W sercu lasu

literatura dziecięca
Papilon
2020-03-25
2020-03-25

To jest książka, którą sam wybrał w bibliotece mój dwuletni synek. Jest pięknie ilustrowana (Jane Mcguinness), a treść krótka i konkretna. Uwielbiamy spędzać czas w lesie i dzisiaj na wycieczkę rowerową do lasu zabraliśmy tę książkę. Świetna zabawa i nauka w jednym.

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam takie książki, które poza dobrze przygotowaną i opracowaną sferą merytoryczną, są również pięknie wykonane. To właśnie takie wydania, które lśnią niczym perełki na półkach pełnych książek, są najlepszym hołdem dla literatury. Książki dla dzieci muszą sprostać szczególnym wymaganiom, gdyż najmłodsi szybko tracą zainteresowanie. Gwarantuję jednak, że ta książka sprawi, że Wasze dzieci będą zachwycone.

Tutaj każda strona jest przygodą, każda pokazuje coś nowego, ciekawego. Mnie osobiście bardzo podobały się zapiski na marginesach, króciutkie teksty odnoszące się do konkretnego tematu – zwierząt czy roślin. Wodząc palcem po stronie natykamy się na nie. Wprost nie można się doczekać, by już przejść do kolejnej strony i dowiedzieć się czegoś nowego!

To wspaniała lektura nie tylko dla dziecka, ale dla rodzica. Pozwala wspólnie odkrywać i przyswajać nowe informacje, fakty, ciekawostki oraz daje wiele nowych tematów do rozmów.

Dodaj cytat z książki W sercu lasu