Kozucha Kłamczucha

Okładka książki Kozucha Kłamczucha
Janina Porazińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Czytam sam literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Czytam sam
Nasza Księgarnia
1956-01-01
1956-01-01
24 min.
koza kłamstwa nauczka dla dzieci
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Hanna Łochocka
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Zasypianki Paweł Beręsewicz, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Czesław Janczarski, Lech Konopiński, Urszula Kozłowska, Janina Porazińska, Ludwik Starski, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow
Ocena 7,5
Zasypianki Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza Helena Bechlerowa, Sławomir Grabowski, Marek Nejman, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Danuta Wawiłow
Ocena 8,2
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...

więcej Więcej

czytam teraz wnukom, podoba im się tak jak mnie kiedyś i moim dzieciom

Powrót do beztroskie go dzieciństwa.

Cudowny powrót do dzieciństwa:)
Ta ambitna pozycja jest wynikiem realizacji 33. punktu wyzwania czytelniczego, a nie oznaką starczego zdziecinnienia.
Planowałam przeczytać coś innego, ale ponieważ nie udało mi się znaleźć tego, czego szukałam, a na dodatek wpadła mi w ręce Kozucha, którą bardzo dobrze pamiętałam , postanowiłam odświeżyć tę lekturkę. Mimo upływu wielu lat od...

To jedna z moich ulubionych książek. Prawie codziennie ja czytałam.Nigdy mi się nie nudziła.Polecam ją dla małych czytelników chodź nie ukrywam, że troszkę starszych osób.Każdy może lubić każdą książkę.

POLECAM, SZARLOTKA :-)

"Nic nie jadłam, nic nie piłam" - i słyszę te słowa w głowie po dziś dzień :)

Czytałam z babcią. Właściwie babcia czytała, a ja słuchałam, bo czytać jeszcze nie umiałam. Rozpadający się egzemplarz babcia zachowała w nadziei na lekturę z prawnuczętami.

Nieśmiertelny "Ten jeden boczek spuchł od niejedzenia, drugi od niepicia. Ani za grosik nie ma we mnie życia."

Biedna Marysia za niewinność wygnana ;)

Przemiła historia pewnej kozy, która swoim kłamstwem pozbyła się swej opiekunki - Zazulki.
Jednakże - jak się to mówi - każde kłamstwo ma krótkie nogi...
Książeczka napisana prostym językiem z morałem.
Pamiętam, że była moją ulubioną.
Moim zdaniem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Na półkach: , , , , ,

Baśń wywołuje ogromny uśmiech na twarzy, z powodu głupiutkiej kózki Zazulki. Utwór kończy się morałem.
W zasadzie jest to książeczka dla dzieci, ale i dorośli znajdą w niej coś dla siebie.
Polecam:)

Mój synek kocha ją tak, jak ja!

• Dzieciństwo
  • Wspomnienia z dzieciństwa