiediewą na temat jej hipotez.

Teoria pleomorfizmu Günthera Enderleina, czyli różnorodności mikroorganizmów, na której opierają się twierdzenia Tamary Lebedevej, została uznana za obaloną. Pasożyt Trichomonas vaginalis jest znany nauce od 1836 roku i jest bardzo dobrze zbadany pod względem medycznym i biologicznym z powodu wywołanej przez niego choroby rzęsistkowicy. Wiele substancji roślinnych wymienionych przez panią poseł Lebiediewą, o których mówi się, że są skuteczne przeciwko rzęsistkowicy, to na ogół żywność promująca zdrowie.

Poglądy Lebedewy na poważne choroby ludzi są częściowo samouodparniające. Włącza do swojej argumentacji rzeczowe lub logiczne kontrargumenty do swoich hipotez. Poglądy, które reprezentuje, są częściowo odpowiednie do zniechęcania ciężko chorych do sensownej terapii, dla której istnieje neutralny i udokumentowany dowód skuteczności. Na przykład nieudowodnione poglądy Lebedewy na temat rozwoju raka po operacji lub przyjmowaniu antybiotyków mogą zniechęcić pacjentów do poddania się znaczącej terapii."

Więc niestety nie zdecyduję się na dokończenie czytania tej książki, przez odrzucanie tych metod przez profesjonalistów w swoich zawodach. A zresztą dla mnie samego niektóre momenty w tej książce były mocno szokujące i zastanawiające, które rzuciły mnie w mocniejsze śledztwo np. autorki.

• Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Health