Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #1

Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #1 Koyoharu Gotouge
Okładka książki Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #1
Koyoharu Gotouge Wydawnictwo: Waneko Cykl: Miecz zabójcy demonów (tom 1) komiksy
komiksy
Miecz zabójcy demonów (tom 1)
Kimetsu no Yaiba
Waneko
2020-03-18
2020-03-18
2018-07-03
Wojciech Gęszczak
akcja przygoda dramat fantasy siły nadprzyrodzone shounen manga

Tym razem manga która znam spod postaci anime i które wykonanie kocham całym sercem. Póki co jest to dla mnie najlepsze anime jakie oglądałam więc musiałam ale to musiałam poznać pierwowzór nie było innej opcji. No i co mi zostaje do powiedzenia. No pięknie to jest narysowane, kreska jest bajeczna zwracajaca mocno uwagę, gdy wymaga scena jest wszystko podkreślone. Fabuła powoli się rozkręca. Poznajemy Tanjirou i jego siostrę Nezuko która została przemieniona w demona. Chłopak nie spocznie dopóki nie znajdzie wyjścia z tej sytuacji przez co będzie walczył o dostanie się do elitarnej grupy Zabójców demonów. Mocno fantastyczny świat, bogaty w demonicznych zwyroli pragnących krwi ludzkiej. Uwielbiam.

Historyjka na początku nieco nudna, miejscami trudna do ogarnięcia (może to wina rysunków),a czasami wciągająca.
Fabuła przemyślana i interesująca.
Denerwujące wstawki odautorskie.
Końcówka taka, że niestety trzeba sięgnąć po kolejny tom, aby dowiedzieć się jak to się kończy.

Fabuła przemyślana i interesująca.
Denerwujące wstawki odautorskie.

"Miecz zabójcy demonów" kręci się wokół przygód Tanjiro Kamado - chłopca, którego rodzina została wymordowana przez pewnego demona. Tą rzeź przeżyła jedynie jego siostra - Nezuko, która w wyniku ataku zmieniła się w demona. Dziewczyna zachowała jednak skrawki człowieczeństwa i empatię. Bohater zdecydował się więc zostać zabójcą demonów i zemścić się na mordercy oraz odnaleźć sposób na odzyskanie człowieczeństwa Nezuko. Co sądzę o tej mandze?
Uważam, że to jeden z najlepszych shonenów jakie czytałam, chociaż nie kręcą mnie te wszystkie Naruta i Mha. Fabuła jest bardzo wciągająca, bohaterowie świetnie wykreowani (usunęłabym z tej mangi jedynie Zenitsu - to jeden z najgorszych i najpłytszych bohaterów ze wszystkich mang i anime). Kreska to zaś kwestia gustu - jest bardzo oldschoolowa co nie każdemu może odpowiadać, ale dla mnie świetnie pasuje do historii. Mimo to i tak wolę oprawę wizualną z adaptacji anime.
Fanom shonenów polecać nie muszę, jeśli jednak odpowiada wam otoczka dawnej Japonii oraz duża ilość akcji i potworów, to bardzo polecam.

Nudna i przewidywalna.

Nudna i przewidywalna.

Przykro mi to mówić, ale manga nie dorównuje anime. Sięgnęłam po pierwszy tom po obejrzeniu anime i byłam rozczarowana. To co urzekło mnie w tej historii, to efekt pracy studia Ufotable: przepiękne kolory, dynamiczność animacji, muzyka, głosy aktorów. Zaś sama fabuła jest dość standardowa jak na shōnen. Dlatego wersja mangowa pozbawiona efektów wizualnych i dźwięku wydaje mi się nudna i płaska

Pogodny Tanjiro, którego kochają wszyscy w miasteczku, wraca z utargiem do domu, by zobaczyć, że nie ma już właściwie do czego i kogo wracać. Jest świadkiem rzezi! Na szczęście przy życiu została jedna z sióstr, Nezuko. Ale coś z nią jest nie tak. Czy na szczęście, czy nieszczęście udało jej się nie umrzeć?

Jak spod ziemi pojawia się zabójca demonów, który oznajmia chłopakowi, ze znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Choć uważa go za słabeusza, to daje szansę na życie i wzmocnienie się, by stawić czoła problemowi zachowania siostry. Siostry, która najchętniej albo zjadałaby ludzkie mięso albo chowała się gdzieś w ciemności. Jak demon.

Jako, że ten tom jest wprowadzeniem, ramy czasowe obejmują nie tylko tragiczne wydarzenia i dziwne spotkanie w okolicach domu chłopaka, ale także kolejne 2 lata treningu u kryjącego się pod maską tengu mistrza miecza. Dopiero kiedy przetnie wielką skałę samym ostrzem, będzie mógł podążać dalej.
Więcej na: https://www.monime.pl/miecz-zabojcy-demonow-tom-1/

Jak spod ziemi pojawia się zabójca demonów, który oznajmia...

Bardzo interesująca i wciągająca manga

Bardzo interesująca i wciągająca manga

Miecz zabójcy demonów rozpoczyna się przedstawieniem trudnego, ale szczęśliwego życia głównego bohatera. Tanjiro Kamado jest pracowitym młodzieńcem, który wspomaga swoją rodzinę i zastępuje nieobecnego ojca, wychowując swoje rodzeństwo. Pewnego raz natłok pracy sprawia, że młody bohater nie wraca do domu na noc. Zamiast tego nocuje jednej z osób, której pomaga, by przez przypadek nie trafić na demony w drodze powrotnej do domu. Coś, co wydawało się głupim przesądem staje się jednak koszmarem dla Tanjiro. Jego mama i rodzeństwo zostało zamordowane przez jakąś bestię. Jakby dramatu było mało, siostrzyczka bohatera, która jakimś cudem uszła z życiem, została zamieniona w potwora.

Ta tragiczna sytuacja staje się początkiem nowej drogi chłopaka. Tanjiro chce odnaleźć sposób na uratowanie swojej siostry i zniszczyć demony, które odpowiadają za zagładę jego rodziny. Chłopiec wraz ze swoją krwiożerczą siostrą Nezuko rozpoczyna wielką przygodę i poznaje mroczniejszą i bardziej tajemniczą część fantastycznego świata, gdzie demony skrywają się na każdym kroku, a grupa łowców stara się powstrzymać ich szkodliwe działania.

przepiękna manga i ta kreska, cudo

przepiękna manga i ta kreska, cudo