Najmilsi

Okładka książki Najmilsi
Ewa Szelburg-Zarembina Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Lektury z Tęczą wierszyki, piosenki
wierszyki, piosenki
Lektury z Tęczą
Krajowa Agencja Wydawnicza
1996-01-01
1996-01-01
wierszyki piosenki dla dzieci lektura
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Zasypianki Paweł Beręsewicz, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Czesław Janczarski, Lech Konopiński, Urszula Kozłowska, Janina Porazińska, Ludwik Starski, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow
Ocena 7,5
Zasypianki Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 7,6
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga siódma Ryszard Marek Groński, Jadwiga Jasny-Mazurek, Barbara Lewandowska, Zdzisław Nowak, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow, Hanna Łochocka
Ocena 7,7
Poczytaj mi, m... Ryszard Marek Grońs...

więcej Więcej

Bardzo dobra książka dla dzieci! Polecam z czystym serduszkiem jak rodzic chce zaszczepić w dziecku miłość i szacunek do przyrody

Jeżeli jakiś rodzic z trudem wykręca się przed swoją pociechą od kupienia jej choćby chomika, to lepiej niech tej książki dziecku nie czyta, bo włoży mu argument do ręki. A to dlatego że mała Renia tytułowych najmilszych miała aż 10, z czego aż 7 to zwierzęta dzikie (małych rozmiarów, ale zawsze), a i tak nie była to jej cała menażeria. I jak tu później odmówić...

Książka "Najmilsi" zbudowana jest na 10 krótkich opowiadaniach o zwierzętach. Choć cała książka opowiada przygody małej dziewczynki Reni, jej przyjaciółki i rodzinki w postaci mamy i taty, to prawdziwymi bohaterami tych opowieści są zwierzęta. W każdym opowiadaniu pojawia się inne zwierzątko i to na nim głównie koncentruje się uwaga narratora.

"Najmilsi" to ciepła rodzinna...

2076

Książka, którą czytałam w dzieciństwie. O dziewczynce Reni, mieszkającej na wsi z rodzicami i opiekującej się różnymi zwierzątkami. Jak ja jej tych zwierzątek zazdrościłam! I jeż, i zajączek, i wiewiórka, i myszka! A także sowa, dwa pieski i żółw.
Po ponad trzydziestu latach wróciłam do książki, czytając ją mojemu sześciolatkowi. Okazało się, że wraz z upływającym czasem...

Ciekawa, idealna dla młodszych Czytelników. W środku można zobaczyć śliczne ilustracje.

Daję 10/10, nie mam innego wyboru.
Pamiętam tę książkę ze swojego dzieciństwa, gdyż była pierwszą, po którą sięgnęłam w wieku 7 lat ze szkolnej biblioteki.
Wspomnienia wracają :)

są książki które warto przeczytać choćby po to by zapoznać się ze starym słownictwem, na pewno to nie najważniejszy walor tej książki, ale rzuciło mi się w oczy bogactwo niegdysiejszego słownictwa, bardziej znanego jeszcze może gdzieś na wsiach.
córeczka nie była na początku przekonana, bo ilustracje takie skromniutkie były, ale jak usłyszała jakie piękne historyjki o...

dobrze wspominam tę książeczkę:) myślę, że warto podsunąć ją dziecku. Jest ciepła i opowiada pięknie o miłości do zwierząt

Jedna z najlepszych książek mojego dzieciństwa. Przeczytana przeze mnie wielokrotnie, zaczytywałam się w nią całymi dniami ;)

Na półkach: , , , , , ,

Zbiór pogodnych opowiadań o zwierzętach, z którymi styka się mała Renia. Są wśród nich pieski, kogut, wiewiórka, wróbelek, zajączek, żółw. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z nimi, troszczy się o nie, oraz poznaje ich zwyczaje.
Skorzystałam z tego, że moja córka wypożyczyła dla siebie. Fajnie było sobie przypomnieć :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa