Bombastica Naturalis

2020-02-28
40 min.
Filip Łobodziński

więcej Więcej

Co najmniej dwie opowieści w jednym: niezwykła i fantastyczna miniencyklopedia botaniczna oraz ilustracje, które tworzą swoją opowieść, a jak się postarać, to kilka. Poza tym to absolutne cudo wydawnicze.

Ilustracje przywołują na myśl klimat surowej, mrocznej baśni, zaś tekst bawi swoją oryginalnością. To fikcyjna botaniczna wariacja pewnego słynnego przyrodnika-wynalazcy Bombastusa Cymbalina, który stworzył zupełnie nowe gatunki roślin (poznamy nawet ich łacińskie nazwy!). Warto przyjrzeć się z bliska wszystkim tym roślinnym dziwolągom i docenić specyficzny humor autora....

Botanika abstrakcyjna ilustrowana, czyli piękne Monty Pythonowskie ilustracje i wyjątkowo pokręcone rośliny.

• Dla dzieci
  • Ilustrowane